کد خبر : 15524

امام جمعه شهر جم افشا کرد؛

اختلاس صد و سی میلیاردی در پایتخت انرژی کشور

اختلاس صد و سی میلیاردی در پایتخت انرژی کشور

بوشهر24: امام جمعه شهرستان جم با حضور در بین خبرنگاران این شهرستان از اختلاسی صد و سی میلیارد ریالی در دهکده تفریحی مجموعه شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی پرده برداشت.

بوشهر24: امام جمعه شهرستان جم با حضور در بین خبرنگاران این شهرستان از اختلاسی صد و سی میلیارد ریالی در دهکده تفریحی مجموعه شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی پرده برداشت.

به گزارش «بوشهر24» در روزهای داغ مردادماه، خبری داغ تر نقل محافل خبری شد که نه تنها مسئولان بلکه طیف وسیعی از مردم استان بوشهر را در یک شوک بزرگ فرو برد؛ خبر کشف اختلاس صد و سی میلیاردی در عسلویه توسط یک دهکده تفریحی از مجموعه شرکت های نفت ً، گاز و پتروشیمی.

همیشه در روز خبرنگار بازار مصاحبه و ارائه گزارش و عملکرد دستگاه های اجرایی و فرهنگی از رونق خاصی برخوردار بوده و امسال امام جمعه شهرستان جم هم با حضور خبرنگاران این شهرستان نشستی خبری برگزار نمود و در  این جلسه از اختلاسی صد و سی میلیارد ریالی در دهکده تفریحی مجموعه شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی پرده برداشت.

گنجی از این اختلاس میلیاردی تنها به عنوان یک مثال برای اصحاب رسانه نام برد و از گفته وی چنین بر می آید که ظاهرا از این دست موارد در پایتخت انرژی ایران زمین به وفور یافت می شود.

 در این باب باید توجه داشت که هر سازمان و نهادی پس از هر گونه اتهام سریعا واکنش نشان داده و برای تنویر افکار عمومی جوابیه ای صادر نموده و موضوع اتهامی را برای همگان شفاف می سازد که تا کنون متولیان دهکده تفریحی عسلویه چنین کاری صورت نداده اند.

با توجه به اینکه منتقدان شیخ محمد گنجی که او را فردی عوام دانسته و معتقدند که انتقادهای بی حد و حصر و غیر کارشناسی او صرفا جهت جلب حمایت عوام جامعه برای بهره برداری در مواقع خاص صورت می گیرد در روزهای آتی جوابیه ای مستدرک در این زمینه صادر خواهد نمود و یا اینکه با سکوتی معنادار در این برهه زمانی که مردم نسبت به دارایی های میلیاردی مدیران ارشد حساس شده و به شدت رنجیده خاطر نیز هستند بر فرمایشات شیخ مهر تایید می کوبند.

 قطعا ظهور و بروزچنین فسادهایی منشا تولید انواع انواع ویروس های متعدد پورسانت، تبانی و رانت خواری های بسیار گسترده تر و در نهایت همه گیر شدن این فسادهای سازمان یافته در قالب بروکراسی های به ظاهر قانونی در منطقه عظیم اقتصادی پارس جنوبی خواهد گردید و نیازمند توجه ویژه سازمان بازرسی و دیگر نهادهای نظارتی می باشد.

بی شک ظهور و بروز چنین فسادهایی نتیجه عمل نکردن مسئولین به فرمایشات رهبری در خصوص مبارزه جدی با فساد است و با این روند رو به رشد فساد در جامعه دلسردی هرچه بیشتر مردم را به بار خواهد آورد و به فرموده رهبر معظم انقلاب" وقوع چنین مسائلی، ذهن و دل مردم را مشغول و دل بسیاری را نیز می شکند و آیا این سزاوار است که بخاطر عمل نکردن مسئولان، مردم به سبب این حوادث ناراحت شوند و حتی برخی امید خود را از دست بدهند. ایشان با توصیه مؤکد به قوه قضائیه تأکید کردند: دستگاه قضایی نباید به افراد بدکاره، خرابکار و مفسد ترحم کند.

 حال جای سوال است که ایا در روزهای آتی شاهد پیگیری و ریشه یابی این موضوع توسط متولیان امر خواهیم بود که قطعا برخورد قاطع به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب با چنین گناه بزرگ و خائنانه  ای نیازمند واکاوی جدی و عالمانه و عزمی راسخ می باشد.

منبع: منبری ها

 

ارسال نظر