کد خبر : 3047

هشدار افخم نسبت به بروز فاجعه انسانی در شهر "آمرلی" عراق

هشدار افخم نسبت به بروز فاجعه انسانی در شهر "آمرلی" عراق

سخنگوی وزارت امور‌خارجه با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی شهر آمرلی در شمال عراق که تحت محاصره و حملات غیر انسانی تروریست‌ها قرار دارد، نسبت به بروز یک فاجعه انسانی در این منطقه و روستاهای اطراف آن و قتل عام مردم بی‌گناه به دست تروریست‌ها هشدار داد.


 " بوشهر 24 " به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور‌خارجه با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی شهر آمرلی در شمال عراق که تحت محاصره و حملات غیر انسانی تروریست‌ها قرار دارد، نسبت به بروز یک فاجعه انسانی در این منطقه و روستاهای اطراف آن و قتل عام مردم بی‌گناه به دست تروریست‌ها هشدار داد.

افخم با تمجید مقاومت دو ماهه مردم این منطقه (آمرلی) در مقابل تروریست‌ها با وجود فقدان سلاح و آذوقه، از رویکرد دو گانه کشورهای غربی و به خصوص دولت آمریکا در برخورد با تروریسم و حتی مسائل انسان‌دوستانه انتقاد کرد و گفت: در حالی‌که به اعتراف رسانه‌های غربی بر ساکنان این منطقه از استان صلاح‌الدین عراق مرگ سایه انداخته است، هیچ‌گونه اقدامی برای رفع محاصره غیر نظامیان و انتقال آنها به پناهگاه‌های امن صورت نگرفته است.
 
سخنگوی وزارت امورخارجه خواستار اقدام فوری مجامع بین‌المللی به خصوص سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های امداد‌رسان و بشردوستانه در جهت کمک فوری به زنان و کودکان و سالخوردگان در این شهر برای رهایی از محاصره تروریست‌ها و دسترسی هر چه سریع‌تر به کمک‌های انسانی و ضروری شد.
 
افخم با قدر‌دانی از حساسیت و مواضع هوشمندانه مرجعیت عراق و اقدامات دولت و ارتش عراق و مبارزان مردمی در مقابله با تروریسم، حمایت قاطع ایران از دولت و مردم عراق را مورد تاکید قرار داد و آمادگی کشورمان برای کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم این مناطق را اعلام داشت.
 

ارسال نظر