کد خبر : 2816

محمود خدری

سعه صدر

سعه صدر

انتظار می رود که به جای این سخنان ، با کلید خود قفل مبارزه با فساد جهت رسیدن به مطالبات به حق مردم را هر چه زودتر باز کند تا مردم در عمل شاهد مهار تورم و رفع مشکلات جامعه باشند

امام علی (ع) می فر مایند:« آله الریاسه سعه الصدر : ابزار ریاست فراخی سینه (و پر حوصلگی) است.

سخنان چند روز قبل ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در برخورد با منتقدین و مخالفان سیاسی خود بازتاب زیادی در جوامع داخلی و خارجی به همراه داشت. تا جائیکه یک روز بعد از این سخنان حتی روزنامه های حامی دولت نیز این سخنان را خلاف عرف و اخلاق ریاست دانستند ، هر چند که همین روزنامه های حامی دولت یک روز بعد سخنان خود را پس گرفتند و به توجیه سخنان ریاست محترم جمهور پرداختند. مثلا در 21 مرداد ماه روز نامه آرمان : روحانی سعه صدر بیشتری داشته باشد.

روزنامه اعتماد: آقای روحانی! «ترسو» «بزدل» خواندن منتقدان در شأن شما نیست.

روزنامه ابتکار: سخنان روحانی غیر قابل قبول بود.

روزنامه شرق: ادبیات روحانی شگفتی حامیان رئیس دولت را برانگیخت. و در 22 مرداد ماه همین روزنامه ها:

آرمان: جملات روحانی«پاسخ قاطع»بود.

اعتماد: روحانی صرفا جواب منتقدان را داد.

ابتکار: انتقاد ها برای به محاق بردن اصل سخنان روحانی است.

شرق: بی ادبی سیاسی شده است.

قصد ما در این نوشتار بررسی نوشته های روزنامه ها نیست چرا که روزنامه ای که در دو روز، چرخش 180 درجه ای داشته باشد قضاوت آنها را به مردم و خوانندگان عزیز و محترم می سپارم ، ولی هرچه هست این است که ریاست محترم جمهور که مدعی عدالت و تدبیر و امید درجامعه است جملاتی سخیف و غیر قابل تأمل از زبان وی صادر شد.البته بر هیچ کس پوشیده نیست که ریاست محترم جمهور بارها مخالفان خود را به نقدفرا خوانده است. حتی دکتر روحانی در کتاب هسته ای خود می نویسد « بعضی تصمیم گیران می خواهند با مخالفان و رقبا تسویه حساب کنند.» یا حتی دانش آموزان را به نقد ریاست محترم جمهوری فرا خواندند؛ سخنان ایشان کاملا در تضاد است . لذا به عنوان یک معلم کوچک جامعه انتظار ما از ریاست محترم جمهوری که سکان هدایت هیأت وزیران ایران اسلامی را بر عهده دارد. این است که:

سنجیده تر و هوشمند تر سخن بگوید چرا که امروز همه مسوولین محترم نظام جمهوری اسلامی زیر ذره بین دشمنان خارجی و داخلی قرار دارند و این سخنان ممکن است پیراهن عثمانی برای مقابله با نظام شکوهمند اسلامی که با خون هزاران شهید و جانباز به دست آمده و مسئولین های محترم نیز باید بر این امر واقف باشند که سر سفره آماده این انقلاب نشسته اند که میراث دار آن شهدا و جانبازان هستند. لذا حمایت و دفاع از انقلاب و آرمان های امام و رهبری و ظیفه اصلی همه ماست و از ریاست محترم جمهور که خود نیز در طول دوران انقلاب از مدیران این انقلاب بوده و امروز علاوه بر سکانداری قوه مجریه در کسوت یک حقوقدان اسلامی در حال انجام وظیفه در این برهه خاص و حساس به نظام شکوهمند اسلامی است ، انتظار می رود که به جای این سخنان ، با کلید خود قفل مبارزه با فساد جهت رسیدن به مطالبات به حق مردم را هر چه زودتر باز کند تا مردم در عمل شاهد مهار تورم و رفع مشکلات جامعه باشند چرا که مردم بی صبرانه منتظر موقعیت اقتصادی بهتر در جامعه اسلامی هستند. امید است که مسئولان قوای دیگر نیز ریاست محترم جمهور را در جهت رسیدن نظام به وضعیت  مطلوب ، ریاست محترم جمهور را یاری کنند و آنها نیز سعه صدر را چاشنی اصلی کار خود قرار دهند و چه زیبا فرموده مولا علی (ع):« کسی که بالا رود و به ریاست رسد باید ، رنج و درد سیاست (اداره مملکت و رعیت داری) تحمل کند.»

محمود خدری

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر

ارسال نظر