کد خبر : 17528

رییس بازرسی و نظارت صنعت و تجارت بوشهر:

تخلف «حق سرویس» رستوران‌ها را گزارش کنید

تخلف «حق سرویس» رستوران‌ها را گزارش کنید

عرضه یا فروش کالا یا ارائه خدمت به بهایی بیش از نرخ‌های تعیین شده و هر نوع عملی که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمت به زیان خریدار شود از مصادیق گرانفروشی است.

به گزارش بوشهر24،رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: گرفتن مبالغ اضافی و جدا از نرخ مصوب به عنوان حق سرویس در رستوران‌ها و صنوف خدماتی غیر قانونی است.

 نصرالله کشاورز افزود: هر گونه فروش کالا یا ارائه خدمت به بهایی بیش از نرخ‌های مصوب و تعیین‌شده که باعث افزایش قیمت واقعی کالا یا خدمت به زیان خریدار می‌شود، مصداق گرانفروشی است.

وی بیان کرد: در برخی از واحدهای صنفی از جمله تالارهای پذیرایی، سفره‌خانه‌های سنتی، رستوران‌ها و واحدهای اقامتی که مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند دیده شده هنگام فروش برخی کالاهایشان مانند انواع نوشیدنی‌ها و فرآورده‌های لبنی ‌که در قیمت نهایی آنها مالیات بر ارزش افزوده لحاظ شده است، دوباره مالیات برارزش افزوده محاسبه می‌کنند.

 

کشاورز ادامه داد: بر اساس ماده 57 قانون اصلاح قانون نظام صنفی، عرضه یا فروش کالا یا ارائه خدمت به بهایی بیش از نرخ‌های تعیین شده و هر نوع عملی که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمت به زیان خریدار شود از مصادیق گرانفروشی است.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر یادآورشد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه‌، مراتب را از طریق تلفن 124 اعلام کنند تا رسیدگی شود./صداوسیما

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

 

ارسال نظر