کد خبر : 18167

فرماندار شهرستان دشتی:

شهرستان دشتی دومین شهرستان استان بوشهر از حیث بیکاری است

شهرستان دشتی دومین شهرستان استان بوشهر از حیث بیکاری است

فرماندار شهرستان دشتی گفت: طبق آمار، نرخ بیکاری موجود در شهرستان دشتی بیش از 15 درصد است که پس از تنگستان دومین شهرستان دارای بیکاری فراوان در استان بوشهر است.

به گزارش بوشهر24،عبدالله نادری صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان دشتی اظهار داشت: طبق آمار، نرخ بیکاری موجود در شهرستان دشتی بیش از 15 درصد است که پس از تنگستان دومین شهرستان دارای بیکاری فراوان در استان بوشهر است.

وی افزود: کشاورزی، گردشگری، باغ‌داری، صنعت و معدن، دام‌پروری، تجارت و بازرگانی و صنایع‌دستی از جمله ظرفیت‌های شهرستان دشتی است که با حمایت و تقویت از این بخش‌ها می‌توان فرصت‌های شغلی فراوانی در این شهرستان ایجاد کرد.

فرماندار شهرستان دشتی تأکید کرد: تجربیات نشان داده که اشتغال با پیوند با دانشگاه، بازار کار و مهارت‌آموزی ممکن است و از رسانه‌ها و فضای مجازی تقاضا می‌کنم با نقش‌آفرینی و تأثیرگذاری خود در راستای مهارت آموزش و کاربردی سازی، مردم را به فراگیری مهارت‌های مورد نیاز بازار کار تشویق کنند.

وی با بیان این‌که کسب‌ و کارهای خانگی به‌ عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد محسوب می‌شود، افزود: مردم پس از دوره‌های آموزشی می‌توانند در خانه با ایجاد اشتغال در معیشت و اقتصاد خانواده خود نقش‌آفرینی کنند این در حالی است که بسیاری از مردم اطلاع ندارند.

نادری از ابلاغ اعتبار طرح اشتغال فراگیر به شهرستان دشتی خبر داد و یادآور شد: اعتبارات طرح اشتغال فراگیر در مناطق روستایی و عشایری ابلاغ‌ شده که نرخ این تسهیلات برای مردم بخش کاکی چهار درصد و سایر مناطق شش درصد است و باید به مردم اطلاع‌رسانی صورت گیرد تا از این ظرفیتی که ایجاد شده استفاده کنند.

 وی اضافه کرد: پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به فعالان مشاغل خانگی سقف ندارد و از طرفی ابلاغ شد اگر شهرستانی نتواند سهمیه جذب کند به شهرستان دیگری واگذار می‌شود آن‌وقت ما و دستگاه‌های متولی مسئول هستیم.

فرماندار شهرستان دشتی ضمن تقدیر از بانک‌های ملی و کشاورزی شهرستان دشتی افزود: بانک کشاورزی و بانک ملی تسهیلاتی خوبی را در اختیار کشاورزان شهرستان دشتی قرار داده‌اند که از دیگر بانک‌ها نیز انتظار داریم در این زمینه همکاری کنند.

نادری گفت: یکی از مسائل مهمی که دولت روی آن تأکید و برنامه‌ریزی دارد بحث اشتغال است و تسهیلات نیز در این زمینه فراهم کرده که مدیران موظف‌ هستند مردم را جهت استفاده از این تسهیلات راهنمایی کنند./فارس

 

ارسال نظر