کد خبر : 17562

نخستین همایش استانی "جهان، بدون ترور" برگزار خواهد شد.

نخستین همایش استانی "جهان، بدون ترور" برگزار خواهد شد.

اقدامات نظامی هزینه های سیاسی و اقتصادی بالایی دارد اما روش هایی مانند تروریسم کشاورزی و زیستی علی رغم آنکه هزینه اقتصادی کمتری دارند و به سختی هم قابل رد گیری هستند.

به گزارش بوشهر24،محمد حیدری در این باره اظهار داشت: تروریسم تاریخی به عمر بشریت دارد و با گذشت زمان نیز روش های آن پیچیده تر شده است. اگر زمانی تنها حذف فیزیکی یا حملات مسلحانه را ترور می خواندیم، امروز این تنها بخشی از دنیای گسترده تروریسم است و با گذشت زمان روش ها و شیوه های دیگر تروریستی جایگزین این شیوه شدند.

حیدری ادامه داد: اقدامات نظامی هزینه های سیاسی و اقتصادی بالایی دارد اما روش هایی مانند تروریسم کشاورزی و زیستی  علی رغم آنکه هزینه اقتصادی کمتری دارند و به سختی هم قابل رد گیری هستند.

دبیر نخستین همایش "جهان، بدون ترور" بیان داشت: دیگر نمی توان گفت هدف تروریسم تنها فشار سیاسی بر یک جریان سیاسی و یا یک کشور است، بلکه تروریسم امروز یک خطر اساسی برای حیات بشریت محسوب می شود.

وی گفت: با پیشرفت‌های تکنولوژیکی و علمی، به خصوص در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم و آغاز جنگ سرد، انواع جدیدی از روش‌های ترور و ایجاد شد که می‌توان به تروریسم نیابتی، تروریسم زیستی (بیولوژیکی)، تروریسم کشاورزی، تروریسم اقتصادی، تروریسم رسانه‌ای و جدیدترین آن‌ها تروریسم سایبری و اشاره کرد.

معاون اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان خاطرنشان کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، به عنوان پرچمدار جنبش دانش آموزی در نظر دارد با برگزاری نخستین همایش«جهان، بدون ترور» و در ادامه با برگزاری نشست های دانش آموزی در مدارس استان، ضمن بررسی موضوعاتی چون تروریسم نیابتی، تروریسم اقتصادی، تروریسم زیستی، تروریسم محیط زیستی، تروریسم کشاورزی، تروریسم رسانه‌ای و تروریسم سایبری، ضرورت آمادگی در مقابل این پدیده ها را به آنان منتقل کند.

وی هدف نهایی این همایش را ضمن ایجاد گفتمان و جریان‌سازی، قدردانی و تجلیل از مقام والای همه کسانی که در جهت امنیت این مرز و بوم در مقابله با هجمه‌ها ایستاده‌اند دانست و ادامه داد: از جمله برنامه های همایش گرامی داشت یاد شهدای ترور استان از جمله شهیدان گنجی، ابراهیمی، حیدری و شهریاری می باشد.

 

ارسال نظر