کد خبر : 17979

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس:

ظرفیت نخبگان جنوب استان بوشهر در عرصه مدیریتی استفاده شود

ظرفیت نخبگان جنوب استان بوشهر در عرصه مدیریتی استفاده شود

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت جوانان نخبگان جنوب استان بوشهر در عرصه مدیریتی استفاده شود.

به گزارش بوشهر24،سکینه الماسی ظهر چهارشنبه در اولین همایش تجلیل از نخبگان و برترین های شهرستان کنگان اظهار داشت: جنوب استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار بزرگی در زمینه‌های مختلف است که باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان این همایش بیان کرد: شهرستان کنگان به عنوان چهار راه توسعه و پیشرفت استان بوشهر شناخته می‌شود و در تولید انرژی و ارتباط با خلیج فارس دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سرمایه انسانی به عنوان مهمترین مزیت هر جامعه‌ای محسوب می‌شود و باید به خوبی از این ظرفیتی که در این زمینه در اختیار داریم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در مسیر توسعه و پیشرفت باید به صورت صحیح از سرمایه‌های انسانی و نخبگان فکری و ابزاری استفاده شود، ادامه داد: در صورتی که به خوبی از ظرفیت نخبگان استفاده نشود، جامعه رنگ توسعه و پیشرفت را به خود نخواهد دید.

الماسی خواستار توسعه زیرساخت‌های شهرستان کنگان با استفاده از همه پتانسیل‌ها شد و افزود: ظرفیت نخبگان جنوب استان بوشهر در عرصه مدیریتی استفاده شود.

ظرفیت جوانان کنگانی استفاده شود

امام جمعه کنگان نیز در این آیین اظهار داشت: شهرستان کنگان دارای ظرفیت‌های بی‌شماری در زمینه‌های مختلف است که مزایای خوبی برای توسعه و پیشرفت کشور دارد.

حجت الاسلام محمود محمودی خاطرنشان کرد: جوانان و نخبگان کنگان به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت‌های این شهرستان محسوب می‌شوند با استفاده از توانمندی این افراد می‌توان به توسعه و پیشرفت منطقه امیدوار بود.

وی با بیان اینکه نخبگان باید دارای ویژگی‌هایی همچون هوش و استعداد، همت، کار و تلاش، پیگیری و مداومت تحسین برانگیز باشند ادامه داد: باید این ویژگی‌ها در وجود افراد نخبه و جوانان تقویت شود.

امام جمعه کنگان خواستار استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌ها شد و اضافه کرد: قدرت فکر و ایده جوان بسیار فعال و راهگشای بسیاری از مشکلات است.

اشتغال نخبگان کنگان در پارس جنوبی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس نیز در این آئین اظهار داشت: از ایده‌ها و همفکری و تلاش جوانان و نخبگان کنگانی باید در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و حتی معماری شهر به درستی استفاده شود.

مهدی یوسفی به اشاره به اهمیت و جایگاه شهرستان کنگان در زمینه نفت و گاز و صنایع مرتبط خاطرنشان کرد: باید با همکاری نخبگان و جوانان یک اتاق فکر در شهرستان کنگان راه اندازی شود و از نظرات نخبگان این شهرستان استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه نخبگان شهرستان کنگان در صنایع پارس جنوبی مشغول به کار می‌شوند، ادامه داد: امیدواریم با راه‌اندازی پروژه‌های صنعت نفت تعدادی دیگر از جوانان تحصیل‌کرده شهرستان مشغول به کار شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس بیان کرد: بسیاری از کشورها در دنیا وجود دارند که هیچ‌کدام از ذخایر انرژی ما را ندارند اما توسعه یافته هستند و ما نیز باید برای توسعه بر محور علم و دانش حرکت کنیم.

همفکری با نخبگان و جوانان کنگان

فرماندار شهرستان کنگان نیز در این آئین اظهار داشت: توسعه همه جانبه شهرستان کنگان را با جدیت دنبال می‌کنیم و برای دستیابی به این مهم باید در زمینه علمی و فناوری به پیشرفت دست یابیم.

فتح‌الله نوروزی با اشاره به نقش بسیار مهم نیروی انسانی در توسعه پایدار، بیان کرد: مهارت و خلاقیت باید در بین جوانان این شهرستان تقویت شود و جوانان نیز همکاری لازم را در این راستا داشته باشند./مهر

 

ارسال نظر