کد خبر : 17480

فرماندار شهرستان جم:

ایران نیاز مبرم به رعایت پدافند غیرعامل دارد

ایران نیاز مبرم به رعایت پدافند غیرعامل دارد

فرماندار شهرستان جم گفت: ایران به دلیل شرایط ویژه جغرافیایی و سیاسی و منطقه‌ای نیاز مبرم به رعایت پدافند غیرعامل دارد.

به گزارش بوشهر 24، فتح الله نوروزی در نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان جم، اظهار داشت: توانمندسازی مردم در مقابل تهدیدات دشمن از اقدامات مهم در پدافند غیر عامل است.

وی افزود: پدافند غیرعامل زمینه‌ساز توسعه پایدار و تسهیل‌کننده مدیریت بحران است و برای حصول اطمینان از آمادگی شهرستان در مقابل تهدیدات مورد نیاز است.

فرماندار شهرستان جم تصریح کرد: 6 تا 12 آبان به عنوان هفته پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده و این امر اهمیت پدافند را نشان می‌دهد که موقتی نیست و در تمام فعالیت‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

نوروزی یادآور شد: خداوند به انسان عقل عطا کرد تا برای جلوگیری از خطرات و آسیب‌ها، برنامه‌ریزی کند و پدافند غیرعامل ناظر به همین موضوع است که البته دستگاه‌ها و ادارات شهرستان باید در تمام پروژه‌ها، پیوست پدافند غیرعامل را مورد توجه قرار دهند.

وی بیان کرد: پدافند غیر عامل را باید خوب بشناسیم تا در مقابل آسیب‌ها و دشمن آسیب‌پذیر نباشیم و یتوانیم در مواقع بحران به خوبی از منافع شهرستان و کشور دفاع کنیم.

رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان جم با بیان اینکه کاهش آسیب پذیری و افزایش بازدارندگی را باید با جدیت در قالب پدافند غیرعامل پیگیری کرد، گفت: ایران به دلیل شرایط ویژه جغرافیایی و سیاسی و منطقه‌ای نیاز مبرم به رعایت پدافند غیرعامل دارد.

نوروزی با اعلام این که آموزش و توانمندسازی در پدافند غیرعامل، بسیار مهم و حائز اهمیت است، یادآور شد: زمستان در پیش است و تمام ادارات، نهادها و دستگاه‌های شهرستان باید از هم اکنون خود را برای مقابله با بحران‌های احتمالی آماده کنند.

وی با بیان اینکه سمینار آموزشی پدافند غیرعامل با همکاری شرکت پالایش گاز فجر جم برگزار می‌شود افزود: به زودی مانور جامع پدافند غیرعامل در شهرستان جم برگزار می‌شود./فارس شهرستان جم

 

 

ارسال نظر