کد خبر : 17477

امام جمعه بوشهر:

بوشهر به مرکز توسعه نیروگاه اتمی تبدیل می‌شود

 بوشهر به مرکز توسعه نیروگاه اتمی تبدیل می‌شود

امام جمعه بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های جدید نیروگاه اتمی در بوشهر، این شهر به عنوان مرکز توسعه نیروگاه اتمی کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش بوشهر24 به نقل تسنیم نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به اینکه استان بوشهر در حوزه‌های مختلف دارای ظرفیت مهمی برای توسعه و پیشرفت است اظهار داشت: بوشهر به عنوان  منطقه ویژه علم و فناوری در شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین شده که این منطقه ویژه، فرصت مهمی برای توسعه استان بوشهر در علوم مختلف فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه5 منطقه ویژه علم و فناوری در کشور تصویب شده اظهار داشت:  منطقه ویژه علم و فناوری در استان‌های  خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، یزد و اصفهان هم مصوب شده که استان بوشهر به عنوان استان پایلوت مورد توجه قرار دارد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری فرصت مهمی برای توسعه فناوری و هوشمند سازی فراهم کرده است خاطر نشان کرد: در این زمینه شهر هوشمند بوشهر مطرح شده که با اجرای این طرح، تمام خدمات به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود.

صفایی بوشهری افزود: منطقه ویژه علم و فناوری بوشهر، سبب می‌شود تمام دانشگاهای این استان بین‌المللی شود و شرکت‌‌های دانش بنیان و فناوری توسعه یابد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از تدوین نقشه آمایش سرزمینی استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: با تدوین این نقشه بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر، زمینه تسریع پیشرفت و توسعه استان بوشهر فراهم می‌شود.

امام جمعه بوشهر  با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای شرایط خاصی برای توسعه و پیشرفت است تصریح کرد: این استان علاوه بر مرکز ضد استعماری و  ضد استکباری، دارای زیرساخت‌های مهم فرهنگی، اقتصادی، صنعتی در زمینه‌های مختلف است.

صفایی بوشهری با اشاره به توسعه زیرساخت‌‌های علوم هسته‌ای در استان بوشهر گفت: راه‌اندازی دبستان، دبیرستان، دانشکده و انجمن‌های هسته‌ای در استان بوشهر مورد توجه قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه بوشهر به عنوان مرکز توسعه دانش نیروگاه اتمی و علوم هسته‌ای شناخته می‌شود گفت: با اجرای طرح‌های جدید نیروگاه اتمی در بوشهر، این شهر به عنوان مرکز توسعه نیروگاه اتمی کشور تبدیل می‌شود.

 

ارسال نظر