کد خبر : 1998

واکنش حجت الاسلام دکتر مجتبی فیاضی به سخنان مدیرمسئول اتحاد جنوب

چرا مروج یک صهیونیست به نام هانا آرنت هستید؟در مناظره ای آزاد مشتاق شنیدنیم!

چرا مروج یک صهیونیست به نام هانا آرنت هستید؟در مناظره ای آزاد مشتاق شنیدنیم!

بوشهر24: انجمنی به اسم کنشگران جامعه مدنی در بوشهر تفکرات پوپری و هانا آرنت صهیونیستی را رواج می دهند / مشکل ما با نشست نیست بلکه مشکل ما با «نفاق فرهنگی» است

بوشهر24: حجت الاسلام دکتر مجتبی فیاضی به سخنان مدیرمسئول اتحاد جنوب در دفاع از یک تشکل بوشهری واکنش نشان داد. متن این گفت و گو به شرح زیر است:

جریان شناس تاریخ اندیشه ها در مورد داریوش شایگان چه گفت؟
پیام فضلی نژاد جریان شناس صاحب نام در ایران که روزی خود در سال 1375 از در حلقه شاگران عبدالکریم سروش(پدر معنوی حلقه کیان) بوده و از سال 1376،درروزنامه هایی مانند نشاط،پیام آزادی،جامعۀ مدنی،صدای عدالت،اخبار و مسئولیت های گوناگونی از دبیری سرویس تا دبیری تحریریه در نشریات فرهنگی و هنری،مانند سینما ویدئو،سینما،سینما جهان،فیلم و هنر،فیلم سینما،سینما و ورزش حضوری فعال داشته در آستانۀ سال 1379،نخستین کتاب خود را برپایه دفاع از اندیشه پلورالیزم و ستایش کثرت گرایی در حوزۀ فرهنگ نوشت و در سال 1381 عضو شورای سیاستگزاری خبرگزاری سینما و هنر ایران (ارگان اتحادیه تهیه کنندگان و توزیع فیلم ایران)،مفسر (پاره وقت) رادیو فردا و عضو شورای سردبیری سایت گویا نیوزبوده و بعد از سال ها متوجه انحراف تئوریک و روش شناختی طیف تندرو و مروجان انقلاب مخملی می شود،در مورد داریوش شایگان که یک فراماسون است فرمود:
داریوش شایگان،از نظریه پردازان سیا و التقاطی،علی رغم برخورداری از مذهب شیعه جعفری،شیفته گرایش های کاتولیک مسیحیت است.وی در اواخر دهه 30 ،تحقیقات خود را پیرامون مکاتب و ادیان هند آغاز کرد و با ورود هانری کربن به ایران در حلقه شاگردان وی قرار گرفت.شایگان در کنار احسان نراقی (سلطنت طلب و مخالف نظام و مشاور شاه معدوم و نظریه پرداز اصلاح طلبان)،جمشید بهنام و... به بنیاد فرح پهلوی پیوست و کار خود را در مرکز مطالعات تمدن ها آغاز کرد.او در زمره کارشناسان اطلاعات و امنیت رژیم ستم شاهی بود و پس از استقرار جمهوری اسلامی به فرانسه گریخت.در این دوره به شبکه جاسوسی خاندان ورشکسته پهلوی پیوست و همزمان در دفتر رضا پهلوی و اشرف پهلوی مشغول خدمت شد.
نویسنده کتاب پرفروش ترین کتاب سیاسی در سال 87 افزود:وی در مصاحبه ای با نشریه فیگارو (چاپ فرانسه) در حمایت سلمان رشدی مرتد،در طیف هتاکان به ساحت امام خمینی-رحمه الله- قرار گرفت.داریوش شایگان پس از دوم خرداد 1376 ،بدل به تئوریسین نشریات زنجیره ای اصلاح طلبان شد و به واسطه سیامک پورزند(ضد انقلاب)،حضور فعال در عرصه فرهنگ ایران یافت.
با بازداشت پورزند به اتهامات جاسوسی و اعترافات جاسوسی،شایگان نیز به مجتمع قضایی فرودگاه احضار شد،اما برای مدتی از کشور خارج شد.پس از فراموشی نسبی این پرونده،باز هم در محافل روشنفکری ایران ظاهر شد و طرف مشاوره برخی از نهادهای انتشاراتی و فرهنگی قرار گرفت که یکی از آنها خانه هنرمندان ایران است.

