کد خبر : 1334

در جلسه هم اندیشی برخی فعالان اصلاح طلب بوشهر چه گذشت؟

در جلسه هم اندیشی برخی فعالان اصلاح طلب بوشهر چه گذشت؟

بوشهر24: همایش هم گرایی و هم اندیشی شماری از فعالان اصلاح طلبان استان بوشهر بعد از ظهر پنجشنبه در سالن اجتماعات تربیت مدرس بوشهر برگزار شد.

بوشهر24: همایش هم گرایی و هم اندیشی شماری از فعالان اصلاح طلبان استان بوشهر بعد از ظهر پنجشنبه در سالن اجتماعات تربیت مدرس بوشهر برگزار شد.
به گزارش "بوشهر24" به نقل از نسیم جنوب؛ مرتضی سراجی رئیس حزب اعتماد ملی بوشهر مدیر این همایش و امین گنبدی پور از اعضای ادوار تحکیم بوشهر دبیر آن بود.
این همایش با اجرای میثم بشکوه عضو کمیته رسانه ای دکتر روحانی و رئیس ستاد ورزشکاران استان دکتر روحانی برگزار شد.

در ابتدای این همایش مرتضی سراجی مدیر همایش ضمن خوشامد به حضار گفت: وجه اشتراک همه ی حضار اصلاح طلبی است. اصلاح طلبان در دوره ی هشت ساله ی قبل تلاش بر ایجاد تشکل ها داشتند و  از خانواده تا جمع های دوستانه و تشکیلاتی این مهم را انجام دادند تا اینکه در  اقدام شگفت انگیز مردم ایران دوباره فرصت به اصلاحات رسیده است.

دولت اعتدال استمرار همان مطالبات اصلاح طلبی است. متاسفانه در وضعیت مثبت حاضر به جای همراهی با دولت تدبیر و امید و استفاده ی مثبت از فضای ایجاد شده دوستان اصلاح طلب بر سر مطالبات و نحوه ی نگاه به دولت دچار اختلاف شده اند و این وضعیت به سود اصلاح طلبی نیست. من صادقانه می گویم که اگر دولت آقا روحانی  با شعار اصلاح طلبی نیامده است، ولی اعتدالی را برانگیخته است که سمت و سوی اصلاح طلبی دارد و نگاه برگشت به گذشته را ندارد و علنا در صحنه کارزار سیاسی موفق بوده است.
وی افزود: در همین راستا اگربه نماد های موجود نگاه کنیم  و برای مثال استانداری که روی کار آمده است را نگاه کنید متوجه می شوید که  این انتخابی بجا بوده و برای اصلاح طلبان گامی به جلو است.برخی دوستان انتقاد می کنند که شاید هم حق داشته باشند، اما اگر منصفانه تر نگاه کنید و با استانداران قبل مقایسه نمایید، نمره قبولی می دهید. ما با اختلاف به جایی نمیرسیم و بایست توجه نماییم که  ما انتخابات مهمی را پیش روی داریم.در آینده ی نزدیک انتخابات مجلس را پیش رو داریم و این لحظه حساسی برای ماست. دقت نماییم  و به فکر جوانان با شعور و پرشور مان باشیم. اگر برای این جوان ها  فکری نکنیم و کاری برایشان نشود، فردا همه اینان به نوعی منتقد ما میشوند.

سراجی ادامه داد: من از همه دوستان و همفکران اصلاح طلب دعوت به رفاقت و همراهی می کنم حتا اگر لازم باشد  به درب خانه ی تک تک آنها رفته و از آنها دعوت به همراهی می کنم. خواهش دارم وضعیت را درک کنیم و همه، همراه و هم اندیشه به فکر فردای این مملکت باشیم. انتظار من این است که از این هم اندیشی ، هم دلی بیرون آید.
پس از سخنان مدیر همایش، پنل اول برگزار شد.
در پنل اول؛ یدالله قائدی فعال اصلاح طلب و از فرمانداران دولت خاتمی، سیروس بنه گزی روزنامه نگار و عضو ادوار تحکیم بوشهر، محمد غلامی از فعالان اصلاح طلب و قائم مقام سازمان بهزیستی بوشهر، مهدیه امیری روزنامه نگار و عضو موسس انجمن هامون، خسرو دهقانی روزنامه نگار و محمد حسین بکمی نماینده خانواده ی شهدا و از فعالان اصلاح طلب نظرات خود را بیان کردند.

