کد خبر : 14103

قدس ما را آزاد خواهد کرد؟!

به فلسطین علاقه‌مندیم اما امیدوار به بازگشایی سفارت آمریکاییم!

به فلسطین علاقه‌مندیم اما امیدوار به بازگشایی سفارت آمریکاییم!

بوشهر24: چگونه می شود نشست و قدس را سرلوحه قرار داد؟ تازه آزادش هم کرد؟ مگر می شود آمریکا را از خود راضی نگه داشت و قدس را هم سرلوحه قرار داد؟ و مگر آزادی قدس همان نابودی رژیم غاصب نیست؟

بوشهر24/ میثم جوکار: «هان ای مسلمانان جهان و مستضعفان گیتی، بپاخیزید و مقدرات خود را به دست گیرید. تا کی نشسته ‏اید که مقدرات شما را واشنگتن یا مسکو تعیین کنند؟ تا کی باید قدس شما در زیر چکمۀ تفاله‏های امریکا، اسرائیل غاصب پایکوب شود؟»1 و تا کی نشسته‌اید که مقدرات شما را واشنگتن تعیین کند؟ و تا کی؟

گفته‌اند شب قدر همان مُقدر تقدیرات ماست، درآمدن از قید بندگی جن و انس و بار یافتن به حریم الهی است و روح الله روز قدس را در جوار شب قدر معین کرد تا مستضعفان به‌پاخیزند و مقدرات خود را خود بدست گیرند.

تقدیر مستضعفان را مستضعفان باید بدست گیرند و نه مستکبران..... و تا کی نشسته‌ایم که مقدرات ما را کدخدا تعیین کند؟

«آیا سران قوم نمی‏ دانند و ندیده‏اند که مذاکرات سیاسی با سیاستمداران قدرتمند و جنایتکاران تاریخ، قدس و فلسطین و لبنان را نجات نخواهد داد و هر روز بر جنایات و ستمگریها افزوده خواهد شد؟»2 مذاکره با جنایتکاران تاریخ راه نجات نیست، با این روش نه تنها فلسطین و فلسطین ها آزاد نخواد شد که آزاد شده‌هایِ پیشین نیز محدود تر و محصورتر می شوند.

براستی جهان خوار و کودک کش و مستکبر را با مانور سیاسی می توان راضی کرد که دست از چپاول بردارد؟ اصلا می‌توان گرگ را راضی کرد که دست از گوسفند برداشته تا با لبخند و سلام و صلوات به زندگی مسالمت‌‌آمیز امور بگذرانند؟ و تاکی نشسته‌ایم که مقدرات ما را کدخدا تعیین کند؟

«امروز ایران به رغم بوقهای خارج و دستگاههای تبلیغاتی امریکا و صهیونیست و سیلی‏خورده‏های از انقلاب، به سوی سازندگی نهایی پیش می‏رود و این درس عبرتی است برای کشورهای اسلامی و مستضعفان جهان که قدرت اسلامی خود را بیابند و از عربده‏های شرق و غرب و وابستگان و تفاله‏های آنان نهراسند و با اعتماد به خداوند تعالی و اتکال به قدرت اسلام و ایمان بپاخیزند و دست جنایتکاران را از کشورهای خود کوتاه نمایند و آزادی قدس شریف و فلسطین را سرلوحۀ برنامۀ خود قرار دهند و ننگ سلطۀ صهیونیسم، تفاله امریکا را از دامن خود بزدایند و روز قدس را زنده نگه دارند.»3

تا کی نشسته‌ایم .....؟ قدرت اسلامی، اعتماد به خداوند، اتکال به قدرت اسلام و ایمان اگر باشد، باید نشست؟ چگونه می شود نشست و قدس را سرلوحه قرار داد؟ تازه آزادش هم کرد؟ مگر می شود آمریکا را از خود راضی نگه داشت و قدس را هم سرلوحه قرار داد؟ و مگر آزادی قدس همان نابودی رژیم غاصب نیست؟ آمریکا را چه چیزی راضی می‌کند که هم تو بتوانی فلسطین را آزاد کنی و هم، اوباما نابودی صهیونیسم را پشت گوش اندازد؟

با مذاکره فردو و رآکتور اراک هم نمی توانی حفظ کنی، در درمان 800 هزار بیمار سرطانی نیازمند رادیو دارو می مانی، آن وقت می خواهی فلسطین را آزاد کنی؟ اگر می‌گویند که «ما باید یکبار دیگر علاقه‌مندی خود به مردم فلسطین و همچنین انزجار از اسرائیل و از همه مهمتر ظلم و ستم در دنیا را به نمایش بگذاریم»4 چرا لحظاتی بعد، می گوییم: «بازگشایی سفارت آمریکا در ایران، غیر ممکن نیست اما این مسئله به رفتار طرفین بستگی دارد.»5 تکلیف چیست؟ به فلسطین علاقه مندیم یا می‌خواهیم اوبامای کودک‌کش را راضی کنیم که سفارت بزند؟ مگر شده تا حالا شترسواری دولا دولا؟ هم با کودک مظلوم غزه‌ایم هم دُردی‌ِکِش میخانه سفارت آمریکا؟ حالا بماند که علاقه‌مندی هم دردی دوا نمی‌کند!

