کد خبر : 15904

رویکرد جدید احمدی نژاد

بازگشت احمدی نژاد 96

بازگشت احمدی نژاد 96

با ثبت نام احمدی نژاد و بقایی در انتخابات ریاست جمهوری، بمب رسانه ای منفجر شد و همه نظرها را به سمت وزارت کشور برگرداند. حتی بسیاری از رسانه های خارجی هم آن را تحت پوشش خود قرار داده و

با ثبت نام احمدی نژاد و بقایی در انتخابات ریاست جمهوری، بمب رسانه ای منفجر شد و همه نظرها را به سمت وزارت کشور برگرداند. حتی بسیاری از رسانه های خارجی هم آن را تحت پوشش خود قرار داده و به اظهار نظر در این مورد پرداختند. با ورود احمدی نژاد به عرصه انتخابات  و صحبت های او می توان برداشت کرد رئیس جمهور سابق آمده تا به شورای نگهبان فشار وارد کند و تایید صلاحیت بقایی را گیرد و  آرای خود را محفوظ دارد.او می خواهد صف خود را از اصولگرایان  جدا کند و خود را یک گفتمان متمایز مطرح کند.

با ناکارآمدی دولت یازدهم در این چهار سال و عدم جلب نظر مردم و همچنین احتمال رای آوری جریان مخالف دولت، که بدین ترتیب باعث دور ماندن احمدی نژاد از عرصه قدرت حداقل به مدت هشت سال می شود، احمدی نژاد ترجیح داده است بر خلاف نصیحت مشفقانه رهبر معظم انقلاب به انتخابات ورود کندتا با جوسازی، نظر رسانه را به خود جلب کرده و از بایکوت رسانه ها خارج شود. بررسی خروجی رسانه ها نشان می دهد او  در این نیت کاملا موفق بوده و این نشان از قدرت احمدی نژاد در شناخت بازی های رسانه ای دارد. احمدی نژاد سعی دارد بقای حیات سیاسی خود را تضمین کند. وی در صدد است اگر نتوانست صلاحیت بقایی را از شورای نگهبان بگیرد، خود در انتخابات باقی بماند و نقش خود را در نقطه مقابل دولت بازی کرده و خود را مطرح ترین مخالف دولت روحانی معرفی نموده و در لباس ناجی ملت و مخالف وضع موجود معرفی کند.

هرچنداحمدی نژاد بر خلاف وعده های خود و گوش نکردن به حرف رهبری، اخلاق را رعایت ننموده است، ولی با این وجود او در انتخابات رقیب جدی برای روحانی است .احمدی نژاد می تواند روحانی را در مناظرات در تنگنا قرار بدهد و موجبات شکست او را فراهم کند. البته همچنان باید صبر نمود تا رقیب های جدی وارد عرصه شوند و صف آرایی های انتخاباتی روشن شود. همچنین باید منتظر رفتارهای غیرمترقبه و ناگهانی احمدی نژاد بود که تا به حال نشان داده که کاملا غیر پیش بینی شده عمل می کند تا بتوان نظر دقیق تری در مورد انتخابات 96 داد.این نشان از پیچیده شدن فضای انتخابات اردیبهشت ماه دارد.و باعث سخت تر شدن کار برای دولت روحانی شده است.

عماد حسینی

 

ارسال نظر