کد خبر : 2948

مقام آمریکایی: تلاش ها برای تحریم های بیشتر ایران را ادامه می دهیم

«دیوید کوهن» معاون خزانه‌داری آمریکا روز یکشنبه گفت دولت این کشور به تلاش برای اجرای تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران، ادامه می‌دهد.


 " بوشهر 24 " به گزارش  فارس، کوهن هفته گذشته برای کسب اطمینان از اجرای تحریم‌های ایران، به چند کشور از جمله کره، ژاپن، چین سفر کرد و قرار است در ادامه با مقامات عمان و امارات نیز دیدار کند.
 
معاون خزانه‌داری آمریکا که با شبکه اسکای‌نیوز گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه گفت تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران هزینه‌های زیادی را برای اقتصاد ایران به بار آورده است.
 
آقای کوهن در ادامه به مسئله تحرکات گروه‌های تروریستی پرداخت و گفت واشنگتن تلاش می‌کند تا از انتقال منابع مالی به گروه تروریستی «داعش»، جلوگیری کند. وی همچنین مدعی شد که «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه مانعی در مسیر مبارزه با داعش است.
 
در یک هفته گذشته و در پی کشته شدن «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی در سوریه، رسانه‌های غربی از احتمال گسترش دامنه حملات آمریکا به سوریه خبر داده‌اند. برخی از این رسانه‌ها همچنین همکاری با دولت سوریه برای مبارزه با تروریست‌ها را اجتناب‌ناپذیر خوانده‌اند.
 
کوهن در ادامه مصاحبه به کشته شدن فولی پرداخت و قتل وی را اقدامی وحشیانه خواند. وی با بیان اینکه آمریکا پولی برای آزادی گروگان‌ها پرداخت نمی‌کند، خواستار محاکمه عامل قتل خبرنگار آمریکایی، شد. گفته می‌شود فردی که در ویدئوی منتشره داعش حضور دارد، یک تبعه انگلیسی است.

ارسال نظر