کد خبر : 15328

امام جمعه موقت بوشهر: هیچ قعطنامه‌ای نمی‌تواند سبب نفوذ آمریکا در جمهوری اسلامی شود‌

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک سالروز میلاد باسعادت امام رضا(ع) و دهه کرامت بر شناساندن شخصیت و منش امام هشتم(ع) به مردم تاکید کرد و اظهار داشت: این شخصیت آسمانی باید به مردم به‌ویژه به جوانان بیشتر معرفی شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و با بیان اینکه دشمن اصلی نظام اسلامی ایران آمریکا است تصریح کرد: آمریکا مصداق عینی و مظهر کامل دشمن مسلمانان به ویژه ایران است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به آموزه‌های قرآن کریم بیان کرد: دشمن اسلام و ملت مسلمان کسی است که به ملت‌ها ظلم روا کند که مصداق این ظالم در آمریکا متبلور است.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه ظالم قصد دارد انسان‌ها را از خدا دور کند تصریح کرد: مصداقی روشن‌تر از آمریکا در جهان وجود ندارد که اینگونه بر مسلمانان ظلم می‌کند.

جمالی، با اشاره به جنایات آمریکا در یمن گفت: کشتار مردم مسلمان و مظلوم یمن از سیاست‌ها و دسیسه‌های آمریکا است که این جنایات هم در کشور سوریه وجود دارد.

وی، با بیان اینکه آمریکا حامی تروریسم جهانی، رژیم صهیونیستی و گروه‌های تکفیری است افزود: آمریکا با این سیاست‌ها اهدافی مانند ایجاد اختلاف بین مسلمانان و نابودی نظام اسلامی ایران دنبال می‌کند.

امام جمعه موقت بوشهر، با بیان اینکه نفوذ در کشور ایران اسلامی از اهداف آمریکا است تصریح کرد: آمریکا به‌دنبال این است که با پروژه مذاکرات هسته‌ای زمینه نفوذ در سیاست‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ایران اسلامی را فراهم کند ولی بداند هیچ قعطنامه‌ای نمی‌تواند سبب نفوذ آمریکا در ایران اسلامی شود.

جمالی، با تاکید بر تقویت بنیه اعتقادی جوانان بیان کرد: باید در راستای تقویت بنیه اعتقادی نسل جوان تلاش کرد و به‌شبهات این نسل پاسخ داده شود.

وی، با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت مساجد در برنامه‌های فرهنگی و سیاسی افزود: باید از ظرفیت مساجد در سیاست‌های گوناگون بهره برد.

امام جمعه موقت بوشهر، با تاکید بر توجه به اصل مترقی ولایت فقیه افزود: یگانه راه سعادت و نجات انسان‌ها التزام عملی به اصل مترقی ولایت فقیه است./ تسنیم

ارسال نظر