کد خبر : 2717

منابع فلسطینی: تاکنون هیچ توافقی در مذاکرات آتش‌بس غزه حاصل نشده است

مذاکرات آتش بس

منایع آگاه فلسطینی اعلام کردند که انتشار اخباری در مورد وجود توافقاتی میان طرفین مذاکرات آتش‌بس غزه صحت ندارد و با هدف فشار بر هیئت فلسطینی صورت می‌گیرد.

"بوشهر 24"  به گزارش نامه نیوز، منابع فلسطینی حاضر در قاهره که در جریان امور مربوط به آتش‌بس غزه هستند به خبرگزاری فلسطین «سما» گفتند خبرهایی که از دیروز دوشنبه در مورد توافق‌هایی در جریان مذاکرات منتشر شده حقیقت ندارد و با هدف اعمال فشار بر هیئت فلسطینی و در تنگنا قرار دادن آن در مقابل ملت فسطین اعلام شده است.

این منابع افزودند که منتشر کنندگان این شایعات قصد تخریب روانی مردم را دارند و مواضع هیئت اسرائیلی نشان می‌دهد آنها همچنان لجاجت می‌ورزند و بر درخواست‌های خود اصرار دارند و حتی خواست‌های غیر معقولانه دیگری به آن افزوده‌اند که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

همچنین «عزام الاحمد» سرپرست تیم فلسطینی مذاکرات (و عضو تشکیلات خودگردان) نیز هرگونه پیشرفتی را تکذیب کرد و افزود که دست‌های پنهانی مانع از به سرانجام رسیدن طرح مصر برای آتش‌بس می‌شوند.

طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی اواخر وقت دوشنبه و در آستانه پایان آتش‌بس 5 روزه، با تمدید آتش‌بس موقت برای 24 ساعت دیگر، موافقت کردند.

یک عضو تیم مذاکره‌کننده فلسطینی که خواسته نامش فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفته است که طرفین متن پیشنهادی خود برای آتش‌بس بلندمدت به یکدیگر ارائه کرده‌اند و قرار است طی 24 ساعت آینده در مورد آن بحث شود.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر گزارش‌های متعددی در رابطه با محتوای مذاکرات مطرح شده، اما تاکنون مقامات طرفین این گزارش‌ها را تائید نکرده‌اند. بازگشایی گذرگاه‌های غزه، موافقت اولیه با احداث بندر، صدور مجوز ماهیگیری در شعاع 12 کیلومتری و لغو تدریجی از جمله مواردی است که اعلام شده بود تل‌آویو با آن‌ها موافقت کرده اما هنوز این موارد تایید نشده است.

ارسال نظر