کد خبر : 2059

اولین پست فیس نمایی نماینده بوشهر+ عکس

اولین پست فیس نمایی نماینده بوشهر+ عکس

بوشهر24: عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در اولین یادداشت فیس نمایی خود پیرامون جنایات رژیم صهیونیستی گفت: هر عملیاتی که رژیم صهیونیستی در فلسطین علیه مردم این کشور انجام دهد، در واقع هر کشور اسلامی را زیر سوال می برد.

بوشهر24: عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در اولین یادداشت فیس نمایی خود پیرامون جنایات رژیم صهیونیستی گفت: هر عملیاتی که رژیم صهیونیستی در فلسطین علیه مردم این کشور انجام دهد، در واقع هر کشور اسلامی را زیر سوال می برد.

به گزارش "بوشهر 24"، عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در اولین یادداشت فیس نمایی خود پیرامون جنایات رژیم صهیونیستی گفت: هر عملیاتی که رژیم صهیونیستی در فلسطین علیه مردم این کشور انجام دهد، در واقع هر کشور اسلامی را زیر سوال می برد. این سکوت سنگین و بی تفاوتی تنها سستی کشورهای مسلمان، عدم اتحاد آن ها با یکدیگر و فرمانبرداری بسیاری از آن ها را از کشورهای غربی نشان می دهد.

رژیم صهیونیستی همان طور که بارها و بارها نشان داده، هیچ رحمی نسبت به مردم فلسطین ندارد و تنها اهداف خود را می بیند و پیگیری می کند. در غزه شاهد مرگ صدها کودک بی گناه و مرد و زن غیر نظامی هستیم. فاجعه ای که هر کسی که بویی از انسانیت برده باشد، آن را محکوم می کند. مردم غزه در شرایط بسیار بدی به سرمی برند و یکی از راهکارهای اصلی برون رفت از این شرایط هماهنگی میان کشورهای اسلامی برای کمک به مردم مظلوم غزه و محکومیت جدی رژیم صهیونیستی است.

با این حال شاهد سکوت سنگین کشورهای مسلمان هستیم. بسیاری از کشورهای اسلامی خود را کنار کشیده اند و گامی برای حمایت از مردم فلسطین بر نمی دارند.

در این میان توجه به چند نکته حائز اهمیت است؛ اول اینکه جنس رژیم صهیونیستی کشت و کشتار و انجام فعالیت های خصمانه و ددمنشانه است. آن ها اهداف خود را پی می گیرند و کوچکترین توجهی هم به مفاهیم انسانی ندارند.

نکته دوم ضرورت ورود کشورهایی است که دم از حقوق بشر می زنند. کشورهایی که دائم از دفاع از حقوق بشر صحبت می کنند و خود را مدافع حقوق ملت ها می دانند باید دراین میدان ورود پیدا کنند. فلسطین نیاز به همکاری عمومی برای برخورد با این تهاجمات ددمنشانه دارد. اما در عمل شاهدیم که بسیاری از این گروه های مدافع حقوق بشر هیچ اقدامی نمی کنند و فعالیت های آن ها به جای اینکه ماهیت انسانی داشته باشد، رنگ و بوی سیاسی دارد.

اما مسئله سوم، بحث کشورهای اسلامی است. هر عملیاتی که رژیم صهیونیستی در فلسطین علیه مردم این کشور انجام دهد، در واقع هر کشور اسلامی را زیر سوال می برد. این سکوت سنگین و بی تفاوتی تنها سستی کشورهای مسلمان، عدم اتحاد آن ها با یکدیگر و فرمانبرداری بسیاری از آن ها را از کشورهای غربی نشان می دهد.

در این میان بازنده واقعی در وهله اول کشورهای مسلمانی هستند که با بی تفاوتی سکوت کرده اند و در وهله دوم آن هایی هستند که دم از حقوق بشر و دافاع از مردم مظلوم می زنند. هر دوی این گروه ها در افکار عمومی متضرر و بازنده اند.

مردم جهان با مشاهده این کشتار به وضوح کوتاه آمدن کشورهای مسلمان در برابر تهاجمات غرب را می بینند، شعار بودن قطعنامه هایی که در شورای امنیت و سازمان ملل درباره محکومیت کشتار مردم بی گناه صادر می شود را درک می کنند و به کشورهایی که دم از حقوق بشر می زنند و در این مسئله حساس وارد نمی شوند، می خندند.

عبدالکریم جمیری، نماینده بوشهر و گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی

ارسال نظر