کد خبر : 17697

حرمت شکنی می شود وقتی مسؤلین در خوابند

حرمت شکنی می شود وقتی مسؤلین در خوابند

دهه ی آخر صفر با هزاران درد و اندوه نهفته در خود بار دیگر گذشت. ده روزی که آغازش غم جانگداز اربعین سالار شهیدان بود و پایانش ماتم بر جگر پاره پاره ی غریب الغربا سلطان طوس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع).

حرمت شکنی می شود وقتی مسؤلین در خوابند

دهه ی آخر صفر با هزاران درد و اندوه نهفته در خود بار دیگر گذشت. ده روزی که آغازش غم جانگداز اربعین سالار شهیدان بود و پایانش ماتم بر جگر پاره پاره ی غریب الغربا سلطان طوس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع).

شهر بار دیگر زانوی غم در آغوش کشیده از هجران خاتم النبیا (ص) و اشک ریزان است در ماتم دردانه های زهرا (س).

و درود خداوند و نبی مکرم او بر کسبه و مردمی که همانند همیشه حرمت نگاه داشتند و نشان دادند که شهر در عزای عروج روح بلند محمد مصطفی (ص) است. و خدا خود برترین روزی دهنده است و بی شک مزد حرمت سید المرسلین را خواهند داد.

اما باز گلهای ناب امت پیامبر خاتم شاهد رویش علف های هرز در گلستان ناب دین بودند تا  نمکی باشد بر جراحت های دل زخم خورده ی  آن ها.

عده ای در عین ناباوری هنوز هم غرق در زراندوزی؛  در سکوت مرگبار مسئولان فرهنگی شهر، به اعتقادات مردم پشت پا زدند و هنجار شکستند و به کاسبی مشغول شدند تا تخم لقی کاشته باشند در دل بوستان باصفای محمد (ص).

ویروس خطرناکی در حال شیوع در بازار گناوه است ویروسی بنام دین ستیزی است...

این ویروس امسال اولین قربانیان خود را از افاغنه های دستفروش و اندک کاسبان طماع بومی گرفت. ویروسی که منافقان تخم آن را در مغز حاصل خیز جاهلان کاشته اند و ما می‌دانیم که دانه ای فاسد قادر است انبانی را به فساد بکشاند.پس تا این تخم فساد پر و بال نیفکنده و سایه بی مهرش تمام بازار را نپوشانده باید فکری کرد..

شکستن قبح ایام سوگواری خاندان رسول گرامی اسلام(ص) سبب به تاراج رفتن اعتقادات و تفکر انقلابی اسلامی مردم میشود و این شایسته نیست که در این ایام سوگواری که وجب به وجب ملک ایران سیاه پوش می شود و مردم در قالب هزاران دسته ی عزاداری به جوش و خروش در می آیند شهر ما تافته ی جدا بافته باشد و مشغول کاسبی.

و اما چنانچه این عده ی قلیل بخواهند هر ساله چنین هتک حرمت کنند و به اعتقادات سایر اقشار مردم دهن کجی نمایند چه کسی مسئول برخورد با آن هاست؟!!!

مردم که الحق و الانصاف در مقام امر به معروف همیشه سنگ تمام گذاشته اند، ولی کسانی که برای رسیدگی به این امور استخدام شده و حقوق می گیرند کجا تشریف دارند؟!!!

باید پرسید اتاق اصناف چه می کند و چه نقشی در بازار گناوه ایفا می کند؟!

چرا وقتی پای پول وسط است جلودار است؟

چرا اگر فرد بی بضاعتی بخواهد پروانه کسب بگیرد خوب قانون و شرع را کنار هم جفت و جور می کند و تا دستش به ته جیب او نخورده دست بردار نیست و اما اکنون که فرهنگ و اعتقادات مردم هدف پیکان کینه ی جاهلانه ی عده ای دین ستیز قرار گرفته  خاموش،خنثی و بی اثر عمل می کند؟!!!

باید پرسید پشت این موضع منفعلانه چه تفکر شومی نهفته است؟!!!!

باید پرسید از رئیس اماکن مگر مسئولیت قضایی برخورد با ناهنجاری ها برعهده ی شما نیست؟!!

چرا دراین مقوله ورود نکرده اید مگر فرهنگ دینی مردم برایتان مهم نیست؟!!!

و اما قرارگاه فرهنگی و شورای فرهنگی شهر...

چه بگویم که دیرگاهیست گلو بغض مکرر دارد...

شماها که مسئول مستقیم ساماندهی این قسم مسائل هستید، کجایید؟!!!

مگر حقوق دریافت نمی کنید که با این نوع ناهنجاری ها مقابله و از حرمت شکنی ها جلوگیری کنید؟!!!!

در خواب فرو رفته اید یا خود را به خواب زده اید تا درگیر این مسائل نشوید؟!!!!

مسئولین و شخصیت های حقیقی و حقوقی شهر کجایید؟!!

چرا از تریبون های خود استفاده نمی کنید و سکوت اختیار کرده اید؟!!

 جلوی این بی حرمتی ها را چه کسی باید بگیرد؟!!!

حضرت فاطمه (س) فرمود: «ای پدر پس از تو دنیا را دوست ندارم. تا زنده ام و نفس دارم بر تو گریانم. نه شوقم به تو پایان دارد، نه اندوهم در فراقت به آخر میرسد.» (بحارالانوار ج 43ص 176)

آیا رواست در روز چنین غمی که حضرت فاطمه (س) اینطور از آن یاد می کنند در بازار گناوه آهنگ های غربی به گوش برسد؟!!

آقایان مسئول اگر توانایی مقابله با این هنجار شکنی ها را ندارید جای خود را به افرادی دهید که درد مذهب و فرهنگ مردم را دارند، تا به این مسائل رسیدگی کنند...

*⃣اما حرف آخر...

این باز بودن مغازه ها در ایام شهادت در ظاهر شاید امری ساده باشد ولی اعتقادات مردم را نشانه رفته است و اگر جلوی آن گرفته نشود تاسوعا و عاشورا هم باید شاهد این اتفاقات باشیم.

/فرشاد ذهاب

ارسال نظر