کد خبر : 21270

کرونا یک جنگ هیبریدی تمام عیار است

کرونا یک جنگ هیبریدی تمام عیار است

براساس شواهد می توان به جنبه های متفاوت جنگ شناختی رسانه ای هیبریدی دشمن پی برد

بوشهر24،برای نویسنده متن هنوز مشخص نیست که ویروس منحوس کرونا یک جنگ بیولوژیکی است یا نه،اما قرائن و شواهد تقریبا خیلی چیز هارا مشخص کرده است،این شواهد قابل تامل به ما اجازه نمیدهد راحت از کنار این موضوع گذر کنیم که کرونا رقیب اصلی اقتصادی امریکا یعنی چین و رقیب اصلی ایدئولوژی امریکا یعنی ایران را در صدر اهداف خود قرار داده است.

 

کرونا چه جنگ بیولوژیک باشد چه بر اثر یک نوع رژیم غذایی، اما میتوان به جرئت گفت حالا به مهلک ترین سلاح جنگ رسانه ای تبدیل شده است.

 

از بازی های رسانه ای و اخبار و شایعات این ویروس منحوس به اندازه سخن گفته شده اما از محور های اصلی ان تقریبا هیچ.

محور هایی که در صورت عدم توجه به انها میتواند ضربات مهلکی را به کشور ما وارد کند.

 

حوزه داخلی:

دشمن در جنگ رسانه ای در این حوزه به دنبال ۲ محور مهم است 

۱_بی اعتبار سازی منابع رسانه ای رسمی در این محور و ایجاد اختلال در حوزه مدیریت و کنترل به ویژه در حوزه مدیریت افکار عمومی و همچنین ایجاد خشم اجتماعی نسبت به ساز و کار های مدیریتی کشور و اماده سازی افکار عمومی برای تحقق اشوب های جدید از پیش تعیین شده مبتنی بر جنگ هیبریدی دشمن. 

۲_القای ناکار آمدی نطام در حوزه مدیریت بحران؛ عمده تلاش های دشمن در این جنگ پیرامون همین مسئله است.

وقتی به عملکرد رسانه ای جبهه مقابل نظیر بی بی سی، منوتو، ایران اینترنشنال و افراد مشخصه ان ها در شبکات مجازی نگاه میکنیم چند نکته مشهود است:

انها با تقطیع رسانه ای، انشار اخبار صد در صد کذب، جعل اسناد، بزرگ نمایی و تکنیک های مشابه در این زمینه عمل میکنند، چیزی که تقریبا برای همگان مشهود شده است.

اما خالی از لطف نیست که به مدیریت بحران کشور های غربی  یعنی تامین کننده مالی_فکری رسانه های پرچمدار در این جنگ نگاهی بیندازیم...

در امریکا مردم مردم برای خرید اسلحه صف کشیده اند چون ترس از قعطی حاصل از کرونا جامعه امریکایی را کلافه کرده، هزینه سنگین تست و درمان کرونا در اروپا و امریکا، صف های چند صد متری خرید تنها دستمال توالت، قیمت های فوق سنگین مواد ضد عفوتی و همچنین نایاب شدن این مواد در کشوری نظیر انگلیس، کیت هایی که خود الوده به دیروس کرونا بودند در کشور امریکا و...

تنها بخشی از واقعیت جوامع غربی است که به لطف رسانه هایشان پوشیده میشود و از خودشان تصویری اتوپیایی به جهان مخابره میکنند.

 

حوزه خارجی)

در این حوزه دشمن به دنبال القای یک گزاره است《ایران مبدا صدور کرونا به سایر کشور ها》

چیزی که در این حوزه مشخص است این است که انها به دنبال زامبی نمایی از ایران و ایرانی در سطح منطقه و جهان هستند.

وقتی به پازل رسانه ای چند ماهه اخیر نگاه بیندازیم مشهود است که یک پیام با محتوای ثابت اما در غالب های مختلف را به ذهن مخاطب القا میکنند 

(ایران منشا همه مشکلات مردم منطقه) از تروریسم و ناامنی تا بیماری های فراگیر...

هدف اشکار است:ایران هراسی با هر ابزاری که شده.

 

در اخر باید گفت:از کنار امواج خبری و رسانه ای در این زمینه نباید به سادگی عبور کرد.

ما درگیر چیزی فراتر از جنگ رسانه ای دشمن هستیم.

در اصل درگیر یک جنگ شناختی رسانه ای هیبریدی تمام عیار و پر حجم و پرهیاهوی رسانه ای با پشت پرده سرویس های اطلاعاتی کشور های سعودی و غربی هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر