کد خبر : 15497

شهریاری: برخورد مغرضانه آموزش و پرورش با معلمان بوشهری

شهریاری: برخورد مغرضانه آموزش و پرورش با معلمان بوشهری

بوشهر24: نماینده مجلس دهم با اشاره به تلاش برخی نمایندگان برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: برخوردهای مغرضانه با معلمان و در نظر نگرفتن شایستگی‌ها در انتصابات از دلایل طرح استیضاح است.

بوشهر24: نماینده مجلس دهم با اشاره به تلاش برخی نمایندگان برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: برخوردهای مغرضانه با معلمان و در نظر نگرفتن شایستگی‌ها در انتصابات از دلایل طرح استیضاح است.

به گزارش «بوشهر24» سید کمال‌الدین شهریاری در گفت‌وگو با فارس در ارتباط با موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش و نامه برخی از نمایندگان مجلس جهت تحقق این مسئله اظهار داشت: عملکرد آموزش و پرورش در استان بوشهر رضایت‌بخش نبوده و سیاسی‌کاری همچنین برخوردهای مغرضانه با معلمان از جمله دلایل موافقت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش بوده است.

وی افزود: در عزل و نصب‌هایی در وزارت آموزش و پرورش انجام می‌گیرد ملاحظات سیاسی بیشتر از شایستگی‌های فرد مورد توجه قرار گرفته و مسائل اصلی مد نظر این وزارتخانه نبوده است.

نماینده مجلس دهم با بیان اینکه دانش‌آموزان در استان بوشهر افت تحصیلی بالایی دارند، گفت: در مقطع ابتدایی جمع زیادی از این دانش‌اموزان به دلیل نبود تجهیزات و عدم دسترس بودن امکانات ترک تحصیل کرده و این موضوع یک فاجعه به شمار می‌رود.

شهریاری با اشاره به اینکه نهضت سوادآموزی پس از انقلاب جهت با سواد شدن مردم مورد توجه قرار گرفت تا حتی افراد در سنین بالاتر نیز امکان تحصیل برای آنها فراهم شود، افزود: متاسفانه علی‌رغم این مسئله در زمان حاضر، کودکان ما در دبستان به دلیل عدم دسترسی به امکانات آموزشی از تحصیل باز می‌مانند.

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: تعطیلی مدارس شبانه روزی در برخی از روستاهای استان بوشهر از دیگر دلایل موافقت با طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش است. مدارس این استان در بسیاری از مواقع قابل استفاده نبوده و بسیار جاری نگرانی دارد که با کوچکترین زلزله شرایط فجیعی به بار آید.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مورد اینکه برخی از افراد معتقد هستند موضوع استیضاح وزیر نباید قبل از بازگشایی مدارس مطرح شود، گفت: ما نظر مخالف داریم چرا که اکنون در آستانه بازگشایی مدارس بوده و احساس می‌کنیم اگر این مجموعه‌ها بخواهند فعالیت کنند تکلیف دانش‌آموزان باید مشخص شود.

شهریاری اضافه کرد: تعطیلی شبانه روزی مدارس در روستاها و وضعیت دانش‌آموزان در مدارس مخروبه هرچه سریع‌تر باید مشخص شود و برای ما بسیار جای سوال دارد که چرا یک دبیر آموزش و پرورش که نزدیک موعد بازنشستگی است به دلیل هم‌خط نبودن با مواضع سیاسی برخی مسئولان به مناطق دوردست اعزام می‌شود.

وی تصریح کرد: عکس این قضیه نیز صادق است و در بسیاری از مواقع معلمان با سابقه‌ای بسیار اندک به دلیل مواضع سیاسی موافق با وزیر در مناطق مساعد و مناسب تدریس می‌کنند که این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد و مشکلات در حوزه آموزش و پرورش به ویژه در استان بوشهر برطرف شود.

 

ارسال نظر