جریان روشنفکری سکولار دچار تناقضات گفتمانی و معرفتی هستند
پژوهشگر تاریخ اندیشه ها در ادامه گفت:جریان روشنفکری سکولار دچار تناقضات گفتمانی و معرفتی هستند.
*حجت الاسلام دکتر محمد مجتبی فیاضی در مورد گفتگوهای انتقادی مبتنی بر نگاه گفتمانی گفت:در نشست های پژوهشی خود به سطح غنایی رسیده ایم که راهبردهای استراتژیکی برای مدیریت دینی در جامعه داشته ایم و اساتید با برگزاری نشست های فرهنگی باعث ارتقای فکری و معرفتی مرتبطین شده است.
استاد حوزه و دانشگاه افزود:به لطف الهی ما با بدنه اجتماعی ارتباط وسیعی داشته ایم و در پاسخ گویی به شبهات فکری،سیاسی،فرهنگی،فلسفی و کلامی نقش خوبی داشته ایم.با رادیکالیسم فکری «باطن انقلاب» را نمی توان صادر نمود و بعضی ها در سال های سرد مدیریتی شان این گفتمان را از صحنه خارج نمودند ولی ولایت فقیه نگذاشت که جناج مومن و انقلابی حذف شود.

مشکل ما با نشست نیست بلکه مشکل ما با «نفاق فرهنگی» است
خبرنگار ما از استاد فلسفه و کلام سوال نمود که آیا در استان های دیگر هم جلساتی داشته اید؟
دکتر فیاضی در پاسخ گفت:بله.در بعضی استان ها نشست داشته ایم که به لطف حزب اللهی ها ادامه پیدا می کند.مثلا در استان بوشهر نشست داشته ایم و بازهم دوستان حزب الله خواهان نشست هستند.
وی در پاسخ به موضع گیری مدیر مسئول هفته نامه اتحادجنوب به انتقادهایی که به انجمن خاص سکولاری در بوشهر شده گفت:چرا بحث معرفتی و فلسفی را سیاسی می کنید و تهدید می کنید که اگر جلسه برگزار نشود زیرزمینی برگزار می کنیم؟البته ایشان فقط یک ژورنالیست و خبرنگار است و انتظار از آنان نیست.اگر بر پایه گفتگوهای آزاد جلو می روید چرا آزادانه نمی آید در جمع دانشجویی مناظره کنیم، چرا شما از هانا آرنت صهیونیستی که زمانی فرمانده ارتشی اسرائیل بر علیه مردم مظلوم فلسطین بوده،تقدیر و حرفهای ضد اسلامی اش استناد می کنید؟آیا می ترسید که هویت باطنی سکولاری و وابسته شما هویدا شود؟شما وابسته اید که مروج تفکرات پوپری و هابرماسی هستید.ما انتظاری نداریم که ژورنالیست های اصلاح طلب جرأت مناظره داشته باشند چونکه زمانی با پدرمعنوی آنان یعنی عبدالکریم سروش در پژوهشگاه باقرالعلوم-علیه السلام- بحث نموده ایم اما قسم دادند که متن یا صوت و تصویر جلسه رسانه ای نشود.
استاد فلسفه و کلام در ادامه افزود:مشکل ما با نشست نیست بلکه مشکل ما با «نفاق فرهنگی» است که به اسم دین و اسلام، تفکرات هانا آرنت صهیونیستی را به خورد مطبوعاتی که شما رانت بازی کرده اید، می دهند.
*دکتر فیاضی ؛ جامعه شناس انقلاب اسلامی و پژوهشگر تاریخ اندیشه ها گفت:پدر معنوی اصلاح طلبان سِرکارل پوپر، سِرآیزایا برلین و هانا آرنت (فیلسوف اسرائیلی) بوده و هست و بر مدار این تفکرات یهودی زده راهبردهای فرهنگی و سیاسی خود را جلو می بردند و می برند.
انقلاب اسلامی به علت نگاه قدسی به وحی ،قیام ظاهری و باطنی ای را پدید آورد که در متن مدرنیته نبود و جدای از مدرنیسم بود و تمام معادلات سکولاریستی غرب لیبرال را برهم زد.

