کد خبر : 17968

۹۴۰ میلیارد ریال تسهبلات اشتغال‌زایی به استان بوشهر ابلاغ شد

 ۹۴۰ میلیارد ریال تسهبلات اشتغال‌زایی به استان بوشهر ابلاغ شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا اشاره به اینکه سهم اعتباری این استان در اشتغال‌فراگیر ۲۲۴ میلیارد تومان است گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار در مرحله نخست ۹۴۰ میلیارد ریال ابلاغ شده است.

به گزارش بوشهر24،حمیدرضا پناه پیش از ظهر امروز در نشست بررسی اجرای اشتغال‌زایی استان بوشهر با تاکید بر حمایت و تقویت بخش خصوصی در حوزه تولید و اشتغال اظهار داشت: در این حوزه حمایت‌های ویژه  در زمینه بسته‌های اشتغال فراگیر تدوین و اعلام شده است.

وی از تصویب تسهیلات طرح‌های اشتغال‌زایی خبرداد و  تصریح کرد: بر اساس قانون بودجه مبلغ 224 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر تصویب شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به ابلاغ 94 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به بانک‌های عامل استان بوشهر گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار در مرحله نخست 940 میلیارد ریال به استان بوشهر ابلاغ شده است.

 پناه با اشاره به ویژگی‌های پرداخت تسهیلات یاد شده افزود: بر خلاف رویه سال‌های گذشته پرداخت این تسهیلات برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی صورت نمی‌گیرد و کارفرمایان و پیمانکاران تنها با انعقاد قرارداد فروش خدمت می‌توانند اقدام به دریافت این تسهیلات کنند.

وی از راه‌اندازی سامانه ویژه ثبت نام برای دریافت تسهیلات یاد شده خبرداد و خاطر نشان کرد: متقاضیان دریافت این نوع تسهیلات باید از طریق نام نویسی در سامانه یاد شده برای دریافت تسهیلات اقدام کنند تا پس از بررسی در کمیته فنی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  بیان کرد: در این ارتباط پرونده پرداخت 170 میلیارد ریال تشکیل و به بانک‌های عامل استان بوشهر ابلاغ شده است.

پناه، اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد:  از اختصاص 1.5 میلیارد دلار  طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری کشور سهم استان بوشهر  2.34 درصد تعیین شده است.

وی، با اشاره به اجرای طرح مشاغل خانگی و تصویب 200 میلیارد ریال گفت:برای اجرای این طرح‌ها 180 میلیارد ریال از اعتبارات یاد شده به استان بوشهر تخصیص یافته است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  اعتبار آیین نامه اجرایی توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری را مورد اشاره قرار داد و گفت: سهم استان بوشهر در مرحله نخست 98 میلیارد تومان تعیین شده و این تسهیلات ویژه روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت است.

پناه با بیان اینکه منابع اعتباری این تسهیلات صندوق توسعه ملی و منابع موسسه‌های اقتصادی و مالی است خاطر نشان کرد: این تسهیلات اشتغال‌زایی بر اساس جمعیت مناطق به نسبت تعداد بیکاران و بر اساس دستورالعمل‌های تدوین شده بین شهرستان‌های استان بوشهر توزیع شده است./تسنیم

 

ارسال نظر