گفته‌اند که «امروز ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و دیگر دوران احساسات سپری شده و باید واقعیات را تبیین کنیم تا جامعه ما بداند که در دنیا چه خبر است و چگونه باید با دنیا تعامل کنیم.»6

روح الله احساساتی بود که می گفت متکی بر ایمان و قدرت اسلام مسلسل بدست گیرید و قدس را آزاد کنید؟ اصلا فرض بگیر احساساتی بود و شما رئیس مجمع عقلا، بفرمایید واقعیات را تبیین کنید تا جامعه ما بداند در دنیا چه خبر است. لطفا اندکی از واقعیت های غزه و اشک های کودکانش بگویید، کمی هم با حفظ فاصله مطمئنه از احساسات از واقعیت های یمن بگویید، از واقعیات مذاکرات قذافی و واشنگتن بر سر برنامه هسته‌ای لیبی و کلاهی که بر سر قذافی رفت بگویید تا بدانیم چگونه می شود با دنیا تعامل کنیم. به یاد آوردن شکست های صهیونیستها در 4 جنگ پیاپی با فلسطینی ها و لبنانی ها و مقاومت یمنی ها در مقابل آل سعود آمریکایی هم شاید بتواند راه درست تعامل با دنیا (آمریکا!) را به تصویر بکشد. به واقع باید قدس ما را آزاد کند یا ما قدس را؟ و مگر متذکر نشد که « این مردم ( مردم غزه) در مقابل یک دشمن مسلحِ خبیثِ بىرحمى مثل رژیم صهیونیست و رؤساى پلید و خبیث و نجس آن رژیم قرار گرفتهاند و آنها هم بدون هیچ ملاحظهاى شبوروز دارند میکوبند؛ [اما] این مردم ایستادهاند، مقاومت میکنند؛ این درس است. این نشان می دهد که قدرت مقاومت انسان، قدرت ایستادگى یک مادر که فرزند خود را در مقابل خود کشته میبیند [یا] یک زن که همسر یا برادر و پدر خود را زیر فشار میبیند، از آنچه ما در ذهن خودمان تصور میکنیم، بمراتب فراتر است. قدرت خودمان را بشناسیم7

روح الله که تعامل نمی دانست، یا حرف از قیام میزد یا از نابودی استکبار و صهیونیسم و کمونیسم خون آشام می‌گفت، مگر با این حرفها می‌شود تعامل کرد؟ اصلا تمام مشکل ما روح الله است که دهه اول انقلاب را احساساتی کرد و نگذاشت عقلا دست به کار شوند و با دنیا ( آمریکا) نتوانستیم تعامل کنیم.

اما راه خمینی، از راه سازش و ترس و محافظه‌کاری فرسنگ‌ها فاصله دارد که از عمق جان می‌گوید: «باید برای آزادی قدس از مسلسلهای متکی بر ایمان و قدرت اسلام استفاده و بازیهای سیاسی را که از آن بوی سازشکاری و راضی نگه‏داشتن ابرقدرتها به مشام می‏رسد کنار گذاشت. باید ملتهای مسلمان خصوصاً ملت فلسطین و لبنان، کسانی را که با مانورهای سیاسی وقت گذرانی می‏کنند، تنبه نموده و زیر بار بازیهای سیاسی که نتیجه‏ای جز زیان و ضرر برای ملت مظلوم ندارد نروند.»8

-------------------------------------------

1- صحیفه نور، ج 19، ص 59

2- صحیفه نور، ج 19، ص 60

3- صحیفه نور، ج 19، ص 60

4- هاشمی رفسنجانی، 94/04/17

5- هاشمی رفسنجانی در گفتگو با روزنامه "گاردین"، 94/04/17

6- حسن روحانی در دیدار با اساتید دانشگاه ها، 94/04/16

7- مقام معظم رهبری، ۱۳۹۳/۰۵/۰۷

8- صحیفه نور، ج 19، ص 61

ارسال نظر