کد خبر : 2811

رئیس جمهور در دیدار با ایثارگران، نخبگان و برگزیدگان استان اردبیل

ایثارگران و جانبازان سند جاودانه ایستادگی ملت هستند/ برداشتن تحریم‌ها، خواست ملت است

ایثارگران و جانبازان سند جاودانه ایستادگی ملت هستند/ برداشتن تحریم‌ها، خواست ملت است

رئیس جمهور در دیدار با ایثارگران، نخبگان و برگزیدگان استان اردبیل با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان، گفت: ایثارگران و جانبازان، افتخار و سند جاودانه ایستادگی یک ملت تنها در برابر دنیا هستند؛ ملتی که در برابر همه دشمنان ایستاد و پیروز شد.


 " بوشهر 24 " به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر "حسن روحانی" امروز پنجشنبه(30مردادماه) در دیدار با ایثارگران، نخبگان و برگزیدگان استان اردبیل گفت: بالاترین افتخار ما، اسلام، قرآن، سنت پیامبر و اهل بیت است و تا زمانی که در مسیر اسلام، قرآن، سنت پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت باشیم، شکست نمی خوریم و پیروز خواهیم بود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت یازدهم از همان روزهای اولیه استقرار دولت، مسأله رکود و عدم رونق تولید را به عنوان مهم‌ترین معضلات کشور شناسایی کرد، گفت: مردم، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و هر شهروندی به سهم و در حد توان خود، باید به صحنه بیایند و البته دولت باید پشتیبان مردم باشد تا کارآفرینان زمینه را برای اشتغال جوانان آماده کنند.

رئیس شورای عالی اقتصاد با نقد این روند که طی آن چشم مردم به دولت و چشم دولت به چاه‌های نفت باشد، تصریح کرد: چاه‌های نفت، دایم یا ابدی نیستند بلکه سرمایه‌ای بین نسلی و برای فرزندان‌مان است و باید به سرمایه‌ای مولد تبدیل و نه به حقوق کارمندان تبدیل شود.

دکتر روحانی در ادامه جوانان را امید جامعه نامید و در جمع برگزیدگان استان اردبیل، که عمده آنها جوانان و بانوان بودند، خاطر نشان کرد: دولت وظیفه سخت و مهمی در حوزه جوانان بر دوش دارد، چرا که امروز بسیاری از جوانان، پایان تحصیلات دانشگاهی خود را سرآغاز گرفتاری‌شان می‌دانند و بیکاری و عدم اشتغال جوانان از معضلات بزرگ کشور است.

رئیس جمهور افزود: کشور از یکسری معضلات بزرگ که برخی از آنها مشکلات ساختاری است و مربوط به ۵۰ تا ۷۰ سال پیش است، رنج می‌برد که باید با این مشکلات مبارزه و آنها را حل کنیم.

رئیس دولت تدبیر و امید در جمع برگزیدگان، ایثارگران و نخبگان استان اردبیل با بیان اینکه« از همه یک خواهش دارم»، گفت: همه ملت ایران توجه داشته باشند که اولویت‌ها یادمان نرود، ضمن اینکه افکار عمومی جامعه ایران در این اولویت‌ها در حال نزدیک‌ شدن به یکدیگر است. همه می‌گویند مذاکره جدی انجام دهید و معضل تحریم را حل کنید.

دکتر روحانی، تحریم را باری بر دوش ملت ایران دانست و گفت: در مذاکراتی که انجام شد، در برخی زمینه‌ها از جمله کشتیرانی مقداری از بار تحریم برداشته شد، البته ما هنوز در تحریم هستیم، تحریم مربوط به فرد نیست که رییس‌ جمهوری بگوید «می‌خواهم تحریم را بردارم و یا بر ندارم.»

رئیس جمهوری، تحریم را یک فشار ظالمانه، غیرقانونی و غلط بر تک تک مردم ایران دانست و گفت: همه مردم می‌خواهند دولت در چارچوب قانون و با حفظ حقوق مردم، تحریم ظالمانه را بردارد. همه ما در این خواست مشترک هستیم و برداشتن تحریم‌های ظالمانه جزو اولویت‌های ما است و دولت این کار را با حمایت مردم و تأییدات رهبری به پیش خواهد برد که در تمام این مسیرها ملت حامی دولت بوده و هست و رهبری نیز در این زمینه تأکید کرده است.

 

ارسال نظر