کد خبر : 3098

رژیم بحرین معترضان را سرکوب کرد

 بوشهر24:نیروهای رژیم بحرین برای متفرق کردن معترضان در منامه پایتخت و دیگر شهرها و روستاهای این کشور به سوی آن‌ها گلوله و گاز اشک آور شلیک کردند.

بنابرگزارش‌ "بوشهر24"، نیروهای امنیتی آل خلیفه تظاهرات کنندگان در جزیره ستره در نزدیکی منامه را سرکوب کردند.

معترضان سرنگونی رژیم آل خلیفه را خواستار بودند.

بحرینی‌ها با آمدن به خیابان‌ها در تعداد زیادی از روستاها نیز اقدام رژیم آل خلیفه در سرکوب معترضان هوادار دموکراسی را محکوم کردند.

معترضان بحرینی اوایل ماه جاری با تجمع در ستره مراتب خشم خود را از اقدام اخیر رژیم آل خلیفه در اعطای شهروندی به اتباع خارجی ابراز داشتند. این اقدام آل خلیفه زمان کوتاهی پس از آن اتخاذ شد که دادگاهی ۱۳ شهروند بحرینی را بنابر اتهام آ‌ن‌چه مشارکت در عملیات‌های «تروریستی» خوانده شد، از حق شهروندی محروم کرد.

هزاران معترض دموکراسي‌خواه در بحرين از اواسط فوريه ۲۰۱۱ ميلادي با برپايي تظاهرات ضد دولتی در خيابان‌هاي اين کشور، اصلاحات سياسی، برقراری دموکراسی و کناره‌گيری خاندان آل خليفه از قدرت را خواستار شده‌اند.

یکماه پس از آغاز اعتراضات ضد رژیم، نظاميانی از عربستان سعودی و امارات به منظور کمک به رژیم آل خلیفه در سرکوب معترضان صلح جو در بحرین مستقر شدند.

به گفته منابع محلی، ده‌ها نفر در نتیجه اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه کشته و صدها نفر بازداشت شده‌اند.

گروه‌های حقوق بشر از رفتاری که با فعالان بحرینی در زندان‌ها می‌شود و جنایات مقام‌های دولتی و نیروهای امنیتی در راستای سرکوب دولتی علیه معترضان ابراز نگرانی کرده‌اند./پرس تی‌وی

ارسال نظر