کد خبر : 2719

وزیر نیرو خبر داد

کاهش حدود 40 درصد آب ذخیره شده در سدهای تهران / مردم در نحوه مصرف آب تجدیدنظر کنند

کاهش حدود 40 درصد آب ذخیره شده در سدهای تهران / مردم در نحوه مصرف آب تجدیدنظر کنند

چیت چیان در خصوص بحران آب گفت: تمام واقعیت‌ها به شکل موجود انعکاس یافته و انتظار داریم که مردم در پاسخ به دعوت وزارت نیرو همکاری لازم را داشته باشند.


 " بوشهر 24"  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، حمید چیت چیان در حاشیه چهل و دومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران، گفت: این جلسه با میزبانی شهردار صورت گرفت بنابراین تمرکز بیشتری بر بحث‌های شهر تهران داشتیم؛ از جمله مسائلی که مطرح شد مسئله تامین آب شرب تهران، فرودگاه مهر آباد، راه آهن تهران و ... مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و قرارهایی برای همکاری متقابل بین شهرداری و بخش خصوصی و دولت گذاشته شد.

وی در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص پایان یافتن آب سدهای تهران تا 30 روز دیگر گفت: واقعیت این است که حدود 40 درصد آب ذخیره شده در سدهای تهران نسبت به سال گذشته کاهش یافته و این اقتضا می‌کند که مردم در مصرف آب صرفه جویی بیشتری داشته باشند.

وی افزود: این مطلب از ابتدای سال تاکنون به روش‌های گوناگون برای مردم تشریح شده و تمام واقعیت‌های موجود را به همان شکل موجود انعکاس یافته و انتظار داریم که مردم در پاسخ به دعوت وزارت نیرو همکاری لازم را داشته باشند.

چیت چیان ادامه داد: در جهت کاهش مصرف آب در سال‌های گذشته تا جایی که امکان داشته برای تامین آب شهر تهران سد احداث شده در نتیجه شبکه توسعه یافته و الان آب 5 سد مختص تهران است.

وی تصریح کرد: برای تامین آب شهر تهران ناچار شدیم آب تحویلی به کشاورزان را در بعضی مناطق کاهش دهیم تا آب موجود پاسخگوی نیاز شهر تهران باشد، اما این وضعیت پایدار نخواهد بود و انتظار داریم مردم با تجدید نظر در نحوه مصرف آب کمک کنند تا نگرانی برای آینده برطرف شود.

 

ارسال نظر