کد خبر : 21159

کمترین تخلف انتخاباتی مربوط به این دوره از انتخابات است

کمترین تخلف انتخاباتی مربوط به این دوره از انتخابات است

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس گزارش ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی قوه قضائیه در این دوره شاهد کمترین تخلف‌های انتخاباتی در استان بوشهر هستیم.

به گزارش خبرگزاری بوشهر24، طبق برنامه ستاد انتخابات کشور، اخذ رای در روز دوم اسفند ماه صورت می گیرد. 

شایان ذکر است نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 امروز الی 8 روز پنج شنبه یکم اسفند ماه اجازه انجام تبلیغات در چهارچوب مشخص شده را دارند.

مجموعا تعداد 101 کاندید در بوشهر تایید صلاحیت شده اند که برای تصاحب 4 کرسی مجلس به رقابت می پردازند که در حوزه بوشهر،گناوه و دیلم ۳۴ نفر،  ، ۲۳ نفر دشتستان، ۲۳ نفر دشتی و تنگستان و ۲۱ نفر در حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه حضور دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر اظهار داشت:واجدان شرایط رأی دادن در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ۷۸۳ هزار و ۳۳۳ نفر شامل ۴۲۰ هزار مرد و ۳۶۳ هزار نفر زن هستند.

مجید خورشیدی ادامه داد:از این مجموع جمعیت واجد شرایط رأی دادن در استان بوشهر ۳۷ هزار و ۶۵۹ نفر به‌عنوان رأی اولی شناخته می‌شوند.

وی گفت:بر اساس گزارش ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی قوه قضائیه در این دوره شاهد کمترین تخلف‌های انتخاباتی در استان بوشهر هستیم و موارد اندکی که یا سهو و یا تخلف بوده جمع‌بندی و موارد به نحوی نبوده که در جریان انتخابات و نتیجه آن تأثیرگذار بوده باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: بعضی از این تخلف‌ها مربوط به تبلیغات زودهنگام است که به داوطلبان گوشزد شد از ادامه و استمرار مواردی که به نحوی به‌عنوان تخلف از قانون انتخابات است خودداری کنند و تا امروز هیچ مورد تخلف انتخاباتی از سوی دست‌اندرکاران انتخابات گزارش نشده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: در هر شعبه اخذ رأی یک نماینده فرماندار حضور دارد و همه مجریان و ناظران به‌رغم داشتن هر سلیقه و رأیی موظف به رعایت اصل بی‌طرفی در روز رأی‌گیری هستند.

 

 

 

ارسال نظر