کد خبر : 3078

پیشروی ارتش و نیروهای پیشمرگه در مناطق مختلف عراق

پیشروی ارتش و نیروهای پیشمرگه در مناطق مختلف عراق

بوشهر24:بر پایه گزارش‌ها، ارتش عراق و نیروهای نظامی منطقه کردستان این کشور موسوم به «پیشمرگه» در مناطق مختلف عراق پیشروی چشمگیری داشته‌اند.

 بوشهر24:بر پایه گزارش‌ها، ارتش عراق و نیروهای نظامی منطقه کردستان این کشور موسوم به «پیشمرگه» در مناطق مختلف عراق پیشروی چشمگیری داشته‌اند.

به گزارش "ّبوشهر24"،گفته می‌شود نیروهای پیشمرگه شهر جلولا در استان دیاله واقع در شرق عراق را از سه جهت محاصره کرده‌اند.

یک افسر پیشمرگه در این رابطه گفت: «اکنون شهر از تمام جهات محاصره شده و درگیری با داعش در جاده‌های منتهی به شهر همچنان ادامه دارد.»

افزون بر این، نیروهای پیشمرگه توانسته‌اند با کمک نیروی هوایی ارتش عراق سه روستا را از شبه‌نظامیان مسلح داعش باز پس بگیرند.

بر پایه گزارش‌ها، از آنجا که شبه‌نظامیان داعش تمام راه‌ها را مین‌گذاری کرده‌اند پیشروی پیشمرگه به سوی شهر جلولا به کندی انجام می‌شود.

نیروهای پیشمرگه همچنین ضمن خنثی کردن حمله داعش به شهر طوزخورماتو واقع در شمال شرق عراق، ۱۷ نفر از اعضای این گروه تروریستی را کشته و ۳۶ تن را مجروح کردند.

در این بین، سرتیپ علی الفریجی فرمانده عملیات استان صلاح‌الدین نیز از کشته شدن ۲۰ نفر از شبه‌نظامیان تکفیری داعش و انهدام ۵ خودروی متعلق به آنها در حمله هوایی به منطقه ضلوعیه در جنوب تکریت خبر داد.

گفتنی است نیروهای ارتش عراق نیز با استقرار در ۴۰ کیلومتری شمال شهر بیجی تمام مسیرهای شمالی کمک به داعش را مسدود کرده‌اند.

داعش ماه ژوئن پس از سوریه، عراق را آماج حملات خود قرار داد و به سرعت بخش‌هایی از مناطق مرزی بین این دو کشور را تصرف کرد.

در عین حال، شماری از مقامات ارشد غربی به تازگی درباره خطر قریب‌الوقوع داعش برای خاورمیانه، امریکا و همچنین اروپا هشدار داده‌اند.

تحلیلگران بر این باورند که با بازگشت شبه‌نظامیان به کشورهایشان در سراسر جهان و از جمله اروپا بحران سوریه و عراق دامان غرب را خواهد گرفت.

گفته می‌شود این تروریست‌ها با سازمان جاسوسی عربستان سعودی در ارتباط هستند و به طور غیرمستقیم از سوی رژیم اسرائیل نیز حمایت می‌شوند./پرس تی‌وی

ارسال نظر