کد خبر : 20338

حسین نجفی

نهم دی ماه، آزمون بصیرت خواص و ولایت مداری عوام

نهم دی ماه، آزمون بصیرت خواص و ولایت مداری عوام

حماسه نهم دی آزمونی برای برخی خواص بود که متاسفانه برخی از این خواص و فرزندانشان مقابل نظام اسلامی و ولایت فقیه قرار گرفته و در پیشگاه خداوند و ملت حزب الله مردود شدند.

به گزارش بوشهر24، تاریخ سراسر عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سرشار از وقایع و حماسه های عظیمی است که هریک به نوبه خود برگی زرین، سندی جاوید و صفحه ای طلاکوب از رشادت ، ایثار و بصیرت ملت همیشه سربلند ، کهن دیار پرافتخار ایران اسلامی است . یکی از این برگهای درخشان خلق حماسه خودجوش و مردمی نُه دی است. بی گمان حماسه نهم دی که منجر به نقش بر آب شدن همه تلاش دشمن خارجی با محوریت غربی _ عربی _ عبری و عمال خودباخته داخلی و همراهی برخی خواص بی بصیرت همراه بود، در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار خواهد شد. این حماسه عظیم موجب تحکیم بنیان و پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیز سبب رشد و تعالی کشور در سال های بعد از آن شده و خواهد شد.

 

نهم دی ماه در تقویم انقلاب اسلامی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است و این نامگذاری دارای پیشینه و سبقه ایست در این یوم الله بزرگ ملت حزب الله و عاشورایی ایران اسلامی به جهانیان نشان داد که این نظام مقدس حول محور ولایت فقیه می چرخد و با حمایت از ولایت، پشت و پوزه دشمن خارجی و عامل داخلی را به خاک خواهد مالید. ملت بصیر و آگاه ایران با دشمن شناسی دقیق و حضور بهنگام خود به حیله و نیرنگ دشمن پی برد و بواسطه سه عنصر ایمان ، اتحاد و بصیرت  ، تمام فعالیت های موریانه وار دشمن و عاملان جاهل و دست نشاندگانش را ناکام گذاشت .

 

دشمن ابتدا با بهانه تقلب در انتخابات صحنه نبرد را مهیا ساخت اما اندک اندک، اصل نظام که نقطه نهایی و هدف غایی بود را آماج حملات خود ساخت و غافل از این که ملت درسایه  توجهات حضرت ولیعصر «عج» و منویات مقام معظم رهبری،  مغلوب هیچ دشمنی نبوده و همواره از امتحانات و سختی ها سربلند بیرون آمده و درس سختی به دشمنانش داده است، آری این بار هم بسان گذشته تیر دشمن به خطا رفت و همه آنچه را بافته بود با درایت ولایت و حمایت امت پنبه شد و سیلی محکمی خورد، تا جایی که حتی برخی از رسانه های غربی، حماسه نهم دی را به لحاظ میزان معیت و شور و هیجان با مراسم تشییع حضرت امام خمینی رضوان الله علیه مقایسه کردند و برخی دیگر این حضور حماسی و خودجوش را با حرکت های مردمی و تظاهرات زمان انقلاب مقایسه نمودند.

 

آنچه در سال 88 اتفاق افتاد نشان داد که غرب کار گسترده ای از مدت ها قبل برای شکار فرصت ها و برخی از نخبگان کشور انجام داده است. در این فتنه دشمن از همه تجربیات و سرمایه های خود بهره گرفت. اما ملت هوشیار ایران پس از روشن شدن تقابل آشکار این جریان با اسلام، نظام و رهبری ، با درک درست از یک نیاز تصمیم گیری نمود. حماسه عظیم و ماندگار نهم دی سال 88 به تعبیر مقام عظمای ولایت؛ حضرت امام خامنه‌ای‌ حفظه الله  (یکی از قله های فراموش نشدنی) ، ( حرکت برخواسته از بصیرت) ، ( شناختن موقعیت و حضور در لحظه های مورد نیاز) ، (حرکتی در فضای غبارآلود) ، ( حرکتی متکی بر ایمان و اراده الهی) در تاریخ انقلاب اسلامی بود.

 

همچنان که روشنگری های معظم له در فتنه 88، حماسه بی نظیر نهم دی را رقم زد، توصیف های آن حماسه مردمی توسط ایشان، آن رویداد را در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار نمود. دشمن خارجی پس از سال ها شکست در عرصه های مختلف سیاسی از ایران اسلامی این بار با برنامه ریزی چند ماهه قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 ، پس از حضور بی نظیر و مشارکت بالای هشتاد درصدی مردم ایران ، موضوع تقلب در انتخابات را با همراهی برخی خواص بی بصیرت رقم زد و در این راه همراهی این خواص، آتش فتنه را افروخته تر نمود ، هرچند مراجع ذیصلاح و حتی رهبر معظم انقلاب بارها سران فتنه را برای اثبات ادعای خود فرا خواندند اما هرگز این ادعای بی اساس اثبات نشد.

