کد خبر : 13280

رضایی: سیاست خارجه قاجاری و پهلوی دیگر به ایران بر نمی‌گردد/ نباید علامت غلط به دنیا داد

به گزارش " بوشهر24 "، سردار سرلشکر محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنانی در مراسم تشییع 270 شهید دفاع مقدس که در میدان بهارستان تهران برگزار شد، با اشاره به حضور پرشور مردم در این مراسم گفت: نشان دادن خشم انقلابی مردم با توجه به در پیش بودن مذاکرات قابل توجه است.

رضایی با اشاره به شعارهای مردم اظهار داشت: این صداها جدی و واقعی است؛ صدای جوانانی است که حاضرند تا آخرین قطره خون خود را فدای آزادی و سربلندی ایران اسلامی کنند.

وی خطاب به خبرنگاران خارجی افزود: این صدای واقعی ملت ایران را به گوش جهانیان برسانید تا بدانند ملت ایران به هیچ وجه عقب‌نشینی نمی‌کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: غواص‌ها شجاع‌ترین افراد ما در جنگ بودند و تنبیه متجاوز مهم‌ترین درسی بود که آنها به دشمن دادند.

وی تصریح کرد: علت تحریف انقلاب و پیروزی‌های ما کور کردن ایستادگی و مقاومت ملت است.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: غواص های دست بسته ما می‌گویند اگر دشمن ما را با دست بسته هم تیرباران کند، تسلیم زیاده خواهی شما نخواهیم شد.

رضایی ادامه داد: من به نمایندگی از همه رزمندگان می‌گویم کسی از نجابت ما در دنیا سواستفاده نکند. اگر خشم ملت به جوش بیاید شما افسوس تاریخی خواهید خورد همانطور که در جنگ خوردید.

رضایی افزود: در ایران نباید علامت غلط و حرفهای غیر واقعی به دنیا ارائه شود. نباید بگوییم ما آب خوردن نداریم و کشور محاصره شده است.

رضایی تصریح کرد: ملت ایران و جوانان ایران و اندیشمندان و نخبگان ایران آنقدر غنی از معرفت و عرفان و معنویت هستند که می‌توانند همه دنیا را سیراب کنند و به همه دنیا و انسان‌های عالم کمک کنند.

وی گفت: من به نمایندگی از همه رزمندگان می‌گویم در دنیا کسی از نجابت ما سواستفاده نکند اگر روزی خشم ملت ایران به جوشش بیاید شما یک افسوس تاریخی مانند جنگ تحمیلی خواهید خورد.

فرمانده کل سپاه در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: پیام ملت ایران این است که ما دوران قاجار و پهلوی را دیگر تکرار نخواهیم کرد. سیاست خارجه قاجاری و پهلوی دیگر به کشور برنمی‌گردد. 300 سال عقب‌ماندگی و تجزیه ایران را کنار گذاشته‌ایم. البته با کسی هم جنگ نداریم بلکه می‌گوییم حرف منطقی ملت ایران را گوش دهید.

وی افزود: ما انرژی هسته‌ای در چارچوب قانون بین‌المللی را می‌خواهیم و دنبال بمب اتم نیستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما به همه دنیا اعلام می‌کنیم که به دنبال حقوق انسان‌ها، ملت‌ها و امنیت در منطقه و حفظ منافع ملی و مجازات متجاوزین در منطقه و رژیم صهیونیستی و عربستان هستیم.

وی ادامه داد: ما می‌گوییم تروریسم و تجاوز باید تمام شود پس نگویند نیروهای حزب‌الهی می‌خواهند در کشور جنگ درست کنند. ما دنبال امنیت و آرامش هستیم اما نمی‌خواهیم با دست باز همه عزت و شرف ما را تقدیم آنها کنند (شعار هیهات منه الذله مردم).

رضایی تصریح کرد: دنیا مطمئن باشد تا رهبری و ولایت فقیه و شهادت‌طلبی در کشور هست هیچ قدرتی نمی‌تواند به ایران اسلامی حمله کند.

وی در پایان خطاب به کشورهای بیگانه خاطرنشان کرد: بنشینید و با همدیگر فکر کنید که اگر می‌خواهید در ایران و یا در بیرون از کشور به مرزهای ما حمله کنید، پشیمان نشوید./ فارس

ارسال نظر