کد خبر : 14443

شکست سنگین مزدوران سعودی؛"یمن"گورستان متجاوزان خواهد شد

 شکست سنگین مزدوران سعودی؛"یمن"گورستان متجاوزان خواهد شد

بوشهر24: یک منبع مسئول در وزارت دفاع یمن، ادعای رسانه های سعودی مبنی بر پیشروی تروریست های القاعده و مزدوران رژیم آل سعود و کشورهای متجاوز دیگر در عدن را بی پایه واساس توصیف کرد.

به گزارش" بوشهر24 "، این منبع مسئول به خبرگزاری رسمی یمن گفت این هیاهوی رسانه ای و خبرهای دروغی که متجاوزان منتشر می کنند، در چارچوب جنگ روانی و تلاشی از سوی آنها برای تقویت روحیه از هم پاشیده عناصر و مزدورانش است.

این مسئول یمنی گفت هدف از این ادعاها این است که پیشروی ناچیز مزدوران با وجود برخورداری از تجهیزات و به خدمت گرفتن پول و مزدور و سلاح های پیشرفته و کیفی و جمع آوری مزدوران از بیشتر کشورهای متجاوز را به عنوان یک پیروزی بزرگ القا کنند، اما تمام این ادعاها بیانگر حجم طرح شکست خورده ای است که همچنان از طریق رسانه های دشمن دنبال می شود، اما واقعیت در صحنه میدانی با ادعاهای سعودی ها کاملا متفاوت است.

این منبع افزود ارتش و کمیته های مردمی، تلفات و خسارت های سنگینی را به مزدوران تحمیل کردند به طوری که صدها نفر از آنها به هلاکت رسیدند و ده ها نفر دیگر از جمله سرکردگان آنها به اسارت درآمدند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی، این عناصر را در اطراف فرودگاه در محاصره خود قرار داده اند و حملات آنها را به منطقه التواهی عدن دفع کرده اند و  توانسته اند بسیاری از خودروها و جنگ افزارهای آنها را منهدم کنند و تعدادی دیگر را به غنیمت بگیرند که اخیرا از سوی امارات برای مزدوران ارسال شده بود.

به گفته این منبع، در حال حاضر درگیری ها در خور مکسر و روستای العریض و اطراف فرودگاه ادامه دارد تا بی اساس بودن ادعای سیطره کامل مزدوران بر استان عدن اثبات شود.

منبع یمنی خاطر نشان کرد با وجود حملات شدید جنگنده های متجاوز و ریختن بمب های خوشه ای و فسفری از سوی آنها و گلوله باران شدید عدن از سمت دریا و ارسال کمک های گسترده شامل سلاح های پیشرفته و کیفی و جنگجو برای مزدوران که نشان می دهد عربستان تمام امکانات و انرژی خود را در عدن متمرکز کرده است، اما این عملیات شکست خورده و نشانه های شکست هم تا کنون به وضوح نمایان شده است، و آن چه آنها برای تحقق آن تلاش می کنند، به لطف خداوند و ایستادگی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی، نتوانسته اند به دست آوردند و نیروهای ارتش و کمیته های مردمی ابتکار عمل را در دست دارند.

این منبع گفت پیشرفتی که آنها(سعودی ها) به آن افتخار می کنند، تنها چند کیلومتر در مناطق درگیری است که تلاش کرده اند به آن نزدیک شوند، اما متحمل خسارت ها و تلفات سنگین در این عملیات شکست خورده شده اند.

این منبع یمنی تاکید کرد ‌نیروهای ارتش و کمیته های مردمی و مردم یمن که به جبهه های جنگ سرازیر شده اند، همگی در یک سنگر واحد برای مقابله با متجاوزان و اشغالگران و عناصر القاعده و مزدوران ریاض قرار دارند  و ایستادگی اسطوره ای ارتش و کمیته های مردمی،  عظمت و بزرگی مردم یمن را به جهانیان نشان داد و این مساله را اثبات کرد که یمن گورستان متجاوزان خواهد بود و تکیه آنها بر مزدوران همان طور که در گذشته شکست خورد، بار دیگر شکست خواهد خورد./تسنیم

ارسال نظر