کد خبر : 3250

روزنامه نگار امریکایی: استفاده داعش از تسلیحات فراهم شده از جانب سیا

روزنامه نگار امریکایی: استفاده داعش از تسلیحات فراهم شده از جانب سیا

بوشهر24:یک روزنامه‌نگار امریکایی می‌گوید گروه تروریستی داعش از تسلیحاتی که سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) در اختیار آن قرار داده است استفاده می کند.

بوشهر24:یک روزنامه‌نگار امریکایی می‌گوید گروه تروریستی داعش از تسلیحاتی که سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) در اختیار آن قرار داده است استفاده می کند.

به گزارش "بوشهر24"،ديو ليندورف، مولف و روزنامه نگار حقيقت‌ياب امريکايي،  این اظهارات را روز شنبه (۸ شهریور، ۳۰ اوت) در گفت و گوي تلفني با بخش امريکاي پرس تي وي درباره سفر آتی چاک هیگل وزیر دفاع امریکا به ترکیه در تلاش برای آن‌چه تشکیل ائتلافی داوطلبانه علیه شبه‌نظامیان داعش عنوان شده است، بیان کرد.

لیندورف گفت: «می دانیم که دولت امریکا خواهان مبارزه و حمله به داعش شده‌ است که این موضوع به نوبه خود قابل توجه است به ویژه وقتی می‌دانید بخش اعظمی از تسلیحاتی که این گروه استفاده می‌کند از جانب سیا و یا از سوی این سازمان از طریق عربستان سعودی در اختیار شبه‌نظامیان داعش که با دولت بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) می‌جنگند، قرار می‌گیرد.»

وی افزود : «اکنون ما با تغییر رویکرد می‌گوییم باید به آن‌ها حمله کنیم.»

گروه شبه نظامی داعش کنترل بخش‌های وسیعی از شمال سوریه را در اختیار دارد. این گروه در ماه ژوئن جنگجویان خود را به کشور همسایه عراق اعزام کرد و به سرعت بخش‌های وسیعی از اراضی میان مرزهای دو کشور را تصرف کرد.

ارتش امریکا پس از آن که داعش جمیز فولی خبرنگار امریکایی را سربرید، برنامه ریزی برای حملات هوایی علیه داعش در خاک سوریه را آغاز کرده‌ است. امریکا از ۸ اوت حمله هوایی محدود را علیه این گروه تروریستی آغاز کرده است.

لیندورف خاطر نشان کرد: «حدس می‌زنم این بازی قدیمی امریکاست که تسلیحات مورد نیاز هر دو طرف را تامین می‌کند. بنابراین ما همچنان شاهد پیشروی و عقب‌نشینی هستیم و در این میان مردم کشته می‌شوند.»

لیندورف خاطر نشان کرد: «اما دولت برای تشریح این موضوع برای مردم امریکا نیاز به یک پوشش دارد این‌که بگوید چرا افرادی که آن‌ها زمانی می‌گفتند طرف ما هستند - شبه نظامیان میانه‌رو در سوریه - اکنون دشمنان مرگبار ما هستند.»

این خبرنگار امریکایی در پایان گفت: « بنابراین اکنون آن‌ها برای تشکیل این ائتلاف در تلاشند اما درحقیقت هیچکس تمایلی به مشارکت در این زمینه ندارد. بنابراین آن‌ها مجبورند با استفاده از زور علیه آن‌ها شاید از طریق فشار اقتصادی این ائتلاف به اصطلاح داوطلبانه را تشکیل دهند. تردید دارم که حتی آن‌ها بتوانند این ائتلاف را با مشارکت بیش از دو کشور تشکیل دهند و آن را ائتلافی داوطلبانه بنامند، ائتلافی که تحت فشار اقتصادی تشکیل شود ائتلافی است که از روی اکراه تشکیل شده‌است.»/پرس تی‌وی

ارسال نظر