کد خبر : 17529

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری:

حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی زمینه نابودی کفار و مستکبران را فراهم می‌کند

حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی زمینه نابودی کفار و مستکبران را فراهم می‌کند

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی زمینه نابودی کفار و مستکبران را فراهم می‌کند.

 


به گزارش بوشهر24،آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری ظهر امروز در جمع عزاداران اربعین حسینی در بندر دیر با اشاره به اینکه اربعین شهادت امام حسین(ع) جایگاه ویژه‌ای در تاریخ اسلام دارد اظهار داشت: مسلمانان به اربعین سید و سالار شهیدان توجه خاصی دارند که این توجه از دیگر مراسم ویژه‌تر است.

وی با اشاره به حضور حماسی مسلمانان در پیاده‌روری اربعین شهدای دشت کربلا خاطر نشان کرد: حماسه حضور مردم مسلمان و دیگر ادیان در مراسم پیاده‌روی اربعین شهادت امام حسین(ع) و دیگر شهدای دشت کربلا، نماد عزت، اقتدار و اتحاد مسلمانان است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی نشانه عشق و علاقه به اهل بیت(ع) و لبیک به سالار شهیدان امام حسین(ع) است تصریح کرد: پیاده روی  میلیونی مسلمانان در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی نشان نهادینه شدن فرهنگ ظلم ستیزی در جوامع است.

حسینی‌بوشهری با تاکید بر اتحاد و انسجام مسلمان برای نابودی کفر افزود: حماسه پیاده‌روی در اربعین حسینی که ثواب زیادی دارد وحدت و اتحاد مسلمانان تقویت می‌شود و زمینه نابودی ظالمان، کفار و مستکبران را  فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر  بصیرت افزایی برای شناخت قیام امام حسین(ع) افزود: افزایش معرفت و شناخت نسبت به فلسفه قیام عاشورا، ابعاد مختلف دین مبین اسلام و ترویج آن در جامعه ضروری است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به فداکاری امام حسین(ع) در راه دین و ارزش‌های اسلامی افزود: امام حسین(ع) برای نجات جامعه از جهل و نادانی، قیام عاشورا را رقم زدند.

حسینی بوشهری، از دین به عنوان یک سرمایه بزرگ و با ارزش یاد کرد و  گفت: دین شناسی، عمل به دین و تسلیم در برابر دین و تبلیغ آن، دفاع از دین و فداکاری درراه دین از وظایف دینداری است.

وی با اشاره به پیاده‌روی اربعین و عشق و دلدادگی مردم استان بوشهر نسبت به اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) خاطر نشان کرد: حضور فعال در مراسم اربعین حسینی و عرصه‌های مختلف دفاع از نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحمل مشکلات و کمبودها نشانه ولایت‌مداری مردم در راه اعتلای نظام اسلامی است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: صبر و تحمل مردم در برابر مشکلات، چیزی از مسئولیت مدیران سلب نمی‌‌کند بنابراین مسئولان باید نسبت به رفع مشکلات معیشتی مردم اقدامات اساسی انجام دهند./تسنیم

 

ارسال نظر