کد خبر : 17948

همکاری دانشگاه و صنعت؛

امضا تفاهمنامه علمی میان دانشگاه خلیج فارس و شرکت صدرا


امضا تفاهمنامه علمی میان دانشگاه خلیج فارس و شرکت صدرا

تفاهمنامه علمی و پژوهشی بین دانشگاه خلیج فارس و شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا منعقد شد.

به گزارش بوشهر24،عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس در نشست امضای این تفاهمنامه گفت: توسعه برنامه های دریا محور یکی از هدف های این دانشگاه است و اکنون فرصتی پیش آمده تا محور همکاری های دو جانبه را ترسیم کنیم.

رئیس شرکت صنعتی مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران-صدرا نیز گفت: شرکت صدرا به عنوان اولین شرکت دریایی کشور و منطقه به دنبال ایجاد یک هلدینگ بزرگ برای تاسیس صنایع دریایی است.

رحیم دهقانی با اشاره به فعالیت‌های کنونی صدرا افزود: اکنون سفارش ساخت بیش از ۱۰ سکو برای توسعه فازهای پارس جنوبی را در دست کار داریم.

وی با ابراز علاقه برای استفاده از ظرفیت دانشگاه خلیج فارس، بیان کرد: با این ارتباط خروجی‌های بهتری در دانشگاه خواهیم داشت و به طور قطع منفعت این خروجی ها نیز به ما بر خواهد گشت.

مدیرعامل شرکت صنعتی مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران-صدرا فزود: دربخش گردشگری و ساخت کشتی تفریحی ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری وجود دارد و ما برای نیل به هدفمان به دنبال ارتباط مستمر و پایدار با دانشگاه هستیم.

 

دانشکده علوم و فنون دریایی با چهار رشته زیست فناوری دریا، مدیریت حمل و نقل دریایی بین قاره ای، اقیانوس شناسی شیمیایی و محیط زیست دریا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر فعالیت دارد.

شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)  سال 1347 با هدف ساخت و تعمیر کشتی فعالیت خود را در بوشهر آغاز کرد.

این شرکت در سال های پس از انقلاب بنابر نیاز روزافزون و تقاضای حاکم در بازار خلیج فارس و دریای خزر فعالیت خود را در صنایع فراساحل گسترش داد و اکنون در زمینه طراحی، مهندسی، ساخت، حمل و نصب انواع سازه ها و شناورها در بوشهر و مازندران فعلیت می‌کند./صداوسیما

 

 

ارسال نظر