 

دشمن با الگوگیری از انقلاب های مخملی نظیر انقلاب گرجستان سعی در براندازی نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی را داشت و به همین منظور ابتدا در روز قدس سال 88 با طرح شعارهای انحرافی و سپس در روز 13 آبان و 16 آذر با کشاندن سیاهی لشکرش به خیابان ها و شعار علیه اصل نظام، اصل ولایت فقیه، ایجاد آشوب و تخریب اموال عمومی و حتی اموال مردم سعی در ایجاد اخلال و بسط دادن نا آرامی ها به کل کشور را داشت تا به خیال خام خود انقلاب مخملی را به پیروزی برساند حتی برای تحقق پیروزی و رسیدن به اهداف شومش طرح محرم سبز را کلید زد تا بلکه بتواند حضور گسترده ملت در ایام عاشورا را به نام خود مصادره کرده و با به آشوب کشاندن تجمعات دینی در ایام محرم خصوصا روز عاشورا، مخالفین نظام را زیاد و مخالفت را عظیم نمایش دهد اما بقول امام خامنه ای احمق ها ایران را با کجا مقایسه کرده اند؟

 

این اقدام دشمن و عوامل فریب خورده خود، باعث انزجار و نفرت ملت حزب الله از توهین کنندگان به مقام امام سوم شیعیان و نیز  ولایت فقیه گردید. دشمن خوب می دانست ملت ایران با دوبال سبز و سرخ که یکی نماد ولایت و برگرفته از مهدویت است و دیگری نماد شهادت و برگرفته از قیام عاشوراست در حال رسیدن به اوج و پیشرفت است لذا سعی داشت این دوبال را مورد هدف قرار دهد لکن در چنگال بصیرت و آگاهی امت حزب الله و عاشورایی ایران اسلامی گرفتار افتاد .

 

حماسه نهم دی آزمونی برای برخی خواص بود که متاسفانه برخی از این خواص و فرزندانشان مقابل نظام اسلامی و ولایت فقیه قرار گرفته و در پیشگاه خداوند و ملت حزب الله مردود شدند. مردم با بصیرت ایران اسلامی نیز جهت دفاع از حریم ولایت فقیه منتظر خواص نماند و خود وارد عرصه شده و با تحکیم پیوند خود با ولایت فقیه دشمن خارجی و عمال داخلی را برای همیشه ادب کرد ، حماسه نهم دی نشان داد ، قطار انقلاب اسلامی هرگز از حرکت باز نخواهد ایستاد و این مسافران قطارند که با بی بصیرتی، و حُبّ پست ، مقام ، غرور و خودپسندی، میسر خود را تغییر میدهند و از مسیر انقلاب که همان مسیر امام شهدا و شهدای امام است خارج میشوند و عاقبت به خیر نشده و مشمول دعای « اَلّلهُمَّ إنَّا لاَ نَعْلَمُ مِنْهُ إلاَّ خَیْراً » نمی گردند .

 

نهم دی روز خشم مقدس امت ولایت مدار، در برابر اهانت و حرمت شکنی برخی مزدور وابسته بود که حتی به مقدسات حسینی نیز رحم نکردند و عزاداران عزای سید و سالار شهیدان را به آشوب کشاندند ، روز نهم دی مردم ایران با بیعت مجدد با ولایت مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی را به جهانیان نشان داد. در این روز ملت در سور اسرافیلی دمید که دشمن را برای همیشه آگاه ساخت تا بداند پیوند امت با ولایت فقیه ناگسستنی است .

 

آری نه دی شکل گرفت و نشان داد که در جامعه اسلامی ایران گفتمان و باورهای دینی و ارزش‌های اسلامی مردم، در جامعه حاکمیت دارد وتبعیت از فرامین رهبری و التزام عملی به اصل ولایت مطلقه فقیه، در در رگ و خون ملت پرشعور و باشعور ایران جاریست ، نشان داد مردم از شعور، بصیرت، آگاهی و بینش سیاسی ـ‌ اجتماعی و نیز درک واقعی مفهوم عاشورا و پیام‌های نهضت عظیم حسینی برخوردارند.

 

نهم دی و حضور امت حزب الله، فتنه 88 را خفه کرد اما همچنان فتنه ها و نیز خرمشهر های دیگری در راه است و عده‌ای منتظر هستند تا دوباره فتنه‌های دیگری را تحت عناوین جدید و فشار بر مردم و ایجاد فاصله بین مردم و نظام و ولایت کلید بزنند فتنه گران سعی دارند ناکارآمدی مدیران لیبرال مسلک را به پای کل نظام بنویسند و مردم را نسبت به اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی بدبین سازند لذا طبق فرمایش مقام معظم رهبری در مقابل تمامی فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان باید بصیرت خود را حفظ کنیم و مواظب حرکات دشمن در آینده باشیم.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر