کد خبر : 13366

سوء مدیریت مهمترین علت بحران آب در کشور

بوشهر24: امام جمعه خارگ گفت: سوءمدیریت، مهمترین علت بحران آب در کشور بوده است.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام موسی کمالی در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه این هفته خارگ، با اشاره به آغاز ماه رمضان گفت: انسان باید قدرت انجام ندادن گناه را داشته باشد و روزه این قدرت را به انسان می‌دهد و همانگونه که امام علی (ع) فرمودند، روزه‌داری فقط به نخوردن و نیاشامیدن نیست، بلکه باید زبان، چشم و همه بدن ما مرتکب گناه نشوند.

وی در بیان خطبه دوم با اشاره به تشییع 175 شهید غواص تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب، در پیام خود آنان را شهدای مظلوم خواندند که پشت این واژه پیام‌های زیادی نهفته است و خداوند در همین دنیا حق مظلوم را از ظالم می‌گیرد و دیدید سرانجام خفت بار صدام و تشییع شکوهمند و عظمت این شهیدان را، و البته جای تاسف دارد که برخی روزنامه‌ها با چاپ کاریکاتور توهین‌آمیز، این مسئله را زیر سوال برده است و مسئولان باید به جد پیگیری کنند.

خطیب نماز جمعه خارگ خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در این پیام خطاب به این شهیدان فرمودند «با حضور و ظهور خود» و در جایی دیگر فرمودند «در لحظه نیاز» و این یعنی زمانی آمدند و ظهور کردند که شاید ارزش‌ها کمرنگ شده بود و برخی‌ها تعمدانه سعی دارند این ارزش‌ها و باورها را کمرنگ کنند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد: مذاکره‌کنندگان باید خطوط قرمز را رعایت کنند و نتیجه این توافق برای مردم خوب باشد. دشمن متاسفانه هر روز خواسته‌های جدیدی مطرح می‌کند و حالا می‌گوید که باید او برای خرج کردن پول‌های بلوکه شده، پولی که از نفت خود ما بوده، پولی که برای مردم ما بوده، اجازه خرج کردن در چه راهی را بدهد؟! و لذا مذاکره‌کنندگان هشیار باشند که آنچه خواست رهبری و به نفع مردم است، حاصل شود. اسرائیل مدام از این مذاکرات جاسوسی و شنود می‌کند و ما که شهید داده‌ایم، نباید اجازه دهیم عزت کشور از دست برود.

امام جمعه خارگ با اشاره به بحران آب در کشور، عنوان کرد: متاسفانه یکی از علل این مسئله، سوءمدیریت در این زمینه بوده است و در سال‌های گذشته خوب عمل نکردیم، حالا هم دیر نشده است و باید مدیریت بهبود یابد و در کنار آن، مردم نیز با صرفه‌جویی کمک خواهند کرد تا به حمدالله این مشکل حل شود.

وی به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و افزود: این سازمان تنها توانسته قسمتی از نیازهای جامعه را برطرف کند و متاسفانه با خواسته‌های رهبری فاصله‌های زیادی دارد و تنها محدود به سایت تبیان و چند چیز کوچک است و مدیریت آن نباید تنها در حد مدیریت خود سازمان باشد، بلکه باید توسعه و حضور گسترده پیدا کند.

کمالی به هفته قوه قضاییه نیز اشاره کرد و گفت: توقع رهبری، مبارزه با فساد به صورت گسترده است که خوشبختانه این حرکت توسط قوه قضاییه شکل گرفته است و با کسانی که اختلاس‌های چندهزار میلیاردی داشته‌اند، مقتدرانه برخورد شده است و محکم پای احکام خود ایستاده‌اند و بزرگی و قدرت برخی از این افراد، باعث نشده است که در اعمال این آراء تخفیفی صورت گیرد.

وی پیروزی‌های اخیر مردم یمن را امیدبخش خواند و ذکر کرد: متاسفانه سازمان ملل مستقل نیست و وابسته به پول و قدرت است و همه دیدند که چند روز طول کشید تا نمایندگان یمن به این سازمان بروند و بعد به آنها اجازه مصاحبه داده نشد و یا عربستان با پول خود به دنبال روی کار آمدن دوباره رئیس جمهور برکنار شده یمن است و ما نیز نباید انتظار داشته باشیم این سازمان ملل بین این دو حکمیت کند، چرا که خود به این اختلافات بیشتر دامن می‌زند.

ارسال نظر