یدالله قائدی گفت: باید تلاش کنیم بین آنچه می گوییم و آنچه عمل می نماییم هماهنگی و برداشت یکسان داشت. بایست تلاش نماییم خسارت های وارده از هشت سال دولت قبل را با همکاری و همراهی برطرف نماییم. بدون شک  با توجه به ظرفیت های قانون اساسی می توانیم به دموکراسی و مردم سالاری مورد مطالبه برسیم. لزوم این مهم انتقال درست و صحیح مطالبات به کانال اعتدال است تا بدور از تفریط و افراط بتوانیم سمت و سوی توسعه و ایران بهتر را پی ریزی نماییم.

سیروس بنه گزی هم با تاکید بر اینکه منافع ملی و تمامیت ارضی خط قرمز ماست با برشمردن چند برحه ی مهم و حساس تاریخی ابراز داشت که نگاه عقلانی و آسیب شناسی ما را به حمایت از دولت تدبیر و امید متوجه می سازد. بدون شک گرچه این وضعیت برای ما حداکثری نیست اما با واقع نگری و رویکرد حداقلی می توان گام های اصلاحات را در دولت تدبیر و امید پی گیری نمود. بنه گزی با تحلیل و بررسی سوابق حسن رو حانی، رئیس جمهور را فردی مناسب برای شرایط حاضر برشمرد.
محمد غلامی از اصلاح طلبان استان سومین سخنران پنل بود. وی با تحلیل شرایط عملکرد دولت تدبیر و امید را مثبت ارزیابی نمود و بیان داشت که لازمه ی عبور سلامت ما همراهی با دولت اعتدال حسن روحانی است.
مهدیه امیریعضو موسس انجمن هامون ایران سخنران بعدی بود . وی با معرفی انجمن هامون و برنامه های آن با توجه به عدم حضور برخی از اصلاح طلبان به اعتراض سخن نگفت.
محمد حسین بکمی از فعالان اصلاح طلب با ادای احترام به روح همه ی شهیدان و جان باختگان در راه وطن و آزادگی به نقد هشت سال دوران سخت دولت احمدی نزاد پرداخت. بکمی همچنین از ائتلاف اصلاح طلبان بوشهر خواست که روند خود را دموکراتیزاسیون نمایند. بکمی عدم برگزاری مجمع عمومی و نشست مطبوعاتی را از جمله انتقادات وارد بر ائلاف دانست و خواستار این شد که با حضور اصلاح طلبان تمام استان در یک روند دموکراتیک و قانونی انتخابات برگزار شود.

خسرو دهقانی جامعه شناس و روزنامه نگار پنجمین سخنران پنل بود. وی با تحلیل سیاسی و اقتصادی تغییر و تحو لاتایران بیان داشت که توسعه ی سیاسی به مشارکت عمومی و همراهی اصلاح طلبان نیاز مند است.

پس از برگزاری پنل اول، حماسه حق پرست از هنرمندان موسیقی بوشهر به اجرای تک نوازی پرداخت. حق پرست  پیش از اجرای خود از اصلاح طلبان درخواست نمود تا به موسیقی بیش از پیش توجه نمایند و هنر موسیقی را اهمیت مضاعف بدهند.

پس از اجرای موسیقی که با تشویق حضار روبرو شد پنل دوم برگزار گردید.

در این بخش بوهندی نجفی از اعضای شورای شهر عسلویه و عضو ستاد دکتر روحانی، پوریا فولادی از اعضای ستاد روحانی در شهرستان کنگان، نوروزی نژاد رئیس ستاد روحانی در شهر انارستان، حماسه حق پرست هنرمند موسیقی، روزنامه نگار و از اعضای ستاد جوانان روحانی در بوشهر، نوید خرم خورشید نماینده انجمن اسلامی دانشگاه خلیج فارس و نصرالله احمدی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به ایراد سخن پرداختند.


