کد خبر : 160

بیانیه موتلفه بوشهر در اربعین شهید امر به معروف

بیانیه موتلفه بوشهر در اربعین شهید امر به معروف

بوشهر۲۴: حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر اعلام کرد: شهید علی خلیلی زنگ خطر را با صدای توحیدی خود به صدا در آورد و در کل فضای ایران اسلامی طنین‌انداز کرد.

بوشهر24: حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر اعلام کرد: شهید علی خلیلی زنگ خطر را با صدای توحیدی خود به صدا در آورد و در کل فضای ایران اسلامی طنین‌انداز کرد.
به گزارش "بوشهر 24" به نقل از روابط عمومی دفتر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر، در بیانیه حزب موتلفه به مناسبت چهلمین روز درگذشت شهید علی خلیلی شهید امر به معروف و نهی از منکر آمده است: امر به معروف و نهی از منکر از فرایض مهم و کلیدی است که در قرآن کریم وسیره رسولان بزرگ الهی و شاگردان مکتب نبوی به عنوان فروع دین اسلام مورد تاکید و سفارش بوده است.

در این بیانیه آمده است: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که بر مبنای آموزه‌های قرآنی و سیره نبوی و دستورات اهل بیت عصمت و طهارت تدوین شده و این مهم را در اصل هشتم مطرح کرده است که در جمهوری اسلامی ایران دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه‌ای است همگانی و متقابل برعهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم ومردم نسبت به دولت.

این بیانیه می‌افزاید: اگر دولت‌ها به این دو فریضه الهی و اصل مهم قانون اساسی اهتمام ورزند و به اجرای کامل آن اقدام کنند، هرگز شاهد معضلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و نیز سیاسی نخواهیم بود. بعد از گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی هنوز به این دستور کلیدی اسلام توجه نشده و مسئولان امر اراده جدی برای اجرایی کردن آن ندارند و این امر باعث شده است جامعه و فضای به وجود آمده از فرهنگ دوران دفاع مقدس مخدوش به رفتارها و پوشش‌های غیرانقلابی و اسلامی شود و اگر خدای ناکرده هیچ مسئول و نهادی زیر بار آن نرود، شاهد وضعیتی خواهیم بود که جز آه و ناله و خون دل خوردن چاره‌ای نخواهیم داشت و اینجا است که به قول قرآن کریم و روایات معصومین هرچه دعا می‌کنیم، اجابت نخواهد شد و سپس افرادی بر ما حکومت خواهند کرد که مثل زالو خونمان را بمکند.

در بیانیه حزب موتلفه اسلامی بوشهر آمده است: در جامعه اسلامی افرادی هستند که بدون داشتن مسئولیت و فارغ از هر نتیجه نمی‌توانند در برابر آلودگی‌ها و فسادهای اجتماعی و دهن کجی‌هایی که به خون شهدا می‌شود سکوت کنند و بر حسب تکلیف الهی امر به معروف ونهی از منکر می‌کنند در این راستا شاهد ضرب وشتم وکتک‌کاری مفصل و حتی شهادت این عزیزان در عرصه نهی از منکر بوده‌ایم.

در این بیانیه آمده است: شهادت سرباز با بصیرت این جبهه طلبه بسیجی علی خلیلی دل هر انسان انقلابی، مومن و با غیرت را به درد می‌آورد واز عمق جان فریاد می‌کشد که چرا در نظام اسلامی باید هم امر به معروف ونهی از منکر و هم آمران و ناهیان آن به این اندازه مظلوم واقع شوند.

این بیانیه می‌افزاید: این تکرار سخن مولا علی (ع) در رابطه با بیرون آوردن خلخال از پای زن یهودی نیست که فرمود اگر مسلمان از شنیدن آن بمیرد سزاوار است؟ باید درود فرستاد بر مردان و زنانی که در تشییع پیکر آن جوان با معرفت و متعهد و دلسوز به گوش مسئولان نظام تلنگر زدند که بیدار شوید والا خود وارد صحنه خواهیم شد و با بی‌بند و باری جامعه مبارزه خواهیم کرد.

حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر ضمن عرض تسلیت چهلمین روز شهادت این عبدصالح الهی و تائید و تصدیق رفتار ایثارگرانه این شهید جلیل‌القدر از همه مسئولان و سازمان‌های دولتی و مردم ارزشمند و ولایتمدار استان بوشهر و ملت رشید، آگاه و بیدار ایران اسلامی می‌خواهد در جهت تثبیت و دوام پایه‌های انقلاب اسلامی به این فریضه بزرگ الهی ارج نهاده و در اجرای آن از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

ارسال نظر