کد خبر : 3251

گزارش: بازسازی غزه 20 سال به طول می‌انجامد

گزارش: بازسازی غزه 20 سال به طول می‌انجامد

بوشهر24: یک سازمان بین‌ المللی که هزینه‌های بازسازی پس از جنگ را ارزیابی می‌کند، می‌گوید بازسازی نوار جنگ‌زده غزه ۲۰ سال طول می‌کشد.

بوشهر24: یک سازمان بین‌ المللی که هزینه‌های بازسازی پس از جنگ را ارزیابی می‌کند، می‌گوید بازسازی نوار جنگ‌زده غزه ۲۰ سال طول می‌کشد.

به گزارش "بوشهر24"،سازمان «شلتر کلاستر» (Shelter Cluster) عصر جمعه (۷ شهریور) در گزارشی تعداد واحدهای مسکونی ویران شده یا به شدت آسیب دیده در بمباران رژیم اسرائیل را ۱۷ هزار عنوان کرد.

به گزارش این سازمان بین المللی، پنج‌هزار واحد مسکونی دیگر نیز به دلیل خساراتی که در جنگ‌های قبلی به آن‌ها وارد شده است نیاز به بازسازی دارند. شلتر کلاستر همچنین گفت منطقه پرجمعیت غزه به ۷۵ هزار واحد مسکونی نیاز دارد.

این گروه بین‌المللی یادآور شد ارزیابی ۲۰ ساله این سازمان براساس ظرفیت گذرگاه اصلی نوار ساحلی غزه انجام شده  که ۱۰۰ کامیون مصالح ساختمانی در روز است.

این سازمان همچنین از این که تلاش‌های بازسازی غزه به دلیل حصر این منطقه از سوی رژیم اسرائیل و مصر متوقف شود ابراز نگرانی کرد.

غزه از ژوئن ۲۰۰۷ میلادی تحت محاصره رژیم اسرائیل قرار دارد و این شرایط افت استاندارد زندگی، میزان غیرمنتظره‌ی بیکاری و فقر گسترده در این منطقه را موجب شده است.

جنگنده‌ها و تانک‌های رژیم اسرائیل از ۱۷ تیر (۸ ژوئیه) مناطق متعددی در نوار غزه را بمباران و خسارات زیادی به این منطقه وارد کردند.

روز سه شنبه آتش بسی میان رژیم اسرائیل و جنبش مقاومت فلسطینی حماس به اجرا درآمد. این آتش بس تصریح می‌کند که از شدت حصر هفت ساله غزه از سوی اسرائیل کاسته شود. همچنین مطابق با آتش بس شرط برآورده شدن خواسته‌های فلسطینیان می‌بایست تضمین گردد.

در جریان حملات رژیم اسرائیل به غزه بیش از حدود ۲ هزار و ۱۳۰ نفر عمدتا زنان و کودکان و سالخوردگان کشته و حدود ۱۱ هزار تن دیگر مجروح شدند.

رژیم تل آویو می‌گوید ۶۹ اسرائیلی در این درگیری‌ها کشته شدند اما حماس شمار تلفات اسرائیل را بسیار بیشتر عنوان می کند./پرس تی‌وی

ارسال نظر