کد خبر : 14453

انگلیس سالیانه چقدر برای کشتن مردم کشورهای دنیا هزینه می‌کند؟

به گزارش "بوشهر24 "، انگلیس یکی از کشورهای مدعی حمایت از حقوق بشر در جهان است که به این بهانه با حمایت آمریکا به کشورهای افغانستان و عراق لشکرکشی کرد و در برخی از کشورهای دیگر دنیا اقدام به فعالیت نظامی می کند. دولت انگلیس تا 5 سال دیگر خود را متعهد کرده که هر سال دو درصد از تولید ناخالص ملی خود را به هزینه‌های ارتش و برای دخالت‌های نظامی خارجی اختصاص دهد. این کشور در صد سال گذشته، همواره در دست‌کم یک درگیری نظامی در نقطه‌ای از دنیا حضور داشته است.

 

در گزارش منتشر شده توسط گروه ضد جنگ انگلیس آمده است که بر کسی پوشیده نیست که هزینه این جنگ‌ها باید صرف بازسازی کشورهای جنگ زده، سرمایه‌گذاری در آموزش، و پیش‌رفت بشر شود، نه خرج دشمن‌تراشی برای غرب. نه تنها هزینه نظامی انگلیس از سایر کشورهای اروپایی بسیار بیش‌تر است، بلکه مقامات این کشور برنامه‌ریزی کرده‌اند تا 100 میلیارد پوند (بیش از 156 میلیارد دلار) از ثروت عمومی کشور را برای نسل جدید سلاح‌های هسته‌ای "ترایدنت" خرج کنند. دست‌کم 37 میلیارد پوند (57 میلیارد دلار) هر سال هزینه ارتش و جنگ‌های خارجی انگلیس می‌شود؛ بدون احتساب بودجه سرویس‌های امنیتی، هزینه بهداشتی کهنه‌سربازان و غیره.

 

گزارش‌های اخیر نشان داده که تنها در سال گذشته، 14 تریلیون دلار در دنیا هزینه جنگ شده است. از سوی دیگر، سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل اعلام کرده که 30 میلیون دلار در سال برای ریشه‌کن کردن گرسنگی در دنیا کافی است. همچنین "ژان زیلگر" گزارشگر ویژه اسبق سازمان ملل در زمینه حقوق غذایی انسان‌ها، می‌گوید حدود 36 میلیون نفر هر سال بر اثر گرسنگی و سوء‌تغذیه جان خود را از دست می‌دهند. وقتی این آمار را کنار هم می‌گذاریم، متوجه می‌شویم که تنها نیمی از بودجه نظامی سالانه انگلیس برای نجات ده‌ها میلیون نفر از مرگ بر اثر گرسنگی کافی است. اگر همین بودجه را طی تنها یک دهه حساب کنیم، می‌تواند جان صدها میلیون نفر را نجات دهد. این یعنی انگلیسی‌ها تحت حکومت دولتی شرور زندگی می‌کنیم که به طرز نفرت‌انگیزی، ضدانسانی است.

انگلیس چقدر برای کشتن مردم سایر کشورها دنیا هزینه میکند// آماده انتشار

انگلیس در صد سال گذشته، همواره در دست‌کم یک

درگیری نظامی در نقطه‌ای از دنیا حضور داشته است

 

 

انگلیس چقدر برای کشتن مردم سایر کشورها دنیا هزینه میکند// آماده انتشار

تنها نیمی از بودجه نظامی سالانه انگلیس برای نجات

ده‌ها میلیون نفر از مرگ بر اثر گرسنگی کافی است

ارسال نظر