کد خبر : 15499

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر خبر داد:

صدور مجوز برای تشکیل خانه احزاب در استان

صدور مجوز برای تشکیل خانه احزاب در استان

بوشهر24: مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: پس از بررسی های انجام شده مجوزهای لازم برای تشکیل خانه احزاب دراین استان، صادر شده است.

بوشهر24: مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: پس از بررسی های انجام شده مجوزهای لازم برای تشکیل خانه احزاب دراین استان، صادر شده است.

به گزارش «بوشهر24»؛ سید اسماعیل موسوی روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: از الزامات تشکیل خانه احزاب در استانها، ایجاد شعبه هایی از احزاب با گستره ملی در استان است که در این ارتباط درخواست فعالیت پنج حزب به استانداری بوشهر رسیده است.

وی با بیان اینکه گامهای نخست برای تشکیل خانه احزاب در استان بوشهر برداشته شده است ادامه داد: خانه احزاب محلی برای اجماع، تفاهم و هم اندیشی نمایندگان احزاب در استانهاست به همین دلیل اگر خانه احزاب شکل گیرد وبتوانند در کنار هم فعالیت حزبی کنند، خروجی آن فهم مشترک ازمسائل سیاسی استان و تعامل و تفاهم بین آنان است.

موسوی اضافه کرد: احزاب و گروههای سیاسی براساس حوزه فعالیت آنها به استانی و ملی تقسیم می شوند واحزابی که حوزه فعالیت آنها در حوزه ملی است می توانند شعبه هایی در سطح استانها و شهرستانها داشته باشند.

وی بیان کرد: در این ارتباط تاکنون پنج حزب سیاسی دراستان بوشهر درخواست شعبه فرعی داشته اند و تعداد دیگری نیز وجود دارند که فرآیند کار آنها در دست اجراست.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: استانداری بوشهر و همه فرمانداریهای 10 گانه استان آمادگی فراهم کردن زمینه فعالیت قانونی همه فعالان سیاسی که در قالب گروهها و تشکلها فعالیت می کنند را دارند.

موسوی اظهار کرد: در این شرایط آن فعالیتهای حزبی و گروهی که زمینه فعالیت قانونی آنان فراهم است مورد حمایت قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه تعداد محدودی از استانها برای تشکیل خانه احزاب اقدام کرده اند، گفت: تشکیل خانه احزاب بنا به درخواست احزاب و گروههای سیاسی در استانهاست و در قالب این تشکل فعالیت احزاب و گروههای سیاسی سازماندهی می شوند.

 

ارسال نظر