کد خبر : 13259

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در بوشهر:

وقتی آب را هم به تحریم وصل کنیم، آمریکا 5 درصد را 2 درصد می کند

وقتی آب را هم به تحریم وصل کنیم، آمریکا 5 درصد را 2 درصد می کند

بوشهر24: امام جمعه کازرون گفت: هرجا با دشمن قاطعانه حرف زده ایم، پیروز شده ایم هرجا خواسته ایم اصول دیپلماتیک و تساهل و تسامح را رعایت کنیم، دشمن جری تر شده است.

بوشهر24: امام جمعه کازرون گفت: هرجا با دشمن قاطعانه حرف زده ایم، پیروز شده ایم هرجا خواسته ایم اصول دیپلماتیک و تساهل و تسامح را رعایت کنیم، دشمن جری تر شده است.

به گزارش "بوشهر24" حجت‌الاسلام محمد خرسند عضو شورای مرکزی حزب موتلفه و امام جمعه کازرون روز گذشته در یادمان طلایه‌داران آفتاب در بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره چهار شهید موتلفه اسلامی، نیکنژادف امانی، صفارهرندی و بخارایی، آنها را ، مجاهدان فی سبیل الله و آنچنان که رهبری فرموده اند نور الله فی الارض نامیده و گفت: آنها فقط به دنبال ادای تکلیف بودند و در این راه به شهادت رسیدند.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه شاید از آن زمان عده کمی اطلاع داشته باشند که چه بر سر کشور آمده بود گفت: برای آمریکاییها ایران، کشوری مستعمره و جزیره ای امن محسوب می شد و با قانون و مصوبه مجلس از ما حق توحش می گرفتند. یعنی ما را وحشی و عقب افتاده می دانستند.

وی افزود: در این شرایط و با فریاد های امام باید کسانی خط شکن می شدند. از این رو این چهار شهید با فتوای آیت الله میلانی در صدد قتل منصور که لایحه کاپیتولاسیون را به مجلس برده بود بر آمدند و با حرکت آنها خفقان آن روزها شکسته شد و مبارزه با رژِم طاغوت وارد فاز جدیدی شد.

وی با بیان اینکه این چهار شهید از اولیای الهی بودند، گفت: در اسناد هست که هنگام اعدام برای معاینه ایشان پزشک آوردند، که آنها را معاینه کند؛ با معاینه پزشک مشخص می شود که ضربان قلب آنها عادی است با وجودیکه می دانستند قرار است اکنون اعدام شوند.

خرسند با ذکر خاطرات دیگری از این شهدا و بیان اینکه مومن کشته می شود، سر می دهد، جان می دهد اما ذلیل نمی شود، گفت: پیام این شهدا همچون امام حسین (ع)عزت است و آنها ذره ای در مذاکرات دادگاه متزلزل نشدند و اظهار عجز نکردند که امروز هم برای ما درس است.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز در سخنان برخی مسئولین ما احساس ضعف وجود دارد، گفت: هرجا با دشمن قاطعانه حرف زده ایم، پیروز شده ایم هرجا خواسته ایم اصول دیپلماتیک و تساهل و تسامح را رعایت کنیم، دشمن جری تر شده است.

خرسند افزود: در همین مذاکرات هسته ای وقتی مقامات ما آب و محیط زیست را هم به تحریم ها گره میزنند نتیجه همین می شود که قرار بود در ژنو 5 درصد را بپذیرند اما الان می گویند تنها غنی سازی دو درصد را می پذیرند. ببینید وقتی احساس ضعف کنیم چه می شود؟

وی با بیان اینکه اصل مذاکرات را رهبری تایید کرد و ما هم تایید می کنیم، ادامه داد: مذاکره باید عزتمندانه باشد. چنانچه پیام شهدا از جمله شهدای غواص که قرار است در تهران شهید شوند عزت است وگرنه اگر آنها در مقابل دشمن نمی ایستادند زنده به گور نمی شدند.

امام جمعه کازرون افزود: در تمام میادین از جمله میدان دیپلماسی اطاعت از فرماندهی واجب است و اینجاست که تبعیت از ولایت مطرح می شود.

ارسال نظر