کد خبر : 25

توضیحات درباره فایل منتشر شده از ‌عراقچی

توضیحات درباره فایل منتشر شده از ‌عراقچی

بوشهر ۲۴: مسئول برگزار کننده نشست طلاب با عراقچی، ادعای برخی مبنی بر انتشار فایل صوتی این نشست توسط مدرسه معصومیه را رد کرد و افزود که یک نهاد دولتی، نشست مذکور را اطلاع‌رسانی عمومی کرد.

بوشهر ۲۴: مسئول برگزار کننده نشست طلاب با عراقچی، ادعای برخی مبنی بر انتشار فایل صوتی این نشست توسط مدرسه معصومیه را رد کرد و افزود که یک نهاد دولتی، نشست مذکور را اطلاع رسانی عمومی کرد.

به گزارش بوشهر۲۴، مهدی افراز طلبه مدرسه علمیه معصومیه قم و مسئول برگزار کننده نشست طلاب با عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و  عضو تیم مذاکره کننده هسته ای در گفت وگو با فارس، با اشاره به فایل صوتی منتشر شده اظهارات عراقچی با طلاب در این مدرسه، اظهارداشت: با توجه به سوالات متعددی که در بین برخی طلاب حوزه علمیه قم مطرح شده بود،   تصمیم گرفتیم تا جلسه ای با حضور یکی از اعضای تیم مذاکره کننده  برگزار کنیم که  بعد از پیگیری های انجام شده، آقای عراقچی اعلام کردند می توانند در این جلسه حضور داشته باشند.

وی افزود: ما به آقای عراقچی گفتیم اجازه دهید که این جلسه بصورت عمومی برگزار شود اما ایشان خواستند که جلسه بصورت خصوصی و بدون حضور اصحاب رسانه برگزار شود؛  با توجه به درخواست آقای عراقچی ما نیز تعدادی از افرادی را به این جلسه دعوت کردیم که اغلب از اساتید و طلاب مدرسه علمیه بودند و حدود ۷۰نفر می شدند.

مسئول برگزار کننده نشست طلاب با عضو تیم مذاکره کننده هسته ای با بیان اینکه یک نهاد دولتی با نصب تعداد  فراوانی بنر با عناوین و امضاهای مختلف در نقاط مختلف شهر و حتی ورودی مدرسه معصومیه که محتوای آن خیر مقدم به آقای عراقچی بود، این جلسه را اعلام عمومی کرد، ادامه داد: اقدام این نهاد دولتی تعداد زیادی از افرادی که پیگیر مسائل هسته ای بودند را به مدرسه علمیه معصومیه کشاند که البته ما  از ورود تعداد قابل توجهی از این افراد جلوگیری کردیم.

افراز افزود: تعدادی از مسئولین دولتی و امنیتی توانستند در این جلسه حضور پیدا کنند، البته عده ای نیز همراه آقای عراقچی بودند که افراد حاضر در جلسه را به حدود ۹۵ تا ۱۰۰ نفر می رساند.

وی خاطرنشان کرد: بنده مجددا در ابتدای سخنرانی آقای عراقچی به ایشان یادآوری کردم که باتوجه به بر هم خوردن ترکیب حاضران در جلسه، شما هر مطلبی را که فکر می کنید به صلاح نیست مطرح نکنید و بهترین مراعات و تدبیر را خودتان انجام دهید تا هر بخشی از مباحثی که به صلاح نیست در فضای رسانه ای منتشر نشود که ایشان به بنده گفتند نه! ضبط نشود. اجازه دهید همه مباحث مطرح شود که بنده نیز گفتم: به هر حال الان افراد مختلفی در جلسه حضور پیدا کردند و ممکن است کسی تخلفی کند و سخنان شما منتشر شود، خودتان هر بحثی را که صلاح می دانید منتشر نشود، مطرح نکنید.

مسئول برگزار کننده نشست طلاب با عضو تیم مذاکره کننده هسته ای با اشاره به سخنان منتشر شده از عراقچی، گفت: البته بهتر است در مورد محتوای جلسه، دیگر بیش از این مباحث مطرح نشود، اما با توجه به تکذیبیه ایشان باید این نکته را خاطرنشان کنم که بنده اطلاعی از اینکه چه فایل صوتی در اختیار آقای عراقچی قرار گرفته که ایشان آنرا منقطع و تحریف شده دانسته اند، ندارم  ولی آنچه که روشن است این است که ایشان در فرازی از جلسه استدالی را بیان داشتند که بخشی از نامه رئیس جمهور به رهبری پیرامون دستاوردهای توافق نامه ژنو اشتباه بوده است.

افراز افزود: عده ای مدعی شده اند که مدرسه معصومیه فایل صوتی را منتشر کرده است، اگر قرار بود ما این فایل صوتی را منتشر کنیم و قصد وارد کردن خدشه به مذاکرات را داشتیم، آقای عراقچی موضوعات مهمتری را نیز مطرح کرده بودند که می توانستیم آنها را منتشر کنیم، اما ما اعلام کردیم که به هیچ عنوان خبری از این مراسم به بیرون درز نخواهد کرد و بر عهد خود نیز پایبند بودیم.

وی در پایان ادامه داد: اگر قرار بود محتوای این جلسه منتشر شود و به شخصیت آقای عراقچی و مذاکرات خدشه ای وارد کنیم بهترین زمان آن موقع بود که در محافل عمومی و تخصصی اختلاف بودن یا نبودن حق غنی سازی وجود داشت، اما امروز بودن حق غنی سازی در متن توافق نامه به هیچ وجه مدعی ندارد، که ما نیز قصد داشته باشیم با انتشار این گونه مطالب ضربه ای به روند مذاکرات وارد کنیم.

ارسال نظر