انجمنی به اسم کنشگران جامعه مدنی در بوشهر تفکرات پوپری و هانا آرنت صهیونیستی را رواج می دهند
جریان شناس تاریخ اندیشه ها با اشاره به جریانهای خاص زیرپوستی اصلاح طلب که به اسم دین و اسلام فعالیت می کنند، خاطر نشان کرد: مثلا در بوشهر یا در استان های دیگر هم وجود دارد ولی مِن باب مثال عرض می کنم بوشهر.انجمنی به اسم کنشگران جامعه مدنی که تفکرات پوپری و هانا آرنت صهیونیستی را رواج می دهند حال به اسم داریوش شایگان باشد و یا به اسم عبدالکریم سروش! حرف هایی ست که در مناظره بیان می کنیم ولی حاضر به مناظره نیستند.هرکس در هرجا هم باشد ما حاضریم در نشست علمی و تخصصی یا دانشجویی مناظره کنیم.اساتید دفتر حتی اکبر گنجی و مجتهد شبستری از آن ها هراس داشتند و حال اینان چه حرفی برای گفتن دارند؟

به اسم دین مروج اندیشه های سکولاری هستند
هویت های چهل تکه شایگان یعنی پلورالیسم معرفتی و این جز کفریات است که اینان جلو می برند. مشکل ما با نشست نیست مشکل ما نفاق فرهنگی است که به اسم دین مروج اندیشه های سکولاری هستند.
عضو دفترپژوهش های فرهنگی "سراج راه" افزود:جریان های زیادی سر برآوردند تا «باطن انقلاب» که همان «فرهنگ و سبک زندگی فردی و اجتماعی» است را مسخ کنند ولی به یُمن مدیریت خرد و کلان استراتژیکی ولایت فقیه این توطئه های علمی و آکادمیکی خنثی شد. دشمنان ما در طول 35 سال گذشته به قول خود موفق شدند امپراتوری شوروی را از هم بپاشند، موفق شدند چین را از یک دشمن تبدیل به یک شریک و رقیب تجاری کنند، موفق شدند اتحادیه کشورهای سوسیالیست و کمونیست را از هم بپاشند، موفق شدند بسیاری از دولت‌های انقلابی دنیا را رام خود کنند اما در مورد جمهوری اسلامی ایران همیشه مشکل داشته و روز به روز حوزه نفوذ ایران گسترده شد و امروز به هر طرف که می‌روند به ایران نیاز دارند، ایران به عنوان قدرت معنوی جهانی و قدرت استراتژیک منطقه‌ای بوده که اینان با ایران از همین حیث کار دارند.

دفاعیات تمام عیار مدیرمسئول اتحاد جنوب از انجمن مروج شایگان و هانا آرنت
اکبر صابری مدیرمسئول اتحاد جنوب در دفاع تمام عیار از انجمن مروج شایگان و هانا آرنت نوشت: متاسفانه هر گروهی که نشان داد می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد و البته گفتمان آن گروه با برخی گروه های وابسته به قدرت رسمی متفاوت بود، عده ای سازمان یافته کمر به حذف آن می بندند و با انواع انگ ها و تهمت ها سعی می کنند فضا را برای آن گروه تنگ و نهایتن از میدان بدر کنند. اما دوستان مخالف بدانند حذف ظاهری یک گروه شکل گرفته و سازمان یافته فقط می تواند جلسات علنی و رسمی آن گروه را تعطیل نماید و البته نمی تواند مانع از ادامه جلسات در محافل زیرزمینی شود. پس به نفع خود آنهاست که این گروه های قانونمند و شفاف را که جلسات عمومی و علنی برگزار می کنند و دلواپسان هم می توانند بدون هیچ محدودیتی در آن شرکت کرده و ضمن گزارش محتوای جلسات به مقامات بالاتر خود، به بحث با حاضرین در جلسه پرداخته و چنانچه ارایه دهندگان عصرانه ی هامون فرضن دچار اشتباه و انحرافی هستند آنها را ارشاد و هدایت نمایند نه اینکه از موضع حذف و تقابل وارد شوند که تجربه نشان داده است با فکر و اندیشه نمی شود برخورد حذفی داشت.»
در حالی که آقای صابری اشاره نمی کنند که این تفکر چه تفکراتی است!آیا حضرت امام خمینی-رضوان الله تعالی علیه- با تفکرات انجمن حجتیه برخورد نکرد که انجمن منحرفه حجتیه تعطیل و غیررسمی شد؟ ما فقط سوال کرده ایم و شما در جواب سطح مباحث ایدئولوژیک و تئوریک فلسفی و معرفتی را پایان آورده و سیاسی کرده اید! حاضریم مناظره کنیم...
منبع:گروه فرهنگی همیار ولایت

ارسال نظر