کد خبر : 3213

گزارش: دفتر داعش در ترکیه شبه‌نظامی استخدام می‌کند

گزارش: دفتر داعش در ترکیه شبه‌نظامی استخدام می‌کند

بوشهر 24: به گزارش یک شبکه تلویزیونی آلمانی، گروه تکفیری داعش از طریق یک دفتر در شهر استانبول واقع در ترکیه، شبه‌نظامیان داوطلب را برای نبرد در سوریه و عراق استخدام می‌کند.

بوشهر 24: به گزارش یک شبکه تلویزیونی آلمانی، گروه تکفیری داعش از طریق یک دفتر در شهر استانبول واقع در ترکیه، شبه‌نظامیان داوطلب را برای نبرد در سوریه و عراق استخدام می‌کند.

به گزارش "بوشهر24"،بر اساس گزارش اخیر شبکه «ای‌آردی» آلمان این دفتر که از سوی ترک‌های مرتبط با داعش اداره می‌شود عبور شبه‌نظامیان خارجی از مرز ترکیه را جهت پیوستن به شبه‌نظامیان این گروه تکفیری در عراق و سوریه تسهیل می‌کند. بر اساس این گزارش، شبه‌نظامیان برای پیوستن به داعش تا ۴۰۰ یورو دریافت می‌کنند.

در این گزارش آمده است: «این سازمان تروریستی در منطقه فاتح یک دفتر دارد؛ آنها به شبه‌نظامیان تا ۴۰۰ یورو پرداخت و کمکشان کرده‌اند تا از مرز بگذرند.»

این شبکه آلمانی ضمن اعلام اینکه این افراد به عنوان گردشگر وارد استانبول می‌شوند و در نهایت از مرزهای سوریه و عراق عبور می‌کنند، خاطرنشان کرد بیش از ۲ هزار اروپایی به داعش پیوسته‌اند.

این نخستین باری نیست که یک رسانه روابط میان دولت ترکیه و شبه‌نظامیان تکفیری را افشا می‌کند.

یکی از اعضای حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه پیش از این در پارلمان این کشور افشا کرد که سران داعش در بیمارستان‌های ترکیه با هزینه دولت این کشور مداوا می‌شوند.

در این بین، رسانه‌های ترکیه از بازداشت چهار افسر ترک در شهر فلوجه‌ی عراق خبر داده‌اند. بر اساس این گزارش این افسران در آموزش شبه‌نظامیان داعش مشارکت داشته‌اند.

سوریه از مارس سال ۲۰۱۱ عرصه ناآرامی‌های خونین است؛ شبه‌نظامیان داعش پس از سوریه عراق را آماج حملات خود قرار داده‌اند. در این بین غیرنظامیان بیگناه بسیاری جان خود را از دست داده و شمار کثیری نیز بیخانمان شده‌اند.

بحران عراق از تاریخ دهم ژوئن و پس از آن تشدید شد که داعش کنترل شهر موصل را به دست گرفت.

نیروهای ارتش عراق از چند هفته پیش با تروریست‌های داعش نبردهایی سنگین داشته‌اند.

گفتنی است پیشروی تکفیری‌های داعش در عراق کُند شده است چرا که نیروهای ارتش این کشور و جنگجویان داوطلب در چند جبهه با شبه‌نظامیان درگیر شده‌اند و آنان را از چندین منطقه که پیش از این اشغال شده بود بیرون رانده‌اند.

نوری المالکی نخست وزیر عراق عربستان و قطر را مسبب بحران امنیتی و گسترش تروریسم در عراق دانسته و آل سعود را به عنوان یکی از حامیان اصلی تروریسم در جهان مورد انتقاد قرار داده است./پرس تی‌وی

ارسال نظر