کد خبر : 2707

جناب حصیری! این همه حاشیه به نفع آموزش و پرورش استان نیست

جناب حصیری! این همه حاشیه به نفع آموزش و پرورش استان نیست

بوشهر 24:چند روز قبل اصغر حصیری در جمع خبرنگاران گفت که میراث دار یک ویرانه شده است و با ذکر برخی مشکلات عملکرد مسئولین پیش از خود را زیر سوال برد. موضوعی که بی جواب نماند و بلافاصله با واکنش خلیل رضایی مدیرکل سابق روبرو شد

بوشهر 24:چند روز قبل اصغر حصیری در جمع خبرنگاران گفت که میراث دار یک ویرانه شده است و با ذکر برخی مشکلات عملکرد مسئولین پیش از خود را زیر سوال برد. موضوعی که بی جواب نماند و بلافاصله با واکنش خلیل رضایی مدیرکل سابق روبرو شد

به گزارش "بوشهر24" به نقل از استان نیوز، اواسط دی ماه 92 ، درست زمانی که موج تغییرات مدیریتی دولت به اوج خود می رسید، تشکیلات آموزش و پرورش استان بوشهر نیز مهیای آمدن مدیری جدید شده بود تا خلیل رضایی که خود روزگاری جایگزین محمد حاجی زاده شده بود، این بار جایش را به اصغر حصیری بدهد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی شهرستان دیر این بار می بایست مسئولیتی بزرگتر را می پذیرفت که رسیدگی به آموزش دانش آموزان و صیانت از حقوق طیف بسیار گسترده ای از جامعه فرهنگیان استان بوشهر را در بر می گرفت.

بدون تردید از مدیری که اداره چنین تشکیلات حساس و سرنوشت سازی را عهده دار می شود انتظار فراوان می رود تا با درایت و تدبیر، ضمن ایجاد فضایی سرشار از اعتماد و آرامش، زمینه ساز ارتقای کیفیت آموزش در استان بوشهر شود، زیرا تجربه همواره ثابت کرده، تلاطم و استرس راه های پیشرفت و سعادت را خواهد بست.

اصغر حصیری اما، علی رغم برخورداری از بسیاری مولفه های یک مدیرکل قوی، موفق به کنترل حاشیه ها که نشده هیچ، بعضاً خودش نیز ناخواسته حاشیه ساز شده است. مسئله ای که قطعاً در دراز مدت به نفع وی و کلیت آموزش و پرورش استان نخواهد بود.

طبیعت حاشیه ها که همانا دور کردن انسان از موضوعات اصلی و هدایت وی به موارد فرعی و بی ارزش است بر هیچ کسی پوشیده نیست، و ما نیز در اینجا در پی برشمردن بخش های جنجالی مدیریت آقای حصیری در 200 روز تصدی وی بر آموزش و پرورش استان نیستیم، اما فراوانی حواشی بوجود آمده پیرامون ایشان، از یک انتصاب جنجالی گرفته، تا اظهارات نسبتاً تند او در جلسه معارفه رئیس آموزش و پرورش دشتی و یا همین مصاحبه آخری که به مناسبت روز خبرنگار داشت، همه و همه سبب ایجاد تصویری متفاوت از وی در اذهان مردم استان شده است.

هرگز نباید فکر کرد در تمامی قضایای بوجود آمده، این مدیر مقصر بوده  و یا خود وی عامدانه در پی تشدید تنش ها بوده است، ممکن است در برخی موارد نیز حرف حق را بی پرده بیان کرده باشد. اما مگر می توان همه مشکلات و معضلات را با تندی و پرخاشگری رفع کرد؟

اساساً چنین رفتارهایی برازنده سرخیل فرهنگیان استان ما نیست، و ایشان نباید بگذارد آموزش و پرورشی که سنگینی این همه نواقص و کمبودها را بر گرده خود حس می کند با چنین رفتارهایی دچار تشویش و اظطراب شده و به حاشیه کشیده شود.

چند روز قبل اصغر حصیری در جمع خبرنگاران گفت که میراث دار یک ویرانه شده است و با ذکر برخی مشکلات عملکرد مسئولین پیش از خود را زیر سوال برد. موضوعی که بی جواب نماند و بلافاصله با واکنش خلیل رضایی مدیرکل سابق روبرو شد که در جوابیه ای با برشمردن دستاوردهای مجموعه تحت مدیریتش به ادعاهای مدیرکل فعلی پاسخ گفت. جوابیه ای که با استقبال بسیاری از کاربران اینترنتی، آن هم در سایتی مواجه شد که تفکری در تضاد با رضایی دارد.

حال فارغ از اینکه مدیران سابق آموزش و پرورش استان بوشهر چه عملکردی داشتند، سوالی که مطرح می شود این است که در کشمکش رسانه ای مدیرکل جدید و قدیم چه کسی ضرر خواهد کرد؟ رضایی که دیگر مسئولیتی در این زمینه ندارد یا حصیری که به قول خودش میراث دار ویرانه ای شده و حالا باید به اصلاحات بپردازد! اوقات ارزشمندی که باید توسط آقای حصیری به فرصت هایی ناب برای سیستم آموزشی استان بدل شوند آیا سزاوار است در کش و قوس جدل های بیهوده پایمال شود؟

آقای حصیری باید بدانند که مردم اظهارات مدیران جدید در زیر سوال بردن مدیران سابق را سیاستی نخ نما شده دانسته و آن را ناشی از ضعف مدیر جدید تلقی می کنند. درست همان اتفاقی که برای رئیس جمهور ما افتاد و با بی اعتنایی مردم روبرو شد.

مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان که دغدغه سطح پایین رفاه معلمان، وجود مدارس فرسوده و کمبود فضای آموزشی را دارند باید بپذیرند رفع همه این موانع در صورتی خواهد بود که آموزش و پرورش از حاشیه و جنجال به دور باشد. مطمئناً با ایجاد حاشیه نه سطح رفاه معلمان بالا می رود و نه به فضای آموزشی افزوده خواهد شد بلکه با این کار خیران مدرسه ساز نیز دلسرد خواهند شد!

وی همچین درباره نسبت برخی منصوبین آموزش و پرورش استان به خود گفته است دستم بشکند و زبانم لال شود اگر سفارشی کنم. که باید به ایشان عرض کرد شما اگر کار درست را انجام داده اید و به درستی آن اعتقاد دارید، نیازی به سوگند و نفرین نیست، زیرا آنان که باید بدانند خواهند دانست.

و نهایتاً اینکه شما اگر همیشه هم بر مدار حق بچرخید ولی برای دفاع از عملکردتان تندخویی و پرخاشگری را چاشنی کار خود کنید، قضاوت نسبت به شما طور دیگر و باورپذیری ادعاهایتان برای مردم دشوارتر خواهد بود.

در پایان امیدواریم مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان بوشهر با خویشتنداری بیشتری با موضوعات برخورد کرده و ضمن کم کردن حساسیت ها نسبت به خود، انصاف را نیز بیش از پیش رعایت نمایند.

ارسال نظر