کد خبر : 14114

رسانه‌ها به جای پرداختن به مسایل حاشیه‌ای به موضوعات اساسی جامعه بپردازند

رسانه‌ها به جای پرداختن به مسایل حاشیه‌ای به موضوعات اساسی جامعه بپردازند

امام جمعه کاکی گفت: رسانه‌ها امروزه به جای پرداختن به مسایل اساسی جامعه و جهان، با پرداختن به مسایل حاشیه‌ای، اذهان عموم را منحرف می‌کنند.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌السلام محمد محمدی ظهر امروز در جلسه شورای عالی بسیج رسانه استان بوشهر به تشریح وظایف بسیج، رسانه و مطالبات فرهنگی مقام معظم رهبری پرداخت و با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فرهنگ مایه اصلی هویت ماست، اظهار داشت: بسیج و رسانه برای پیاده کردن منویات رهبری در عرصه فرهنگی رسالت خطیری بر عهده دارد.

محمدی با تأکید بر اینکه خبرنگاری شغل نیست بلکه مانند روحانیت یک رسالت است، چراکه برای ساخته شدن کشور هیچ قشری به اندازه اهالی رسانه مؤثر نیستند، ادامه داد: آرایش ما در جنگ فرهنگی باید آرایش فرهنگی باشد و نیروهای ما در این عرصه نیز باید جنگی عمل کنند، قدرت انقلاب ما به فرهنگ آن است، این فرهنگ اصلی ترین پتانسیل برای به زانو درآوردن دشمنان است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها امروزه به جای پرداختن به مسایل اساسی جامعه و جهان، با پرداختن به مسایل حاشیه‌ای، اذهان عموم را منحرف می‌کنند، اضافه کرد: رسانه‌های استکباری همواره در طول تاریخ حضور داشته‌اند و در اسلام نیز توجه و استفاده از رسانه‌ها وجود داشته است و در زمان پیامبر اسلام (ص) نیز با استفاده از رسانه علیه او اقدام می‌کردند.

امام جمعه کاکی با بیان اینکه بسیج رسانه به عنوان بازوی رسانه‌ای بسیج، باعث وارد کردن روح بسیجی در کالبد رسانه‌ای کشور است، تأکید کرد: بسیج رسانه می تواند عرصه رسانه ای را از فرهنگ بسیجی برخوردار سازد.

محمدی با اشاره به اینکه جنس فعالیت بسیجی از نوع اخلاص است، افزود: بسیج در هر عرصه‌ای که وارد شود، روح اخلاص و ایثار و از خود گذشتگی جاری می کند و می‌تواند این روحیه را به عرصه رسانه تعمیم دهد.

وی با تأکید بر اینکه وظیفه سنگینی بر دوش شماست، عنوان داشت: ما باید به این موضوع ایمان بیاوریم که در شرایط کنونی در جنگ تمام عیار فضای مجازی و رسانه‌ای، شایعه‌پراکنی دشمنان و دشمنی آنها با تمدن اسلامی و حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) قرار گرفته‌ایم.

امام جمعه کاکی با بیان اینکه خیلی‌ها به تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث ناتوی غرب و آمریکا ایمان نیاوردند، تصریح کرد: در حال حاضر پرچمدار اسلام و ارزش‌های اسلامی در جهان ایران است.

محمدی تأکید کرد: بسیج باید خط مقدم مبارزه با دشمنان بوده و در کادرسازی، خبررسانی و جریان‌سازی صادقانه نیز مقدم و پیشرو باشد./ فارس

ارسال نظر