کد خبر : 3045

نتانیاهو بعد از آغاز جنگ غزه با روند فزاینده نارضایتی عمومی مواجه شده است

بوشهر24:یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد میزان خرسندی از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، بعد از آغاز جنگ در منطقه محاصره شده نوار غزه به طور چشمگیری کاهش یافته است.

 بوشهر24:یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد میزان خرسندی از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، بعد از آغاز جنگ در منطقه محاصره شده نوار غزه به طور چشمگیری کاهش یافته است.

به گزارش "بوشهر24"،بر اساس این نظرسنجی که روز دوشنبه (۲۵ اوت، ۳ شهریور) در «کانال ۲» اسرائیل منتشر شد، سطح رضایت و خرسندی از عملکرد نتانیاهو از ۸۲ درصد در آغاز جنگ اسرائیل در غزه به ۳۸ درصد رسیده است.

نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی عملکرد وی را در مدیریت جنگ ضعیف دانسته‌اند.

در همین حال، نتایج چهار نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد سطح محبوبیت نخست وزیر اسرائیل بعد از تاکید و فشارهای وی در حملات مرگبار علیه غزه با افول مواجه شده است.

نتانیاهو روز یک‌شنبه (۲۴ اوت، ۲ شهریور) بار دیگر اعلام کرد جنگ در نوار غزه تا دستیابی به اهداف عملیات نظامی تل‌آویو ادامه خواهد یافت.

وی در حالی که به جنگ اخیر اسرائیل علیه نوار غزه اشاره داشت گفت: «"عملیات حاشیه حفاظتی" تا دستیابی به اهداف مورد نظر آن ادامه خواهد یافت.»

نخست وزیر اسرائیل در حالی بر ادامه جنگ علیه مردم بی‌دفاع نوار غزه تاکید دارد که هزاران اسرائیلی با برپایی تظاهرات و اعتراضات پیاپی در تل‌آویو سیاست‌های جنگ‌طلبانه نتانیاهو را محکوم کرده‌اند.

در دور جدید تجاوزات رژیم اسرائیل به نوار غزه که از هشت ژوئیه ۲۰۱۴ میلادی (۱۷ تیر) با حملات هوایی جنگنده‌های این رژیم آغاز و از هفده ژوئیه (۲۶ تیر) با عملیات زمینی هزاران نیروی اسرائیلی همراه شد، در مجموع دو هزار و صد و سی فلسطینی از جمله حدود ۵۷۰ کودک قربانی شده‌اند.

این حملات همچنین حدود یازده هزار زخمی برجا گذاشته است.

سازمان ملل می‌گوید بیش از هشتاد درصد از قربانیان جنگ اسرائیل علیه غزه غیرنظامی بوده‌اند.

رژیم تل آویو آمار تلفات اسرائیلی‌ها را ۶۸ کشته اعلام کرده است در حالی که جنبش مقاومت فلسطینی حماس می‌گوید در حملات تلافی‌جویانه مبارزان فلسطینی بیش از ۱۵۰ اسرائیلی کشته شده‌اند.

گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس، با شلیک موشک و راکت به حملات مرگبار اسرائیل پاسخ داده است./پرس تی‌وی

ارسال نظر