کد خبر : 15091

امام جمعه اهل سنت کنگان مطرح کرد؛

رژیم سعودی عامل آمریکاست و به سنی ها هم رحم نمی کند/ ایران طلایه دار وحدت اسلامی است

رژیم سعودی عامل آمریکاست و به سنی ها هم رحم نمی کند/ ایران طلایه دار وحدت اسلامی است

بوشهر24: امام جمعه اهل سنت کنگان گفت: شکل گیری گروهک های تکفیری در منطقه مانند داعش و طالبان ناشی از همین خدشه در وحدت است و البته از نظر اهل سنت و شیعه گروههای تکفیری و ضاله مردود و ما آنها را مسلمان نمی دانیم.

بوشهر24: امام جمعه اهل سنت کنگان با محکوم کردن جنایات رژیم آل سعود علیه مردم مسلمان یمن گفت: در فقه اهل سنت مانند فقه شیعه، ریختن خون انسانهای بی گناه حرام شرعی است.

به گزارش "بوشهر24"، شیخ محمد جمالی افزود: از نظر اهل سنت، کشتن انسانهای بی گناه خواه مسلمان و غیر مسلمان حرام شرعی است.

وی گفت: اکنون به وضوح مشخص شده که رژیم سعودی به شیعه و سنی رحم نمی کند و این رژیم متاسفانه تبدیل به یکی از عمال آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است.

رییس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر افزود: نقض آتش بس نیز خود حرکتی غیر انسانی است.

وی گفت: دولت عربستان باید به جنایت خود خاتمه دهد و خود را از معرکه دشمن که کشتن مسلمانان بدست یکدیگر است، خارج کند.

جمالی اختلاف و دودستگی را آفت بزرگ برای جهان اسلام دانست و عنوان کرد: امروز یگانه راه نجات امت اسلام و رها شدن ملت های مظلوم از چنگال دشمنان تحکیم وحدت و وفاق اسلامی است.

وی بار دیگر جمهوری اسلامی ایران را طلایه دار وحدت اسلامی دانست و گفت: کشورهای اسلامی با الگوگیری از ایران اسلامی موانع موجود در مسیر وحدت و همدلی را بردارند.

امام جمعه اهل سنت کنگان که با ایرنا مصاحبه می کرد، گفت: شکل گیری گروهک های تکفیری در منطقه مانند داعش و طالبان ناشی از همین خدشه در وحدت است و البته از نظر اهل سنت و شیعه گروههای تکفیری و ضاله مردود و ما آنها را مسلمان نمی دانیم.

جمالی در پایان بر لزوم اجتناب برخی کشورهای اسلامی از تجاوز به خاک دیگر کشورهای مسلمان تاکید کرد.

ارسال نظر