کد خبر : 17916

طراحی وساخت بزرگترین مخازن کروی خاورمیانه صورت گرفت

طراحی وساخت بزرگترین مخازن کروی خاورمیانه صورت گرفت

برای نخستین بار در خاورمیانه بزرگترین مخازن کروی توسط ماشین سازی اراک طراحی ، ساخته و در حال نصب در محل پروژه است.

به گزارش بوشهر24، اراک برای نخستین بار در خاورمیانه بزرگترین مخازن  کروی توسط  ماشین سازی اراک طراحی ، ساخته و در حال نصب  در محل پروژه است. 

اجرای این مخازن عظیم با اعتماد به تولید ملی توسط شرکت پتروپالایش کنگان به ماشین سازی اراک واگذار شد که با اجرای موفقیت آمیز این پروژه علاوه بر پاسخ به این اعتماد از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور جلوگیری به شده است.

ماشین سازی اراک با اجرای این پروژه اثبات کرده‌است که فراتر از کلیه شرکتهای خارجی می تواند کلیه نیازهای پروژه کشور  به مخازن کروی را مرتفع نموده و علاوه بر اشتغال پویا دراین  مجموعه نیازی به واردات مخازن کروی به هر شکل ساخته شده کامل و یا نیمه ساخته وجود ندارد.

طراحی ، ساخت و نصب قریب به یکصد دستگاه مخزن کروی جهت پروژه‌های داخل و خارج کشور از افتخارات این مجموعه صنعتی  بوده که تاکنون به ثبت رسیده و اجرای مخازن کروی پتروپالایش کنگان  نمایانگر عزم جدی ماشین سازی اراک در فتح قله‌های رفیع صنعتی است.

مخازن کروی پتروپالایش کنگان با قطری حدود 29متر توانایی ذخیره سازی 11200 متر مکعب هیدروکربن را دارا بوده که  کاملا منطبق  بر استانداردهای بین المللی اجرا شده و کلیه الزامات  ایمنی  و سیستم های اطفاء حریق در آن لحاظ شده است .

همه عملیات طراحی مکانیکی و سازه ، تامین مواد خام ، فرم دهی ورقها ، قطعات آهنگری ، ساخت گلبرگها ،  مونتاژ و نصب در سایت به همت فرزندان ایران در ماشین سازی اراک صورت گرفته است .

نکته جالب توجه این است که بدنه هر مخزن از تعداد 18500 قطعه تشکیل یافته که همگی بطور دقیق طراحی و ساخته شده ودر شکل نهایی هر قطعه به دقت در جای خود مستقر می شود . 

 دانش تولید مخازن کروی برای نخستین بار در کشور با کوشش متخصصان  عرصه صنعت درماشین سازی اراک ایجاد ودر طی سالها محصولات این مجموعه در پروژه های نفت و گازدر شهرهای تهران ، مشهد ، اصفهان ، آبادان ، نکا ، خمین ،  بندر عباس ، اراک ، تبریز ، عسلویه ، ماهشهر، گلپایگان ، همدان ، ایلام  ،... خودنمایی می‌کنند.

حجم اولین مخزن کروی ساخته‌شده در ماشین سازی اراک 300 متر مکعب بوده که در حال حاضر با ثبت رکورد 11200مترمکعب بزرگترین مخزن خود را تولید کرده است./ایلنا

 

ارسال نظر