کد خبر : 14664

وحید یامین‌پور

دغل بازی با رهبری!

دغل بازی با رهبری!

بوشهر24: دغل بازی با رهبری یعنی بگویی چشم و خلافش عمل کنی، یعنی او را در عمل انجام شده قرار بدهی، یعنی مردم را علیه او بشورانی، یعنی نامه بی سلام و تحیت بفرستی و تهدیدش کنی، یعنی کاری کنی که نفوذ و اقتدارش کاهش یابد... هرچند ان شاء الله با وجود دغلبازان، حضرتشان همیشه موید و مقتدرتر از پیش خواهند بود.

بوشهر24/ وحید یامین‌پور :

 

 وحید یامین‌پور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: علی ( علیه السلام ) در یکی از نامه هایش که در نهج البلاغه ثبت است می فرماید: «فان اعظم الخیانة خیانة الامة و افظع الغش غش الائمة ». "بزرگترین خیانتها خیانت به جامعه است و شنیع ترین دغلبازیها ، دغلبازی با پیشوایان مسلمین است" . زیرا نتیجه آن، دغلبازی علیه مسلمین است. اگر ناخدای یک کشتی آن کشتی را درست هدایت کند و شخصی پیدا شود و آن ناخدا را فریب دهد و کشتی را دچار خطر کند ، تنها به ناخدا خیانت نکرده است ، به همه سکان کشتی خیانت کرده است . در این جمله نیز کلمه " امام " به اعتبار رهبری اجتماعی اطلاق شده است .
 
متن از کتاب ولاءها و ولایت ها ؛ استاد شهید مرتضی مطهری؛ ص ۵۴
***
دغل بازی با رهبری یعنی بگویی چشم و خلافش عمل کنی، یعنی او را در عمل انجام شده قرار بدهی، یعنی مردم را علیه او بشورانی، یعنی نامه بی سلام و تحیت بفرستی و تهدیدش کنی، یعنی کاری کنی که نفوذ و اقتدارش کاهش یابد... هرچند ان شاء الله با وجود دغلبازان، حضرتشان همیشه موید و مقتدرتر از پیش خواهند بود.

 

  • مجید ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ ۱۲:۰۶

    6 0 پاسخ

    دقیقا همینطوره. نظام به این تیم اختیار و اذن نه گفتن به توافق بد رو داده بود و به ظن بنده نباید این متن از وین برای بررسی به تهران آورده می شد و این یعنی بازی کردن تو پازل دشمن که با تأیید شورای امنیت و خدای نکرده کنگره، در صورت رد توافق در هر مرحله ای از بررسی (چه مجلس و چه شورای عالی امنیت ملی) ایران رو به عنوان مسبب شکست توافق در دنیا معرفی کنند. البته امیدوارم این توافق از سوی کنگره و طرف مقابل رد بشه اما اگر تأییدیه تام اونطرف هم صادر بشه امیدوارم قبل از اینکه آقا بار دیگر مجبور بشن از وجهه و جایگاه خود خرج کنند و بفرمایند "من اجازه نمی دهم"، توسط دو شورای فوق الذکر رد بشه تا با هزینه کمتری این تجربه تلخ رو تجربه کنیم

ارسال نظر