کد خبر : 18421

امام جمعه بوشهر:

نام آمریکا همواره همراه با خیانت و جنایت بوده است

نام آمریکا همواره همراه با خیانت و جنایت بوده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نام آمریکا همواره همراه با خیانت و جنایت بوده است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح چهارشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود اظهار داشت: وضعیتی که امروز برای برجام شاهد هستیم از قبل هم قابل پیش‌بینی بود و رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در این زمینه هشدار داده بودند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در مورد غیرقابل اعتماد بودن آمریکایی‌ها تذکرات لازم را داده بودند، تصریح کرد: سردمداران استکبار جهانی از جلو دست می‌دهند و از پشت خنجر می‌زنند و در مقاطع مختلف تاریخی این را شاهد هستیم.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه نام آمریکا همواره همراه با خیانت و جنایت بوده است، اضافه کرد: رهبر انقلاب همان روزهای مذاکره هم اعلام کردند که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند و اگر تحریمی را بردارند از راه دیگر آن را اعمال می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: برخی افراد در داخل کشور آمریکا را متعهد به معاهده‌های بین‌المللی می‌دانند و آن را کدخدا می‌خوانند و این ساده‌اندیشی است که به چنین توافق‌هایی خوشبین باشیم چراکه آنها هیچ چیز خوبی برای ما نمی خواهند.

صفایی بوشهری با اشاره به تلاش و فعالیت جهان استکبار برای کنترل و مهار انقلاب و براندازی آن، ادامه داد: تکیه به خدا، تقوا، ولایتمداری، اتکا به نیروی داخلی در همه ابعاد، تلاش جهادی، توسعه علم و فناوری و عدم اعتماد به جهان استکبار تنها راه اقتدار نظام است.

وی افزود: هیچ مشکلی برای تعامل با دیگر کشورها نداریم و اگر کسی به دنبال تعامل باشد با آنها تعامل می‌کنیم ولی اگر کسی دنبال سوء استفاده و سلطه باشد به هیچ وجه زیر بار نخواهیم رفت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه وضعیت کنونی نتیجه وادادگی و خودباختگی در قبال امثال اوباما و ترامپ است، گفت: عدم تبعیت و گوش به فرمان رهبر بودن تبعات خوبی برای کشور نخواهد داشت و همه باید از ولی فقیه تبعیت کنند.

وی با تاکید بر افزایش اقتدار کشور در مقابل دشمنان، اظهار داشت: اتحادیه اروپا و آمریکا همه از یک جنس هستند و نمی‌توان به هیچ‌یک اعتماد کرد چرا که هدف همه آنها چپاول و غارت است./مهر

ارسال نظر