بوهندی از فعالان اهل تسنن و اصلاح طلب با حمایت از دولت روحانی گفت: حمایت از دولت روحانی را یک مسئولیت دانسته و با اینکه وعده های دولت روحانی به صورت حداکثری انجام نشده اما ما دولت را مسبب آن نمی دانیم و نظرمان حمایت از دولت تدبیر و امید است.

بوهندی با بیان اینکه عسلویه با رای 91 درصد به روحانی بار دیگر ثابت کرد که همیشه یار و همراه اصلاحات است گفت همراهی با این دولت عقلانی است. وی همچنین گفت:با اینکه هزینه داده ایم و در دولت خاتمی و روحانی هم چندان توجه ایی به اهل سنت نشده است، اما ما بدون هیچ مطالبه ای  از دولت حمایت می کنیم.

بوهندی در پایان گفت:عسلویه یک فرصت است نگذاریم با برخی بی مهری ها گرایش آنها به همسایه بیشتر و تبدیل به یک تهدید شود.

سخنران بعدی پوریا فولادی بود. وی  ابراز داشت: ما در اینجا جمع شده ایم که از تفکری حمایت کنیم که در طول تاریخ بشریت به گونه های مختلف وجود داشته است. سرمایه اجتماعی را نادیده نگیریم چرا که توسعه پایدار محصول حمایت از سرمایه اجتماعی است. لازم است که  تشکل ها و احزاب ارتباط خود را با مردم بیشتر کنند. از افراط و تفریط پرهیز کنیم و به دنبال جذب افراد باشیم. اصلاحات را آنچه هست بین مردم معرفی کنیم نه آنچه تریبون داران خلاف واقع از آن می گویند. احزاب سیاسی باید در شهرستان ها تشکیل دهیم و منسجم و متحد برای انتخابات مجلس برنامه ریزی و حرکت کنیم.
اصلاح طلبان بوشهر
حسین نوروزی نژاد رییس ستاد روحانی در شهر انارستان هم گفت: عملکرد مسئولان دولتی بهترین مبلغ تدبیر و امید است. وی با تاکید بر نقش ستادها در حمایت از دولت و هدایت افکار عمومی گفت که این مهم  بسیار تاثیرگذار است.نباید بخاطر مسائل خانوادگی بین رسانه های اصلاح طلب نزاع درگیرد. نقد پنهان را به معنی نقد خودی ها بر خودی ها قبول دارم.نقد دریچه رسیدن به آزادی بیان و توسعه سیاسی است.

نوید خرم خورشید دبیر انجمن اسلامی دانشگاه خلیج فارس نیز بیان کرد: اصلاح طلبان با انتخابات مثل یک پدیده ی دوهفته ایی برخورد نکنند.ما باید با برنامه باشیم و برای نیل به اهدافمان کار گروهی پیش گیریم.باید تفوت ها و اختلافات را بپذیریم و با هم کنار بیاییم و توافق کنیم.

نصرالله احمدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر بود هم اظهار داشت: به گفته های خاتمی و هاشمی مبنی بر عدم سهم خواهی از دولت، پایبند باشیم.در شرایط فعلی خواسته های ما شاید در مدت زمان مورد نظر صورت نگیرد ولی باید حوصله داشته باشیم و از دولت حمایت کنیم.جبهه مقابل ما بسیج شده اند برای تخریب دولت و ما باید تمام قامت و با نهایت اتحاد از روحانی دفاع کنیم.

آخرین سخنران این همایش حماسه حق پرست، هنرمند موسیقی و فعال اصلاح طلب بود. وی با تاکید بر حمایت از دولت تدبیر و امید و همراهی با آن گفت: دولت روحانی در حمایت از فرهنگ و هنر سنگ تمام گذاشته است. حق پرست از حمایت استاندار بوشهر از موسیقی افزود: حمایت های سالاری از فعالان عرصه فرهنگ و هنر مثال زدنی ست و ما از ایشان متشکریم.

حق پرست در پایان با اهمیت حضور این دولت گفت: با اتحاد و همدلی نگذاریم سالهای سخت گذشته تکرار شود. در این جلسه حسام حق پرست هم برای دقایقی به اجرای موسیقی پرداخت.

ارسال نظر