کد خبر : 15461

نماز جمعه شهرستان‌های بوشهر:

آل سعود کفایت مدیریت حج را ندارد/ مسلمانان حج را مدیریت کنند

آل سعود کفایت مدیریت حج را ندارد/ مسلمانان حج را مدیریت کنند

بوشهر24:آل سعود کفایت مدیریت حج را ندارد و پذیرفتن مسئولیت این فاجعه توسط دولت سعودی از مهمترین موضوعات مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان‌های بوشهر بود.

بوشهر24:آل سعود کفایت مدیریت حج را ندارد و پذیرفتن مسئولیت این فاجعه توسط دولت سعودی از مهمترین موضوعات مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان‌های بوشهر بود.

رژیم آل‌سعود مایه تفرقه و جنایت در جهان اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: رژیم آل‌سعود مایه تفرقه، جنایت و ننگ در جهان اسلام است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تسلیت به مناسبت حادثه روز گذشته برای حجاج اظهار داشت: متاسفانه شاهد بروز حوادث مختلفی برای حجاج هستیم که این موضوع بی‌کفایتی آل سعود را بیش از پیش نمایان کرد.

وی با اشاره به سوء مدیریت رژیم آل‌سعود در بروز حادثه تأسف‌بار کشته شدن زائران خانه خدا در منا، خاطرنشان کرد: مهمترین عامل بروز این حادثه بی‌کفایتی و بی‌مسئولیتی رژیم آل سعود بود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به کشته‌شدن تعداد زیادی از مسلمانان جهان در این حادثه، اضافه کرد: رژیم آل سعود با دخالت‌های خود باعث ایجاد تفرقه و جنایت‌های زیادی در سطح جهان اسلام شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا دست آل سعود از مدیریت حج کوتاه شود، ادامه داد: بی‌کفایتی آل‌سعود باعث بروز مشکلات زیادی شده است و جهان اسلام باید فکری اساسی برای این مهم داشته باشد.

هزینه‌های بالای سفر حج در مقابل خدمات ناچیز

آیت‌الله صفایی بوشهری اضافه کرد: هزینه‌های بسیار زیادی از سوی زائران برای سفر حج پرداخت می‌شود ولی آل سعود هیچ امکاناتی را برای زائران فراهم نمی‌سازد و شاهد بروز چنین مشکلاتی نیز هستیم.

وی به برخی دیگر از جنایات رژیم سعودی اشاره کرد و گفت: داعش، القاعده و طالبان نیز توسط حکام آل‌سعود ایجاد شده است و شاهد جنایت بسیار زیادی توسط این گروهک‌ها هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اضافه کرد: آل‌سعود به جای خوشگذرانی در فرانسه و انگلیس خدمت به بیت‌الله‌الحرام را سرلوحه کار خود قرار داده و مدیریت مناسبی بر حج داشته باشد.

وی با تسلیت حادثه تأسف‌بار منا به نبی‌اکرم، اهل بیت عصمت و طهارت و به ویژه امام زمان و مقام معظم رهبری و خانواده‌های جان‌باختگان، تصریح کرد: بی‌کفایتی و بی‌مسئولیتی آل‌سعود بر همگان روشن است.

آیت‌الله صفایی بوشهری ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس، افزود: باید تلاش شود تا ارزش‌های دوران دفاع مقدس نسل به نسل منتقل شود.

وی با اشاره به اتحاد شرق و غرب در حمله عراق به ایران در دوران جنگ تحمیلی، ادامه داد: شاهد وقوع یک حماسه بزرگ و تاریخی در دفاع مقدس توسط نیروهای مسلح، سپاه و بسیج و همه ملت ایران بودیم.

رزمندگان نماد شجاعت، رشادت و استکبارستیزی بودند

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه حماسه رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس هیچگاه فراموش نمی‌شود، اضافه کرد: رزمندگان نماد شجاعت، رشادت و استکبارستیزی بودند.

وی حمله صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد و افزود: صهیونیست هایی که الان در سرزمین‌های اشغالی وجود دارد، یهودی هم نیستند، بلکه یک گروه سیاسی محصول جهان سلطه برای ضربه زدن به جهان اسلام هستند.

آیت‌الله صفایی بوشهری دهه امامت و ولایت را تبریک گفت و اظهار داشت: باید تلاش شود که مراسمات باشکوه عید غدیر در نقاط مختلف برپا و پیام‌های بزرگ آن تبیین شود.

 

این مصیبت عظیم قطعا از بی‌کفایتی آل سعود وهابی نشات گرفته است

حجت‌الاسلام محمد محمدی در خطبه‌های نماز جمعه کاکی با تسلیت به مناسبت فاجعه مصیبت‌بار در منا اظهار داشت: این مصیبت عظیم که با پیام مقام معظم رهبری سه روز عزای عمومی اعلام شد و خیلی از مسلمین و خانواده‌های کشورمان را عزادار کرد قطعا از بی‌کفایتی آل سعود وهابی نشات گرفته است .

وی با بیان اینکه دولت سعودی مسئولیت سنگین خود را در این حادثه تلخ بپذیرد، اضافه کرد: مدیریت غلط و اقدامات ناشایسته‌ای که عامل این فاجعه بوده است نباید از نظر دور بماند.

امام جمعه کاکی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره عظیم حج و هشدارهای آن، تصریح کرد: درمعضلات جهان اسلام از جمله تفرقه و درگیری قومیتی و مذهبی سرانگشت توطئه‏‌گر و تلاش‌‏های ضد اسلامی و ضد انسانی استکبار جهانی مشاهده می‏‌شود.

