کد خبر : 17606

قاسمی سرپرست شهرداری بوشهر شد

قاسمی سرپرست شهرداری بوشهر شد

سرانجام شورای شهر بوشهر پس از چند روز برگزاری نشست بی نتیجه، پیش از ظهر شنبه با حضور همه اعضا تشکیل جلسه داد و «عبدالامیر قاسمی» را به عنوان سرپرست شهرداری تعیین کرد.

به گزارش بوشهر24،شورای شهر بوشهر پس از چند روز برگزاری نشست های بی نتیجه، پیش از ظهر شنبه با حضور همه اعضا تشکیل جلسه داد و «عبدالامیر قاسمی» را به عنوان سرپرست شهرداری تعیین کرد.

قاسمی که اکنون معاون مالی، اداری شهرداری می باشد، در مقاطع مختلف این سمت را برعهده داشته دست کم از دوره شهرداری آزادشهرکی در سال 92 تاکنون عهده دار این معاونت است.

شورای شهری ها که هفته پیش دقیقا در همین روز به دلیل استفساریه جدید مجلس درباره منع بکارگیری بازنشستگان، به کار میگلی نژاد با 6 رای مثبت و 3 رای ممتنع پایان دادند، طی هفته گذشته جهت تعیین سرپرست چندین نشست برگزار کردند، اما به دلیل غیبت 4 عضو، این جلسات به حدنصاب نمی رسید. پنجشنبه گذشته هم نشستی با حضور 8 عضو درخصوص تعیین سرپرست برگزار شد، اما درخواست عجیب برخی اعضای فراکسیون توسعه جهت انتخاب همزمان شهردار و سرپرست شهرداری باعث مناقشه و بی نتیجه ماندن این جلسه گردید.

نهایتا پیش از ظهر امروز عبدالخالق برزگرزاده هم به جلسه شورا آمد تا نشست با حضور همه 9 عضو جهت تعیین سرپرست برگزار شود که از میان 3 گزینه نهایی، عبدالامیر قاسمی با 5 رای عهده دار سرپرستی شهرداری طی 3 ماه شد تا شهردار تعیین و حکمش امضا شود.

فردین خورشیدیان معاون شهرسازی شهرداری نیز 3 رای و ایمان چارکی مشاور شهردار یک رای در میان گزینه های سرپرستی کسب کرد.

البته اکبر توسلی عضو شورا در زمان اعلام اسامی موردنظر اعضای شورا، فضل الله توسلی شهردار اسبق بوشهر را مطرح کرد، اما در زمان قرائت آرا، اظهار داشت: توسلی جزو کاندیداهای سرپرستی نیست، بلکه نظرش این بوده که اگر روی وی اجماع می شود، عهده دار مسئولیت خواهد شد. نهایتا پس از بحث های اعضای شورا، نام توسلی از تابلوی اعلام نامزدهای سرپرستی پاک شد.

از حواشی این جلسه، خودداری اکبر توسلی از رای دادن بود و درخواست ترک جلسه بود، با این توجیه که وی کارمند شهرداری است و همه معاونان با وی دوست هستند و جهت سرپرستی شایستگی دارد. این اقدام وی با اعتراض برخی اعضای شورا نظیر برزگرزاده و عبدالله زاده مواجه شد تا پس از بحث های زیاد و رفت و برگشتی که توسلی تا درب خروج داشت، اظهار داشت: به احترام همکارانم در شهرداری، نام هر سه گزینه سرپرستی را در برگه می نویسیم.

این موضوع نیز حاشیه دیگری را شکل داد، طوری که برخی اعضا اعتقاد داشتند نوشتن بیش از یک نام، موجب ابطال برگه رای می شود، برخی دیگر هم به توسلی یادآور شدند طبق قانون نفر اولی که بنویسید، به عنوان رای صحیح محسوب و دو نام دیگر باطل می باشد. نهایتا پس از بحث های طولانی میان وی و رییس شورا جهت دادن برگه رای، برگه های رای توسط شمشیری منشی شورا قرائت شود.

برهمین اساس عبدالامیر قاسمی با 5 رای (که گویا مربوط به 5 عضو فراکسیون توسعه که طی روزهای اخیر با وی نشست داشتند) به عنوان سرپرست تعیین شد. خورشیدیان معاون شهرسازی هم 3 رای (گویا توسط سه عضو لیست امید شورا) کسب کرد، تک رای چارکی هم مربوط به نام اولی بود که در برگه اکبر توسلی قید شد.

در پایان، ابوذر دهدار رییس شورای شهر بوشهر ضمن تشکر از همکارانش برای شرکت در جلسه و تعیین تکلیف موضوع سرپرستی، اظهار داشت: جلسه بعدی شورا همانند هفته های گذشته سه شنبه برگزار می شود که بررسی طرح/لوایح دریافتی و همچنین بحث پیرامون گزینه های شهرداری خواهد بود./خلیج فارس

 

ارسال نظر