کد خبر : 15458

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:

فاجعه منا بی‌کفایتی آل‌سعود در اداره حرمین‌شریفین را نمایان کرد

فاجعه منا بی‌کفایتی آل‌سعود در اداره حرمین‌شریفین را نمایان کرد

بوشهر24: مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: فاجعه منا بی‌کفایتی آل‌سعود در اداره حرمین‌شریفین را نمایان کرد.

بوشهر24: مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: فاجعه منا بی‌کفایتی آل‌سعود در اداره حرمین‌شریفین را نمایان کرد.

به گزارش "بوشهر24"، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی پیش از ظهر شنبه در نشست با فعالان فرهنگی دینی بوشهر با تسلیت به مناسبت فاجعه دلخراش و مصیبت‌بار منا، اظهار داشت: تعداد زیادی از زائران خانه خدا در این حادثه جان خود را از دست دادند.

وی بی تدبیری و عدم کفایت مدیریت حکام سعودی در ایجاد نظم و انضباط مراسم حج را عامل اصلی این ضایعه دانست و افزود: این ضایعه بزرگ را به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص)، امام عصر (عج)، مقام معظم رهبری و خانواده کشته شدگان تسلیت عرض می‌کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تصریح کرد: جنایت خاندان آل سعود در فاجعه منا در تاریخ به عنوان لکه ننگینی در عمر پادشاهان حکام آل سعود به یادگار می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه آل سعود توان و صلاحیت لازم را برای اداره حرمین شریفین از جهات مختلف ندارند، بیان کرد: آل سعود به‌جای برنامه‌ریزی برای میزبانی مناسب از حجاج کشورهای اسلامی، در پی ساماندهی جریانات تکفیری اعم از طالبان، القاعده و داعش و حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی است.

سروستانی اضافه کرد: حمایت از حملات رژیم جعلی صهیونیستی به قبله اول مسلمین و حملات فجیع آل سعود به مردم مظلوم یمن حاکی از جمله جنایات سران این رژیم سعود است.

وی با تاکید بر اینکه پادشاه جدید سعودی در پرونده خود جز سیاهی و ظلم نقطه روشنی ندارد، خاطرنشان کرد: آل‌سعود صلاحیت اداره حرمین شریفین را ندارد و باید با اتخاذ سیاست‌ها و تدابیر مناسب، سازمان کنفرانس اسلامی باید با حضور همه کشورهای اسلامی به فکر اداره حرمین شریفین باشد./مهر

 

ارسال نظر