وی روز سه‌شنبه هفتم مهرماه میلاد حضرت امام علی‌النقی الهادی را تبریک گفت و بیان کرد: تدبیر و نگرش توحیدی و نحوه برخورد صحیح امام هادی(ع) در زمان حکومت عباسیان موجب شد تا دقیق‌ترین معارف توحیدی و اعتقادی را به مسلمانان بشناساند.

محمدی با اشاره به ۹ مهرماه روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی‏ خاطرنشان کرد: فلسطین مسئله اول و اساسی دنیای اسلام است و نباید این موضوع به دست فراموشی سپرده شود.

وی با گرامیداشت دهه امامت و ولایت، ادامه داد: آیات فراوانی در قرآن کریم وجود دارد که به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌توان به آن‌ها برای اثبات ولایت و امامت امیرمؤمنان علیه السلام استناد کرد.

بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج

حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه برازجان نیز با اشاره به کشته‌شدن تعداد زیادی از مسلمانان در حادثه منا اظهار داشت: این حادثه تاسف‌بار را به همه مردم مسلمان جهان تسلیت عرض می‌کنیم.

امام جمعه برازجان با اشاره به کشته‌شدن بیش از یک‌هزار نفر در این حادثه، خاطرنشان کرد: ۱۳۰ ایرانی در این حادثه جان خود را از دست دادند که نمونه ای از بی‌کفایتی آل سعود است.

وی به برخی از بی‌کفایتی‌های آل سعود در مدیریت حج اشاره کرد و افزود: از جمله این حوادث می‌توان به کشتار حجاج ایرانی در سال ۶۶، کشتارهای متعدد در رمی جمرات، آتش‌سوزی در منا، سقوط هتل هشت طبقه در مکه، سقوط جرثقیل و کشته‌های اخیر اشاره کرد.

حجت‌الاسلام مصلح با تاکید بر اینکه باید فکری اساسی به حال مدیریت حج صورت بگیرد، اضافه کرد: آل سعود عرضه و لیاقت و کفایت و مدیریت حرمین شریفین را ندارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دهه امامت و ولایت اشاره کرد و ادامه داد: اعمال بسیار ارزشمندی به مناسبت غدیر توصیه شده که از جمله می‌توان به برگزاری جشن و مهمانی، ملاقات با یکدیگر و مصافحه، تحکیم بیعت با ولایت، انتظار فرج و ... اشاره کرد.

امام جمعه برازجان با بیان اینکه ۴۰ درصد از عوامل مرگ و میر در ایران مشکلات قلبی استع بر لزوم تجه به این موضوع تاکید کرد و افزود: باید برای سالم‌نگه‌داشتن قلب به وضعیت تغذیه، ورزش‌، تحرک، استرس و . . . توجه ویژه شود.

سپاه خاری در چشم دشمن است

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد نیز در خطبه‌های نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: دل‌های ما از حادثه منا محزون است و لذا این ایام فرخنده و اعیاد بزرگ را تبریک می‌گویم  و مصیبت درگذشت شهادت‌گونه جمعی از حجاج را تسلیت عرض می‌کنم.

امام جمعه عسلویه افزود: برتری حضرت علی بر دیگران کاملا مشهود است و هر پیامبری برای اثبات نبوت معجزه‌ای دارد و معجزه علمی پیامبر ما قرآن است و یکی از امور مجزه‌گونه‌اش وجود تربیت شده دامان پیامبر حضرت علی(ع) است.

وی با بیان اینکه علمای بزرگ شیعه و سنی برتری و فضایل بی شماری را برای آن حضرت برشمردند، خاطرنشان کرد: پیامبر به ایشان فرمود که مومن دشمن تو نمی‌شود و منافق هم دوستت نمی‌شود، معیار ایمان حب و بغض علی است.

هاشمی‌نژاد افزود: مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان سپاه بیاناتی داشتند و سپاه را مظهر اقتدار و چشم دانسته و گفتند که درخشش سپاه درتمام میادین چشم گیر است و کارنامه سپاه درخشنده نورانی و قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه سپاه یک موجود بینا هم در داخل کشور و هم در بعد بین‌المللی ناظری زنده است، گفت: دوستان سپاهی به خود ببالند که ولی امر مسلمین از آنان راضی است و این گونه از آنها تمجید می‌کند؛ مراقب باشید روز به روز بر عزت و شوکت سپاه بیافزایید و خاری درچشم دشمنان باشید.

دولت‌های اسلامی برگزاری حج را از سعودی‌ها بگیرند

امام جمعه عسلویه با گرامیداشت سالروز حصر آبادان، بیان کرد: رزمندگان به فرمان حضرت امام لبیک گفتند و حصر آبادان را شکستند و به شهدا این عملیات درود می‌فرستم.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، افزود: این مقطع تاریخی که باعث سربلندی و عزت ملت ایران شد هرگز فراموش نخواهد شد.

هاشمی‌نژاد با تشکر از برگزار کنندگان برنامه های این هفته از جمله ستاد هفته دفاع مقدس در منطقه چهارم و ناحیه مقاومت و مسئولان اجرایی و مردم ولایتمدار عسلویه، گفت: مردم در این برنامه ها حضور فعال دارند و خاطرات دفاع جانانه شهدا و رزمندگان و جانبازان را زنده می‌کنند.

وی با تسلیت به مناسبت حادثه منا، افزود: بی کفایتی و بی مسئولیتی حکام سعودی باعث این حادثه دردناک شد. دست آل سعود در دست آمریکا و صهیونیست ها است و بعید نیست در این فجابع مکه تعمدی در کار باشد.

وی با بیان اینکه آل سعود بی‌لیاقتی خودشان را نشان دادند، اظهار داشت: دولت‌های اسلامی باید تدبیر کنند و برگزاری حج را از سعودی‌ها بگیرند و چند کشور اسلامی این مسئولیت را برعهده بگیرند و نباید ساکت بود.

ارسال نظر